Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan is működik a terhesség...

Hogyan is működik a terhesség megállapítása?

Figyelt kérdés

Úgy tudom (lehet, hogy rosszul), hogy nagyjából az 5. hét körül lát valamit az orvos UH-n, addig nem tudja biztosra mondani a terhességet.


Ha valakinek tankönyv szerinti peteérése van a 14. napon, ekkor létre is jön a fogamzás, majd az elmaradt menstruáció után 2-3 nappal pozitívat tesztel és rögtön orvoshoz megy - ilyenkor milyen vizsgálatot tud végezni az orvos, hogy megerősítse a terhesség tényét? Vagy megkéri a pácienst, hogy pár héttel később jöjjön vissza?


2013. szept. 11. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam így volt:

Kimaradt menzesz napján teszteltem, rá 2 napra mentem dokihoz. UH, nem látott semmit, menjek 2 hét múlva.

2 hét múlva látszott már a kis babszem, de még szívpulzálás nem. Újabb 2 hét múlva visszamentem, volt szívhang.:)

2013. szept. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nincs panaszod (görcsölés, vérzés, vagy előző vetélés), akkor érdemes kivárni a 7 hetet és akkor menni, akkorra már lesz szívhang, így nem kell 1-2 hetet végigizgulni a következő uh-ig. :)

Viszont elmehetsz 5 hetesen is, de nem sok mindent fog látni akkor még, csak annyit, hogy jó helyre ágyazódott be a baba. De ez is fontos, csak vissza fog rendelni később.

2013. szept. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 5 hetesen mentem dokihoz, de amikor bejelentkeztem hozzá még nem tudtam, hogy babám van, más okból akartam felkeresni. Az időpont kérés után derult ki ,hogy baba van a pociban, de akkor már nagyon vártam a vizsgálatot, mert tudni akartam, hogy méhen belüli a pici. Ezt a doki uh segítségével megerősítette.

Petezsák és szikhólyag volt látható, majd 7 hetesen a szíve is vert.Nekem megnyugtató volt, hogy már 5 hetesen tudtam, hogy jó helyen van.Sok lett volna 1 hónapot várnom:)))

2013. szept. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hatodik vagy hetedik hét környékén érdemes menni. Én rögtön a teszt után mentem, már majdnem öt hetesen, de nem láttak semmit. Elég idegesítő volt, szóval bárcsak mentem volna később... :) Gratulálok!
2013. szept. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Laboratóriumi vér/vizelet vizsgálatot kérhet az orvos a HCG szint meghatározására. De a terhesség tényét csak akkor mondják ki, ha élő embrió van a méhben (szívműködéssel).
2013. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hülye kérdésekért, de ha tudom, hogy mikor volt peteérésem (tehát 1-2 nap bizonyossággal be tudom lőni a fogamzást), akkor hogy számolódik? Nekem pl 6-7. napon volt, nem a szokásos 14. körül.


Ilyenkor is előző menstruációtól számolják? Eléggé belezavarodtam, hogy minek számoljam magam...


Na, egyszerűség kedvéért dátumokkal: uccsó menzesz aug. 7 (szept 7 lett volt a köv esedékes), ovuláció aug 18-19-20 körül, a fogamzás is ekkor volt.


Így ma hány hetesnek számítódok?


Bocsi az össze-vissza fogalmazásért, de reggel teszteltem és még nem teljesen tértem napirendre a dolog fölött.

2013. szept. 11. 09:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha 7-től volt mensesed, és 18-20 között az ovu, akkor az majdnem középidő, 11-13 nap. Nincs ezzel semmi gond a számolásnál, legfeljebb az elején pár nappal nagyobbnak fogják mérni a babádat (ez sem biztos).

Mindenképpen a mensesed első napjától számold a heteket, ha aug. 7-én jött meg utoljára, akkor ma vagy pontosan 5 hetes.

1 hét múlva már láthat a doki szívpulzálást hüvelyi ultrahangon, de ha csak 2-3 hét múlva lát, az sem baj :) Nekünk volt 5 hét 6 naposan, de ez változó.

2013. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!