Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikre kell odafigyelni terhess...

Mikre kell odafigyelni terhesség előtt és alatt?

Figyelt kérdés

A férjem már nagyon szeretne gyereket, én még várnék kb. egy évet, de gondoltam legalább utánaolvasok, felkészülök, hogy mi az amire oda kell figyelni, amit tudni kell, stb.

Már átrágtam magam a vitamin és ásványi anyag szükségleteken, illetve hogy milyen terhesvitaminok vannak, de a téma valahogy nagyobb mint amire számítottam...

Olyan dolgokat is olvastam, amikről életemben nem is hallottam még, ezért tanácsot szeretnék kérni, hogy hogy kell felkészülni a terhességre, mire kell figyelni a terhesség alatt, illetve miket kell beszerezni a gyerek születése előtt.


Köszönöm a segítségeket előre is!


2013. szept. 12. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen vitamint szedsz, de a terhesség előtt már szokták javasolni valamelyiket. Szedhetsz még emelett magnéziumot is. Ha kiderül, hogy terhes vagy, kezd el szedni napi kétszer a folsavat és a magnéziumot. Ez a kettő nagyon fontos ugyanis a terhesség korai szakaszaiban. A legjobb a magneB6 ilyenkor még. A terhesség alatt amit nem javasolnak a védőnők az a nyers hús fogyasztása. A tojás frisseségére is figyelni kell, illetve mindig át kell sütni, tehát a rántotta oké, de a lágyabb tükörtojás már nem. Nekem javasolta még, hogy kerüljem a májkrémet, illetve a kolbászt. Utóbbit mondjuk szoktam enni, mert apósomék készítik és tudom, hogy semmi baja nincsen. Természetesen az alkoholt és a cigit is kerülni kellene. Bár az alkoholról megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint kis mennyiségben, nem rendszeresen fogyasztva mondjuk egy pohár vörös bor még jó is lehet a vérképzés miatt. Én még epret nem ehetek, illetve a mogyoróféléket kell kerülni állítólag, mert allergiát okozhatnak a magzatnál. A terhességet az utolsó menstruációtól számítják, és ha pozitívat tesztelsz, akkor az utolsó menstruációtól számítva a hatodik, vagy hetedik héten érdemes orvoshoz menni, mert akkor már az embrió szívhangját is meg tudja nézni a doki. Ha eljuttok oda, hogy komolyan belevágtok a témába, akkor érdemes a menstruáció első napjától mérni a reggeli ébredési hőmérsékletedet és a ciklus.hu-n csinálni egy görbét, mert abból megtudhatod, mikor érdemes összebújni a pároddal, hogy megfoganjon a baba. A mi picikénk így fogant meg. :) Nekem ez a módszer volt a legjobb. A gyerek születése előtti cuccokról még nem nagyon tudok nyilatkozni, mert most vagyok az ötödik hónapban és még nem vettünk eddig semmit :) Remélem kb. kielégítő volt a válaszom :) Sok sikert majd a babához!
2013. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem előtte vitamint, csak folsavat. Amikor megtudtam, hogy megfogant, akkor áttértem a Femibionra, amit a 13. hétig szedtem. Azóta nem szedek vitamin (orvosi tanácsra). yárom sok gyümölcsöt és zöldséget ettem (házi), ezzel pótoltam a vitaminszükségletet.

Próbálj meg pénzt félretenni a babakelengyére. Erről jó kis listák vannak a neten, nekem a védőnő is adott.

Orvost is érdemes nézni, ha még nincs bejáratott nőgyógyászod. Utánaérdeklődni, hogy vállal-e szülést. Esetleg megkérni, hogy csináljatok egy vérvételt, nézze meg, hogy minden rendben van-e.

Fogamzásgátló gyógyszert abbahagyni. Bár az mondják nem kell várni, de nem árt ha már abbahagyod és máshogy védekeztek.

Mivel nekem első babám lesz, így részt vettem egy nagyon jó szülésfelkészítő tanfolyamon is. Itt nagyon sok mindent átbeszéltünk, a terhességtől a babaápolásig.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem :)


39 hkm

2013. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!