Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomásos anyukák, ki...

Magas vérnyomásos anyukák, ki szült közületek a kiírt időpont előtt?

Figyelt kérdés
Mennyivel előtte? Magától indult be a szülés? Sima vagy császár volt? Milyen magas volt a vérnyomásotok? Légyszi írjatok tapasztalatokat!
2009. nov. 4. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem magas volt egy kicsit a vérnyomásom (130-140/70-80), és az utolsó hónapban már gyógyszert is szedtem rá (de nem voltam terhességi toxikózisos). 41.hétre császárral szültem, de azért mert a babó nem fordult be jól. A magas vérnyomás miatt a vajúdás nem ment állva, pedig az lett volna a legjobb, egyébként más hátányát nem szenvedtem.
2009. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én babám 2-3 héttel korábban érkezett, de szerintem a szép dátum :-) és nem a vérnyomás miatt! Én is gyógyszert szedtem 160/100-al szültem (sajnos előtte is volt ilyen magas). Ráadásul vizesedtem is a doki azt mondta, hogy szinte biztos császáros leszek, mert a sok víztől nem fogok tágulni (az utolsó héten kezdtem málnalevél teát inni) és sima szülés volt :-) A szülés után egy-két hónappal normalizálódott a vérnyomás is.
2009. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Én egy héttel a kiirt dátum előtt szültem,természetes uton.Nekem is magas volt a vérnyomásom, 130-140.De nehéz szülés volt mert nem akartam tágulni.
2009. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én toxémiás voltam,36.héten 160/110-nél berendelt a doki,hiába adtak gyogyszert,fújtak a nyelvem alá,nem tudták lejebb vinni,sőt már 180/120 volt...irány a műtő,nem gondolkodtak. Bent már 213/135 volt. Kislányom 2400gr,49cm volt,10/10 apgarral.

Második terhességemnél is ment felfelé a vérnyomásom,de kordában lehetett tartani a Dopegyt-Corinfar szedésével. 39.héten program császár volt.

2009. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is toxémiás voltam, a 36.héten dopegyttel 160/100 volt, a 38.héten 240/150-nel császároztak.Most 38 hetes vagyok a másodikkal, most mértem,110/60...Ja, amúgy a fiam 3120-al, 56cm volt, 10/9 Apgarral.
2009. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!