Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » November végi babát miben...

November végi babát miben hozzunk haza a kórházból?

Figyelt kérdés
Első baba lesz, most gondolom ki a csomagok tartalmát, de még ötletem sincs, nem akarom sem alul, sem túlöltöztetni. Mit javasoltok?
2013. szept. 24. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Téli overál, body, sapi, rugdalózó.
2013. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Téli overalt nem vettünk még, ez nem váltható ki kis kabáttal, takaróval?
2013. szept. 24. 13:01
 3/12 anonim ***** válasza:
November végén elég télies tud lenni az idő, meg aztán hosszú még a tél, jól fog jönni még az az overál!
2013. szept. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki az én kislányom is november végén fog megszületni és nekem is első baba.

A védőnőm ajánlotta, azt a verziót, hogy hosszú ujjú body,rugdalózó, majd erre egy nadrág és egy pulóver, erre pedig az overál, fejére egy cérna sapka és arra egy másik polár vagy kötött. Plusz takaró.

Nekem elsőre egy kicsit soknak tűnt a rugira a nadrág és arra még overál is, de a hideg, ködös, novemberi nap lesz, akkor belefér.


Aztán hallottam még egy okosságot is nem rég. Az pedig úgy szólt, hogy az overál ne vízhatlan, téli legyen, hanem csak egy pihe-puha vastag plüss, mivel nem sok időt lesz kinn a szabadban és a mérete is lehet pont a kicsire való. Aztán pár hétig úgy sem viszi ki az ember a szabadba, és addig is nő a pici. Ha már akkora, hogy kivihető a szabadba sétálni, az előtt kell megvásárolni a vízhatlan télit, mert akkor már lehet tudni a méretét.


Még én sem tudom, hogy mit fogadok meg belőlük és mit nem. Annyi mindent tanácsolnak és olyan sok dologban össze-vissza más véleményen vannak az anyukák, védőnők, hogy muszáj lesz az ösztöneimre hagyatkoznom. Mindenesetre a téli overált megrendeltem a kicsimnek 62-68 méretben. Biztos, hogy nagy lesz, de nekünk hosszú lesz a tél, ill. a téli viselet.

2013. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Dec. 1-jei a kisfiam. Rajta hosszú ujjú body, zokni, plüss rugdalózó, overál, vékony+vastag sapi volt. A hordozóban mikor kiértünk a kórházból még be is takartam egy pléddel. De mi csak kb. 50 m-t vittük az autóig, meg a garázstól a házig. Aztán legközelebb 2 hetesen mentünk ki vele 10 percre aztán egyre többre. Karácsonykor már rokonlátogatásra is vittük.
2013. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

december 13-án szüetett 3 éve lányom: leírom miben hoztuk haza: harisnya,hosszú body, rugdalozó, plüssgatyó, kocsikabát (plüss).


Overál is volt nálam, de apuci befütött, mi meg befőttünk volna. :)


Szóval hazaútra elég takaróka, de az overál a későbbiekben kell, csak nagyobb méretű.

2013. szept. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék én is! Szintén november végi első baba, kislány! :-)

Éppen ma pakolgatom a kisruhákat a szekrényben, és én is pont gondolkoztam, hogy felteszem ezt a kérdést, mert nekem is mindenki mást mond.

Nálam jelenleg ez a verzió van: hosszú ujjú body (vagy rövid? nem is tudom), hosszú ujjú plüss tutyis rugi, kötött kardigán, sapi, overál, vékony kispléd a kocsiig. Nem tudom kell-e még nadrág rá pluszban, mint ahogy írták előttem, ezen még nem is gondolkoztam. Mondjuk felül tényleg több a réteg így belegondolva. :-)

Én is szívesen olvasgatnám még itt a tanácsokat, mert még én is bizonytalan vagyok.

2013. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát, őszintén elég vegyes tanácsokat kapok. El sem tudom képzelni azon a picike Manón ezt a sok réteg ruhát. Meg fog őrülni tőlük, nem? :) Ki sem fog látszani belőle :D De azt hiszem, a többség erejében és véleményében hiszek, és beszerzünk egy overált. Eddig nem jutott eszembe, azt hittem, harisnya, nadrág , kiskabát praktikus, de mindenki dícséri, nem csak itt, környezetemben is.
2013. szept. 24. 15:25
 9/12 anonim ***** válasza:

A lányom decemberben született, 20-án vittük haza 5 éve, akkor igy öltöztettem fel a hazaútra (10 perc volt autoval):

hosszú ujjú body, vékony naci, rá kötött kisszvetter és kötött nadrág, vékony sapka, vastag sapka, pólya, kistakaró.

Most november elején fogok szűlni, vagyis közepén visszük majd haza. még nem tudom pontosan, csak nagyjából, hogy miben fogjuk hazahozni, függ az időjárástól, de igy képzelem: body, vékony naci, vastag naci, vastag felső (szvetter vagy pulcsi), vastagabb sapi (lehet vékony is megy majd alá), pólya (ugyan az mint anno), kispokróc.

Nagyon rövid útra megyünk, a lábzsákunk bélelt vastag, igy is amiben majd hazahozzuk a férjem fogja behozni később.

most csak azt pakolom majd be, amire szükségem lessz a szüléskor.

2013. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk november 10 körül várható a hazaút. Előre láthatóan ezt adom rá:

- hosszú ujjú body

- lábfejes nadrág

- pulóver

- sapka

- ezekre még plüss overál, jól bélelt és van kapucnija

- és kocsipléddel takarom be (jó vastag és meleg)

Mi is kocsival hozzuk haza. A kocsiig nem lesz hosszú az út. Az autóban pedig majd befűtünk amennyire kell.

2013. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!