Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, de nem merem...

Terhes vagyok, de nem merem elmondani anyumnak. Rettegek majd mit szól a családom, rokonaim. Hogyan fognak ezek után viszonyulni hozzám? Nem terveztük a babót, becsúszott.19 éves vagyok, érettségi előtt állok.5 és fél hetes a magzat.

Figyelt kérdés
2013. szept. 30. 12:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 anonim ***** válasza:
77%

Nem fognak repesni.


De 19 éves vagy, ha elveteted nem is kell róla tudniuk.

Ha meg megtartjátok, akkor gondolom el tudjátok majd tartani magatokat, tehát így sem szólhatnak bele.

2013. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 anonim ***** válasza:
63%

#1 lényegében elmondott mindent.

- Ha el tudjátok tartani, akkor a ti életetek, ti döntésetek.

- Ha nem tudjátok eltartani, akkor vetesd el titokban. De anyádék nyakára ne szülj! Még te is iskolás vagy.

2013. szept. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
66%

Milyen a kapcsolatod édesanyáddal, édesapáddal? Ha nem jó (pl. nagyon konzervatívok vagy egyszerűen nem találjátok a közös hangot), akkor titokban vetesd el - 19 éves vagy, nem kell hozzá senki beleegyezése.


Ha jó a viszonyotok, akkor mondd el, hiszen úgyis támogatni fognak lelkileg.


Hidd el, jobb most egy abortusz, mint 19 évesen 0 keresetre egy baba, akiről nem tudsz érzelmileg és anyagilag megfelelően gondoskodni, egyedül. Mert sajnos arra vajmi kevés az esély, hogy a barátod hosszútávon veled marad - a tinikapcsolatok 95%-a egyébként is felbomlik, hát még ahol váratlan teherbeesés van.


Ha normálisan védekeztetek (nem megszakítással stb.), akkor ne szégyelld magad, sajnos megesik az ilyesmi.

2013. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
34%

Szia,


nehéz lesz, de el kell mondanod. Akár megtartod a babót, akár nem, akkor is mondd el. Először biztosan mérgesek lesznek rád valamennyire, de melletted fognak állni.

Én örülnék, ha a lányom bizalommal fordulna hozzám ilyen esetben. Biztosan nem dicsérném meg, de mellette állnék és támogatnám, akárhogy is dönt.

2013. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 anonim ***** válasza:
71%

ha megtartjátok, akkor az érettségit bukod ebben az éveben, mert a szóbelik és az írásbelik közé esik a szülés időpontja.


Ha nem tartjátok meg, akkor senkinek nem kell tudnia róla, nem kell elmondanod. tanulóként a felét kell kifizetned a beavatkozásnak.


Jól gondold/gondoljátok végig a lehetőségeieket. ne döntsetek elhamarkodottan,hiszen emberéletről döntötök.


Viszont 19 évesen lehetnél felnőttebb kicsit, főleg, ha lesz egy gyereketek, de ettől függetlenül is.

Védekezésről pedig már késő papolni...


kitartás, ha szülőktől kell pénzt kérni az abortuszra, akkor ne halogasd az elmondást, ha meg akarjátok tartani akkor se, főleg, ha otthon laksz még (mivel tanulsz ezt kell feltételezem)


Szedjétek össze magatokat, ha a szexhez felnőttek vagytok, akkor a következményeket is vállaljátok felnőttként.


kitartás! meg nem történté már nem tudjátok tenni...

2013. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Apummal sajnos felszínes a kapcsolatunk, évek óta nem nagyon beszélünk ezért őt nem is zargatnám ezzel, ellenben Anyummal mindig, mindent megbeszélünk, mégis félek. A párom maximálisan mellettem van és támogat. Abortusztól rettentően félek, a gyerekem nem akarom megölni. Életem egyik legfontosabb döntését kell meghoznom, minél előbb ami nem könnyű...
2013. szept. 30. 12:16
 7/115 anonim ***** válasza:
34%
Én nem biztatnálak arra,hogy ne mondd el.Nem lehetne velük megbeszélni?Ha megtartjátok a babát,akkor úgy is mindenki megtudja,ekkor részletkérdés,hogy mit fognak gondolni. De nem hinném,hogy anyukád szétkürtölné a családban,hogy abortuszod volt.Szerintem tudnia kellene róla akár hogy is döntesz.És nem utólag.Feldolgozzák,ne aggódj.
2013. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 anonim ***** válasza:
22%
Először szerintem döntsetek a barátoddal. Beszéljétek meg, mi hogy lesz, ha megtartjátok mi lesz a sulival, anyagiak. Aztán együtt beszéljetek anyukáddal.
2013. szept. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 A kérdező kommentje:
Igazából nemrég derült ki, elsőnek nem voltam benne biztos de mikor a nődoki megerősítette, kénytelen voltam elhinni. Tudom, hogy utólag már semmit nem lehet változtatni, és minél előbb el kell mondanom anyumnak. A párom már elmondta az anyujának, aki kissé lesokkolódott de ez ebben a helyzetben abszolút érthető. Anyum keményebb menet lesz ezért is félek.
2013. szept. 30. 12:22
 10/115 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

19 évesen én is így jártam. Nem mertem elmondani otthon, titokban elvetettem. Most felnőtt fejjel másképp csinálnám. Lett diplomám, jó munkám, éltünk a párommal, és már családom is van. Nem maradtam le semmiről, de tudom, hogy mindez a babával is meglett volna, és most lenne egy 16 éves gyermekem. A szüleim támogattak volna, nehezebben, de elértem volna a céljaim.

Azt tanácsolom beszélj a szüleiddel. Azután még mindig két lehetőség van.

2013. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!