Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyok, és nagy...

16 éves vagyok, és nagy valószínüséggel terhes. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Már jó ideje együtt vagyok a barátommal.Anyagi helyzettel semmi gond nincs.Úgy vagyunk vele, hogy ha már megcsinálni megtudtuk akkor megtartjuk, mert abortusz ellenesek vagyunk.Ott van a suli, amit megtudok csinálni hiszen a családban nem egy két nő tett le szakmát, fősulit gyerek mellett. Nem vagyok bulizos, mindig is elitéltek, mert érett vagyok hozzájuk képpest.Nem iszok alkoholt, nem dohányzok, nem kávézok se másegyebbet ami káros. Az összes gyerekkel a családban össze vagyok növe.Mindig én vigyáztam mindegyikre, több napot.Mindenki kritizál, hogy tyúkanyó és túlságosan anyáskodó vagyok.Tisztában vagyok a felelöséggel és minden mással, tudom hogy nem könnyű, hisz Anyukám 8 gyereket nevelt fel és láttom mit tett értünk és ezért Tisztelem.Jó tudom, hogy így is az lesz, hogy nem leszel jó anya.Azért kiváncsi vagyok, de nem változtat senki véleménye a helyzeten, Ha az vagyok.
2013. okt. 1. 23:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
Engem nem érdekel, a te dolgod.
2013. okt. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Engem ha valami nem érdekelne, akkor nem szólnék hozzá. :D:)
2013. okt. 1. 23:45
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Kicsit korai ez biztos, de az mindenképp becsülendő, hogy szeretnétek felnevelni a pároddal, ha még szüleitek is segítenek titeket, akkor minden adott hozzá, hogy felneveljétek a gyerkőcöt.
2013. okt. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%

A mi időnkben (38 vagyok) a barátnőm 17 évesen lett terhes, az anyukája majd megölte érte, hozzánk menekült át, nagy cirkusz volt. Én már akkor is tudtam hogy jó anyuka lesz belőle, bár az anyagi helyzetük akkor is kétségbeejtő volt, és mostanra sem lett jobb. Mégis felnevelt két gyereket, akikből helyes normális felnőttek lettek.


Nézd...ha nálatok még az anyagi helyzet is ok, plusz számíthattok szülői segítségre is, akkor hajrá! :) Leírásod alapján komolyabb vagy mint egy átlag 16 éves. (én 30 felett szültem, mégis olyan gyereknek éreztem magam a gyerekhez... ) :)

2013. okt. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%
Nincs szügséged senki tanácsára itt,hiszen te ezt már leirtad hogy is lesz ez, túl szépen is !!de egy gyerek nem csak több napot lesz veled hanem örökre!Persze most még nem bánsz semmit de majd fogsz!Sulit befejezni baba mellet hát!!Nem bántani akarlak ezzel de olyan fiatalok vagytok még!!bocsi ez az én véleményem!!
2013. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nálunk olyan a család, hogy mindenki segíti a másikat. Föleg anyukám, ő meg se engedné, hogy elvettesem vagy valami.Én se tudnám megtenni. viszont akivel együtt nöttem fel azt mondta h semmikép ne kelljen gyerek, igaz mostanában nem nagyon vagyunk együtt, mert elkezdet drogozni meg ilyenek és én biztos, hogy nem fogok belemenni ilyenekbe,Még ha ezért el is veszik a barátságunk.
2013. okt. 2. 00:02
 7/28 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez a ti dolgotok, de ha jól értem ez még nem biztos. Nekem az a véleményem , hogy sulit baba melett is befejezhetsz.És nem a kor tesz valakit jó anyává. Nem egy ismerősőm volt aki bár fősuli volt de befejezte gyerek melett. Nem könnyű főleg ilyen fiatalon, de nem évesen lehetetlen.Ismerek olyat aki 17 évsen szült.Mára van 2 gyeremeke, boldog, jó háttérrel. De vannak olyan ismerőseim, akik 30 évesen nem érzik anyának magukat így nem vállalnak. Döntsetek belátásotok szerint.
2013. okt. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Véleményt kértem és ilyen esetben nem bánt meg senki véleménye, mivel mindenki másképp látja.
2013. okt. 2. 00:10
 9/28 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ezért csúnyább kommenteket kapok, de nem mind a ketten vagyunk nagyon fiatalok.Barátom 26 éves.Jobban megért, mint a 16-19 évesek.
2013. okt. 2. 00:20
 10/28 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem könnyű.Szüleim 60 fölött vannak mindent én csinálok otthon, az se könnyű sok állattal, kerttel, sulival, háztartással..Hamar kellett felnöjek, de mivel anyukám 40 fölött megtudot szülni és mindenem meg volt amire szükségem volt.Ennyivel tartozunk nekik, mivel miattunk a 0ról tornázták fel magukat.
2013. okt. 2. 00:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!