Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és december...

HorváthNikoletta kérdése:

20 éves vagyok és december környékén szeretnénk próbálkozni babával kb mikor hagyjam abba a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok júniusban fejezem be a sulit a párommal több mint 3 éve együtt vagyunk és nagyon szeretnénk már kisbabát egyszer már teherbe estem de sajnos elvesztettem.a párom kint dolgozik németországban de sűrűn haza jár meg jól is keres meg most rakja le a jogsit ugy hogy a babának meg lenne mindene csak félek a környezetem mit szolna ehhez.kérlek segítsetek ebben
2013. okt. 2. 09:17
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Már most hagyd abba a fogigátló szedését, és kezdj szedni valamilyen magzatvédő vitamint.Nekem annó az orvosom 3 hónapot mondott, azalatt fel tudod készíteni a szervezeted a babavárásra. Sok sikert hozzá!
2013. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne legyenek már karrieristák azok a nők, akik felelőségteljesen gondolkozva dolgoznak, mielőtt babát szűlnek! - oké, te úgy látod erre nincs szükség ( megjegyzem szerintem nem is tutod pontosan miről beszélsz) , de az eszedbe sem jut, hogy mi lesz ha nem találsz munkát szülés után? - na erre is jó az, ha az ember munkahelyről megy el szűlni... Én sem vagyok egy nagy öreg, de nekem kicsit rózyaszín álomnak tűnik, ahogyan te gondolsz a gyerekvállalásra... de legyen igazad, s legyetek nagyon boldogok!
2013. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
71%
22-es én teljesen egyet értek veled. Lassan azt sem értem minek tette fel a kérdező a kérdést mert igazából ő már eldöntötte, hogy babát szeretne és kész, nem is igazán érdekli azok válasza aki kis türelemre intik. Férjem és én is nagycsaládban nőttünk fel, mi is legalább 3 gyermeket szeretnénk, és jó szakmánk van mind a kettőnknek. Egyetem után dolgozni mentünk mind a ketten, hiába szerettünk volna minél előbb babát. 4 évet dolgoztam férjem 7 éve dolgozik. Nagy családnak hála szinte mindent kaptunk a babához (kiságy, ruhák, pelenkák, kád, lepedők, játékok, kismama ruhák stb.) De még így is el ment egy csomó pénz a babára és még meg sem született 36 hetes vagyok. Csak pislogok, hogy egyik boltban is otthagyok egy 10.000Ft másik boltban is. Pedig én nagy kupon és akció gyűjtő vagyok, és egyáltalán nem drága baba boltokban vásárolok pl. Brendon. és tényleg csak a viszonylag legszükségesebbeket veszem meg, még azok mellé amiket kaptunk. Még a férjem viszonylag jó fizetése mellett sem lesz mindegy nekünk, hogy GYES-t vagy GYED-et kapok e. Én GYED-et fogok kapni szerencsére, de még így is majd számolgatnunk kell mire mennyit költünk. Jó nektek kérdező ha már most ilyen fiatalon van annyi pénzetek, hogy nem érdekel GYES-t vagy GYED-et kapsz e.
2013. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
22-es vagyok - szerintem nem tudja mi az a GYED és GYES... tényleg nem rosszindulatból mondom ezt, egyszerűen süt az írásából-hozzáállásából, hogy azt gondolja szülök egy babát ( ami tényleg a legnagyobb boldogság), és ezzel meg van oldva minden... pedig nagyon nincs! Párommal mindketten diplomásak vagyunk, én 5 évet dolgoztam szülés előtt, párom határozottan jól keres az átlaghoz képest, még sem szórhatjuk a pénzt, át kell gondolni mit mikor-miért veszünk, mert ugye a jövőre is kell gondolni...
2013. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Félre tett pénzetek van egyébként kérdező? Csak mert egy bab mellett mindig adódhatnak váratlan kiadások vagy a lakás/ház körül. Másik kérdésem, hogy rendben van, hogy te babát szeretnél, de a párod is így gondolja?
2013. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Én 25 éves vagyok.16 éves korom óta folyamatosan dolgozok.Nekem is volt fontossági sorrend.Biztos párkapcsolat minimum páromnak biztos munka saját lakás....stb.Tessék itt vagyok 5+5 hkm terhes igaz külföldön élek relatív minden megvan a babához de szezon munkám volt ami 09.29. vége lett 30.án nődoki megerősítette a tényt hogy állapotos vagyok, de a munkanélkülin már be kell jelenteni.Így a kilenc hónapot is itthon ülök elég kevés pénzért, mert nem a legjobb nyári munkám volt.Ezt azért írtam le mert ha párodhoz ki költöznél sem biztos hogy anyaságit kapnál.A gyógyszert hagyd abba már most és vitaminok.Sok sikert kívánok.
2013. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
igy hogy még nem fejeztem be a sulit a párom tart el és elég jol keres hogy el tartson engem meg egy babát is.meg nekem is vannak ismeröseim és én is kapnék ruhákat stb én nem fogok drága holmikat venni a babának de attol függetlenül hogy nem kap drága dolgokat nem lesz hiánya semmiben.
2013. okt. 2. 19:16
 28/37 A kérdező kommentje:
és tudom mi az a gyes meg a gyed nem vagyok tudatlan de ha kritizálni van kedvetek máshoz írjatok köszi.
2013. okt. 2. 19:17
 29/37 anonim ***** válasza:
Engem nagyon zavarna, hogy a férjem tart el. De ez csak az én véleményem. Nekem biztonság érzetet ad, hogy tudom ha valami baj lenne akár egyedül is tudnám nevelni a gyermekemet.
2013. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
És ha a párod valami oknál fogva ott hagy? Vagy elveszti a munkáját? Vagy bármi? Ki fog eltartani téged és a gyereked? (Ja, tudom, az lehetetlen...)
2013. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!