Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam meg neki, hogy...

Hogyan mondjam meg neki, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Ma kiderült, hogy terhes vagyok. Múlt héten csináltam tesztet, ma kaptam időpontot dokihoz, és ő is megerősítette, "szépek, egészségesek vagyunk." :)

Terveztük a babát, de a "nagy" bejelentést szeretném emlékezetessé tenni, valami kreatív dologgal, nem csak úgy odamondani.

Ti hogyan mondtátok meg párotoknak - és hogyan reagált? Van esetleg olyan weboldal ahol, vicces, kreatív ötletek vannak ilyen esetekre?



2013. okt. 2. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"Te jó ég, pozitív!" - egy napig nem titkoltam, rögtön megosztottam, ahogy kijöttem a mosdóból.
2013. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok :) Én nem voltam túl kreatív, csak reggel nekirontottam az ágyban, felköltöttem és az orra alá nyomtam a tesztet, hogy úgy néz ki, gyerekünk lesz :) Szegény, azt sem tudta, hol van hirtelen én meg csíkokat mutogattam neki :P Amúgy nekem tetszik az az ötlet, hogy kiscipőt, vagy kiszoknit veszel és mondjuk vacsora közben átadod neki, mint ajándékot és várod, leesik-e neki, miről van szó :)
2013. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gratulalok! :)

Megis, mikor ilyen kerdest latok, azon gondolkodom, hogy vajon milyen kapcsolat van a ferjed es kozotted, hogy sem a tesztet nem latta, semmirol nem tud! - bocsanat, a gondolatert es tudom, nem ez volt a kerdes...mashol dolgozik? Vaksi?

Nallunk a ferjem elobb tudta, hogy babas vagyok mint en. Vetelesek utan mar nagyon szkeptikus voltam es csak a 3. vegighanyt reggel utan csinaltam tesztet. De vagy harmat! Ferjemmel madarat lehetett fogatni! Ha el tudtam volna titkolni - de nem nagyon megy nallunk az ilyesmi, rendeltem volna kinait - pentek este nallunk ez a rutin es amig elvan a dolgaival addig belevarazsoltam volna egy cetlit a sutibe amit mindig kuldenek vele. Ennyivel: Apuka leszel! :o)

Honnan van ez? Ismered a filmet Mickey Blue Eyes? Abban van egy mondat amit a csaladunkban szalloigeve valt: "Eat the F'n cookie!" a vacsit a sutivel kezdte volna ha nem is akarja.

Megegyszer bocsanat! Hogyan tudtad eltitkolni elole eddig? Minden ok semmi rosszullet?

2013. okt. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Én vettem egy kindertojást óvatosan kibontottam a csomagolásból, és fogtam a terhességi tesztet( vékony kicsi fajta DM-be vettem, két kis csíkocska volt rajt) levágtam a felénél pont, hogy a két kis csík látszódjon beletettem az összerakós játékok közé, szépen visszacsomagoltam, este oda adtam a férjemnek, kibontotta, megette a csokit, és kezdte összerakni a játékot, mi hova való, nem esett le neki egyszerre, össze akarta illeszteni a játékkal! :D Nagyon örült neki mikor tudatosult benne! :)
2013. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

4-es


Ez azért elég gusztustalan. A pisis tesztet beletenni a csokitojásba és még meg is eszi?

Még ha extrán is ügyeltél rá és huszonhatszor is kezet mostál közben, hogy ne érj a csokihoz ugyanazzal a kézzel, amivel a tesztet fogdostad... akkor is. Már a gondolat is... kirázott a hideg.

2013. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A menstruációmat sose tudtam fejben tartani, mikor kellene jelentkeznie, hiába a zsebnaptár az mindig kimaradt hogy beleírjam, jaj a lustaságom :D ...

De van egy telefonos alkalmazás amibe be lehet írni, és az jelezte hogy meg kellett volna jönnie. :D Elmentem tesztért hétfőn, kettőt is vettem. Hétfőn halványan pozitív lett, már hívtam a nődokit, időpontért, de kedden már erősebb volt a jel. Most értem haza a dokitól 7 hetes a csöppség. :)

Egyébként a kindertojásos ötlet nem rossz ötlet, nem muszáj a valódi tesztet beletenni, elég ha rózsaszínnel behúzok két csíkot. De lehet csinálok bele egy puzzle-t. De mivel illesztetted össze a csokit?

2013. okt. 2. 15:51
 7/11 A kérdező kommentje:
A rosszullétek.. reggel kis émelygés, buszon szédülök, de ott mindig. Egyébként semmi jel. Az émelygést a vajhalnak tudtam be. Na tüsszenteni nem mertem egy hétig pedig csak kétszer ettem belőle. :D
2013. okt. 2. 15:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a 3. hozzászólót... Mégis milyen lenne a kapcsolat kettőjük között?! Ez most komolyan baj lenne???!!


Én sem vagyok egy -oldjuk meg egyszerűen- eset. Én például biztos, hogy varrok egy gólyát neki. :)

2013. okt. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Valaki azt írta nekem, hogy egy pasi nem lehet ennyire érdektelen a nője(!!) iránt... Úgy gondolom, amit le is írtam neki hogy az, hogy terveztük a babát, nem jelenti azt, hogy folyamatosan a nyakamra kell járnia, minden nap minden áldott reggelén, hogy ugyan sikerült-e.

Mindenki más habitusú, és máshogy kezeli a dolgokat. Mi a fontos dolgokat megbeszéljük, HA van mondanivaló, és nem szekírozzuk a másikat, az amúgy is csodálatos világunkban. Ő is én is dolgozó emberek vagyunk, odafigyelünk a másikra, de nem zaklatjuk.

Egyik reggel mikor kissé émelyegtem mosolyogva megjegyezte:"Tán csak nem sikerült?" Erre én: "Ugyan pár alkalom után, ne várj rögtön csodát, szerintem csak a vajhal rosszalkodik még mindig."

De sikerült, ez a lényeg, már nagyon gyanakszik szegénykém. :D

Arra gondoltam hogy a kindertojásos ötletet kicsit továbbfejlesztem :D Csinálok egy puzzlet olyan képpel amin egy gólya hozza a babát, vagy valami hasonlóval. Az én kindertojásomban is lesz kép, csak azon az ultrahang felvétel lesz... még azért gondolkozok, hátha valaki erre téved valami jó ötlettel. :D

2013. okt. 3. 11:21
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


Jó ötlet a puzzle, de nem értem tisztán; kinek lesz az ultrahangos kép ajándékba?

2013. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!