Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Szőrtelenítést...

Kismamák! Szőrtelenítést hogyan csináljátok nagy pocakkal?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon szőrös a karom, lábam, combom. Így kozmetikussal csináltatom a lábam, de a combom meg a bikinivonalam idáig mindig epiláltam. De mostanra már nem megy:) Nem lesz gond belőle ha felül is gyantáztatom? 29 hetes km.
2013. okt. 6. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz probléma, sőt, ajánlanám is a gyantáztatást! Megkönnyíted a saját dolgod, és tartósabb is :)
2013. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Én sehogy nem csináltam, mert nem volt szokásom soha.

3 gyereket megszültem "szőrősen", soha senkinek egy szava nem volt emiatt, sem orvosnak, sem szülésznőnek, senkinek. Nem is borotváltak, csak az első szülésemnél csinált két húzást, hogy jobban "megközelíthető legyen".

2013. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan gyantáztasd.

Amúgy a hatása nem hosszabb, mint az epilálásnak, mindkettő egyformán tartós.

Én a vége felé tükörből borotváltam magam.

2013. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, akkor pontosítok, nekem mindig legalább 1-1.5 héttel tovább tart a gyanta hatása, mint az epilátoré :)
2013. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent magamnak csinálok, első babánál 7 hónaposig bírtam, de akkor már nagyon kellett trükközni, hogyan lássam és férjek hozzá, így az utolsó két hónapban kozmetikushoz mentem. Az intim területeket pedig tükörből borotváltam. Még a fájások megindulásakor is :), pedig a szülésznő előre mondta, hogy akkor ne szerencsétlenkedjek, nehogy megvágjam magam, majd ő megcsinálja 1 perc alatt (tényleg volt mit igazítani még :) ).

Nekem ez így jó volt (és baromira nem zavart az se, hogy a szülésznő borotvált rajtam), mert egy szülés után azért nem azzal kezded, ahogy hazaérsz a kórházból, hogy alul borotválgatod magad, meg lábat gyantázol, én viszont szőrösen nem érzem magam komfortosan, és kész. Szóval én nem a doki miatt időzítettem úgy, hogy ne burjánzak el szülés előtt se, hanem magam miatt, előre tekintve...

Most a másodikkal viszont nagyobb a hasam, sztem előbb megakadok majd :)

2013. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a lábamat a terhesség végéig le tudtam borotválni magamnak, a combomat nem nagyon szoktam, az intimebb részeken meg egy darabig próbálkoztam de aztán mindig letolt a nőgyógyászom, hogy nem véletlenül nő oda szőr hanem, hogy melegebben tartson és megelőzze a fertőzéseket, úgyhogy legyek kedves ne szőrtelenítsek ott. Úgyhogy erre már csak a szülőszobán figyelt a szülésznő és ő kislányosította az altestemet. :D
2013. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is magamnak szőrtelenítettem mindig is így a terhesség alatt is. A lábamat epiláltam az intim részeket borotváltam. A vége felé már nehezebb volt,mert nem láttam, de tükörrel megoldottam. A lábamat is nehézkesen, de el tudtam intézni végig, mert fel tudtam húzni és szerencsére a hasam sem volt annyira nagy.Nem kellett kozmetikushoz mennem..
2013. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En legyantaztattam a labam. Honom aljat borotvaltam, a privat reszemet pedig az epilator "hajvago" reszevel vagtam rovidre amig tudtam. - Nekem nem megy a tar kopaszsag a viszketestol megorulok! - aztan mikor nem tudtam, nem csinaltam mar. Hatalmas nagy hasam volt, nem erdekelt mar az also reszem ilyen szempontbol.

Sokan mondtak, hogy itt ahol mi elunk nem borotvalnak szuleskor...csaszarral vegeztem es elotte szepen lekanyarintottak mielott eszrevettem volna....

En azt mondom, ha kibirod a fajdalmat hogy felul is gyantaztatod, egyaltalan nem baj. En azert nem vallalkozom ilyesmire mert embertelenul faj.- megprobaltam.

2013. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!