Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cicatulajdonos kismamák ti...

Cicatulajdonos kismamák ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Kisbabát tervezünk, de megmondom őszintén, rengeteg negatívat olvastam cica = terhesség témakörben!És ráadásul az állatdoki sem javasolta a tartást. Most komolyan a cica, aki lakásban tartott, már 11 éves, fajtszta, ennyi veszélyt jelenthet rám és a babára nézve??Sokat takaritok utána, hullik a szőre rendesen, de naponta porszívózok, fertőtlenítek, letörlök, felmosok, de nem akarom odaadni!!!Babának árthat a jelenléte???Ki mit csinált??(Ja, negatív a toxoplazma eredményem)
2013. aug. 8. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
csak arra szoktak figyelni hogy nem a kismama takaritja az almot meg ne aludjon egy ágyban a cicával lehetőleg. Én sok cicás anyukát ismerek nyugi nem lesz semmi gond. Hidd el nem adja senki sehova a macskát a baba miatt szép is lenne ha igy lenne. Vagyis biztos van aki adja de a többség nem nyugi.
2013. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokim, hogy nyugodtan legyen cicám, van is, meg kutya is, simogatni is lehet őket nyugodtan, csak mossak kezet mindig alaposan, meg ne puszilgassam őket, de amúgy lehet tartani őket.
2013. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jól irta mind a 2 válaszoló.Egyedül a simogatás utáni nem kézmosás és az alom takaritása ami veszélyes lehet.Nekem is van cicám,gyerekem is és mind a ketten jól vannak köszönik szépen:)
2013. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Julie S ***** válasza:
Nekünk kijáró macskánk van (a dolgát is szinte mindig kint végzi), a toxoplazma nekem is negatív (fogékony vagyok rá), de eszünkbe sem jutott, hogy a macsektól megszabaduljunk. Az állatorvosunk szerint semmi gondot nem okozhat, hiszen rendszeresen oltva és féreghajtva van, vagyis rendben van a macsek. Nem is értette, miért akarná a családom kipaterolni az életünkből. Mi nem válunk meg tőle, az biztos, mert ő is családtag. :) Amúgy a túl steril környezet sem jó ám az embernek, nem lehet egy gyereket burokban felnevelni. Szóval én nem aggódom a macskánk miatt.
2013. aug. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
nem értem, hogyan lehet 11 év macskatartás után negatív az eredményed, de az azt jelenti, h nem estél át a fertőzésen, és ha a terhesség alatt kapod el, az bizony veszélyes lehet a babára. én a helyedben megpróbálnám máshol elhelyezni a cicát, amíg terhes vagy, de ha a pozitív eredmény ellenére is marad, akkor soha ne takarítsd utána a almot és mindig moss kezet, miután megsimogattad. a baba születése után már nem jelent rizikót, nyugodtan élhet veletek tovább, de most azért lenne min aggódni, nem is értem, h a többiek miért általánosságban válaszoltak, miközben negatív lett az eredményed. ezt nem merném figyelmen kívül hagyni
2013. aug. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
ha a negatív eredmény ellenére is marad*
2013. aug. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Én is azon a véleményen vagyok, mint az utolsó válaszoló. Azért az, hogy negatív lett a toxoplazmád, nem olyan megnyugtató hír.. Mármint persze tök jó, hogy még nem estél át rajta, de az tényleg gáz, ha majd terhesen esetleg mégis. Ettől függetlenül természetesen a te dolgod, te babád, te macskád, neked kell ezeket lerendezned magadban.

Szép babavárást, majd ha arra kerül a sor :)

2013. aug. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
én sem kaptam el , pedig mindig voltak állataink, na mármost ha eddig nem kaptam el /27 év/ nem hiszem h pont most fogom elkapni terhesen, ugyanmár , ennyire nem kell parázni.... ha megfogod simogatod aztán ne nyald mega kezed... ennyi!
2013. aug. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A benti macskától nem tudsz elkapni semmit. A kijáró cicák vadásznak, és onnan, kintről elkaphatják a bacit. Ha nem adsz neki nyers húst, akkor a macska sem tudja honnan elkapni. Ha te sem eszel nyers húst és mosatlan zöldséget, akkor te sem tudod elkapni.

A macska egy téves infó, hogy nem lehet tartani ilyenkor. A lényeg, hogy te se és ő se érintkezzen nyers hússal. Amit terhes nőknek amúgy sem ajánlanak, pont ezért, macskától függetlenül:)

2013. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Julie S ***** válasza:

Toxoplasmát amúgy elvileg 4-6 hetente ajánlják ellenőriztetni és ha friss fertőzésed lenne, akkor azt kezelik és elvileg nem lesz baja tőle a babádnak. Legalábbis a dokim nekem ennyit mondott és rám bízta, hogy mikor nézetem. Eddig kétszer nézettem a 32 hetem alatt és nem kaptam el most sem. Amúgy mindig is volt állatunk, macskákkal is sokat érintkeztem, sokszor kezet sem mostam utánuk gyerekként, aztán mégsem estem még át ezen...

Az a lényeg, hogy moss kezet földben turkálás után, macska simogatás után, a gyümölcsöket mosd meg, a nyers húsokat alaposan süsd át és úgy edd, a macskaalmot meg lehetőleg ne te takarítsd a terhességed alatt. Ha így teszel, akkor nagy valószínűséggel semmi bajod nem lesz.

2013. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!