Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a betegállomány? Én...

Mennyi a betegállomány? Én 67ezret kapok, a fizum 100 körül volt. (brutto kb.150ezer). Ez normális így?

Figyelt kérdés
Az első 3 hónapban még 85 körül kaptam...És a szülés után ez mennyi lesz vajon?? Segítsetek!
2009. nov. 10. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú! Először is: a táppénzed alapja még a tavalyi fizud, azt kell átlagolni napokra és annak a 60 (vagy 70%-a, ha aug. 1 előtt kerültél betegállományba)%-a kb a táppénz. Az nem lehet, hogy az első hónapban volt magasabb, mert a 15 nap betegszabidat kifizették még, az meg magasabb, mint a táppénz? A 3 hónapot nem értem. A táppénz alatt max. az első hónapban kaphatsz nagyobb összeget a betegszabi miatt (ami 70 % lett aug. 1-től, előtte 80% volt).

A tgyás 70 %: Azt az igénylés időpontja előtti évi jövedelemből állapítják meg, tehát, ha most igényled, akkor azt is a tavalyiból. nem vonnak belőle nyugdíjjárulékot, tb-t

A gyed valamivel alacsonyabb lesz mint a tgyás, mert abból már vonnak tb-t (kb 10000 ft-tal)

2009. nov. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez így. A szülés után pedig tgyás gyanánt 85-90ezer körül kapsz majd, a gyed pedig a max gyed lesz, ami 82-84ezer lesz adójóváírással együtt (ez utóbbit kérned kell a munkáltatótól!)
2009. nov. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fizetést hónapra adják, a betegállományt napra. Ameddig a táppénzes papírod szólt, addig fizetik. A különbség adódhat ebből is.
2009. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha nem voltam egyértelmű : veszélyeztetett terhes vagyok, és tartósan vagyok betegállományban. Kicsit keveselltem a pénzt, de ha ennyi, hát ennyi....
2009. nov. 10. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!