Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bepánikoltam kicsit?

Bepánikoltam kicsit?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, hogy elég jó leszek-e, hogy mindent jól csinálok-e, jól felkészültünk-e technikailag, eszközökkel, stb. Nagyon sokat tanultam, olvastam, készültem, és nemsokára jön a baba. Annyira izgulok. Normális, hogy kételkedem magamban? Határozott nő vagyok, megszoktam, hogy az életemben mindig mindenre tudom a választ, ha pedig nem, minimális idő alatt megtalálom. Tervezek, végrehajtok, kicsit irányításmániás vagyok. Most viszont nincs más, mint a bizonytalanság. Nem tudom, mikor kell indulni, összepakoltam, de ugye teljesen lutri, mikor indul be, nem tudom, mi-hogy fog történni, mivel első baba, még csak sejtésem sincs, mennyire fogom bírni, stb. Ez engem az őrületbe kerget. Ti hogy viseltétek az utolsó heteket, napokat?
2013. okt. 25. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Vedd lazábban, mert ebből semmi jó nem fog kisülni. A terhességgel, szüléssel kapcsolatban nem kel ennyire maximalistának lenni. Összepakoltál? Igen. Meg vannak a szükséges dolgok a baba számára? Igen. Akkor hol a probléma? :) Próbálj meg másra is koncentrálni ne csak a terhességre, szülésre.
2013. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Én meg pont a másik véglet vagyok: nem parázok semmit. Ha az első 10 alkalommal bénázok a fürdetésnél, akkor majd a 11.-re jó lesz. Így vagyok a pelenkázással is, és mindennel.

Pl. még sosem tartottam 6 hónaposnál kisebb babát, de nem parázok. Nagyon strapabíróak a csecsemők.


Csak ne ejtsd le! Minden mást kibírnak! :)


Ha meg hiányzik valami felszerelés, akkor elküldöd apit, hogy vegyen. Ennyi. Csak szeresd és szoptasd. A babáknak más nem kell. :)

2013. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előre nem kell pánikolni, ráérsz a szülészeten :) A 2. válaszoló majd írjon szülés után, majd rájön, hogy igen kevés amit egy csecsemő szükségleteiről gondol. Nehéz lesz, de sok örömöd lesz benne.
2013. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

#2 vagyok. Az a baj, hogy a kismamák túllihegik a dolgot. Lehet, hogy topa leszek, és szétszórt eleinte, de jobb egy ilyen anya, mint egy aggódos, stresszes szuperanyuka, akinek a negatív rezgései átmennek a babára.

2013. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nincs gyereked nem állíthatod hogy bárki bármit túlliheg. Persze nem kell görcsösen megfelelni mindennek és mindenkinek de egy gyerek azért kicsit érettebb gondolkodást kíván annál minthogy majd lesz valahogy. Ja én is laza felfogású vagyok de amikor 3 hónap éjjel nappal sírt a hasfájós gyerekem akkor nem tudtam valahogy ellazulni...
2013. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!