Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik egy abortusz?...

Hogyan zajlik egy abortusz? Milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen "tünetek" után kell abortusz? A kimaradt mensi az oké és utána? Milyen tünetek jelentkeznek? Nekem még nem volt abortuszom, de remélem nem is lesz. Hogyan zajlik egy ilyen? Mennyibe kerül? Kell "félni" elötte/miatta? Fájdalmas? Milyen utána egy nőnek a lelki állapota? Kit ítélnek el jobban: Egy tinit aki védekezés nélkül végigkuratja magát a fél városon és utánna elmegy abortuszra vagy azokat akiknek van egy normális kapcsolatuk és teljesen véletlenül, védekezés mellett lesznek terhesek és úgy mennek abortuszra? Gondolom egy 15 éves nem fogja megtartani a babát. Mi történik abortusz után? Kell vmilyen gyógyszert szedni? Meddig nem lehet utánna szeretkezni? És végül ami a legjobban érdekel: Hány hetes korig végeznek abortuszt? Kérem aki már ebben gyűjtött tapasztalatot az válaszoljon leginkább. Köszönöm. Nagyon kiváncsi vagyok.
2008. júl. 7. 23:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom,hogy 12 hetes korig csinálnak abortuszt.
2008. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
A kimaradt mensi a terhesség tünete,illetve rosszullétek,szédülés,némely étel megkivánása vagy undorodás tőle.Szagokra érzékenység.Hirtelen étvágy.Hányás,hányinger.Harmincezer forint körül van egy abortusz.Az abortuszon ált.kikaparják belőled a babát először benned "földarabolják" majd kiszivják.Lelkileg szerintem egy nő sose fogja földolgozni.
2008. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem szerencsére még nincs ilyen jellegű tapasztalatom,de azért 1-2 dolgot tudok!Akkor kell abortusz,ha már biztos a terhesség és nem tudod/akarod megtartani a babát!Hogy pontosan mennyibe kerül azt nem tudom,de 10ezer felett van az ára!Elég fájdalmas lelkileg és szerintem testileg sem lehet kellemes!Elvégre egy kis életet ölnek meg az illetőben!Szerintem embere válogatja,hogy ki és kit ítél el és miért!12hetes korig lehet elvetetni a babát utána már csak rendkívüli esetben végzik pl rendellenesség!Remélem azért segítettem valami kicsit,de igazából az tudja a legjobban aki már átélte:(

2008. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És, ha mondjuk egy 16 éves lány terhes és túlment már a 12. heten is akkor mivan? Ha nem tudja/akarja megtartani a babát akkor mivan?
2008. júl. 7. 23:51
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A nem akarja,akkor azt már nem veszik el,csak nem akarásbol.Ha nem tudja nem képes kihordani,valamilyen iknál fogva,és ezek meg vannak indokolva,akkor igen.Orvosi igazolások kellennek hozzá.Például pszichiátriai vélemény vagy nögyogyászati,hogy miért.A 12.hét után már nem sima abortusszal veszik el.Infuziot kapnak,ami meginditja a szülést,rendesen megkell szülni.Nem tapasztaltam,de vannak ismeröseim,akik estek már át abortuszon.Itélkezni szerintem senkinek nincs joga.Egyszer mindenki tévedhet.De ha egy tini azt mondja "én védekeztem".Tedd a szivedre a kezed,te elhiszed?Nekem missed abortuszom volt.(elhalt magzatot vettek ki)Hogy milyen utána?Kegyetlen.Ennek fél éve,de még mindig nem vagyok rendben lelkileg.
2008. júl. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Szia a 12.hétig csinálnak abortuszt! hogy tisztában légy vele egy 10 hetes magzat már mozog csak te még nem érzed!!!!abortuszt a 12.hét után akkor se csinálnak ha fejreállsz ez a törvény!szerintem nagyon helyes sőt!aza kis ember akkor már él érted?rugdos ficánkol erre benyul valaki és szétcibálja! köszönöm szépen!egy 15 éves biztos nem tartja meg a babát de egy 15 évesnek még szexuális életet se kell hogy éljen!sz.tem
2008. júl. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
szia! nekem sajnos volt,mert beteg volt a magzat!nekem ingyen volt,mert debrecenbe is alátámasztották a magzat betegségét! bemész,és kapsz egy tágítóinjekciót! ez akkor kell,ha még a jövőbe akarsz babát! ez rettenetesen fájdalmas,mert a méhszájba adnak injekciót! de ez egy olyan 3 perces folyamat! utána fekszel 2-3 órát,hogy rendesen kitágulj,és bevisznek mégegyszer! én vénába kaptam egy injekciót,és már csak a szobámba keltem fel! semmire nem emlékszem,csak hogy kezdtem leejteni a fejem,és elaludtam! utána nekem semmim nem fájt,majd 6 hét múlva kontrollra kellett menni! senkinek nem kívánom azt a lelki traumát,amin én keresztül mentem! meg azt az érzést,amikor a doki mondta,hogy meg kell szakítani a terhességet! kegyetlen! még lelkileg nem tettem magam túl rajta! ez tavaly májusba volt,és most 5 hetes terhes vagyok! 3 hét múlva megyek orvoshoz,de rettenetesen félek! de remélem minden rendbe lesz!
2008. júl. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Miiért kismama vagy? Őszintén? Akkor segítünk szerintem többen is!
2008. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

szia...12hetes korig vegeznek abortuszt sajat keresre es

ezutan pedig csak orvosi "utasitasra".

Be kell fizetned egy bizonyos osszeget majd kotelezo a csaladvedelmi szolgalatnal egy beszelgetes, ahol meg kell

indokolni a dontest egy elbeszelgetes kereteben.Normal esetben 1 ejszakat toltesz korhazban. Felvetel utan felhelyezik a szivacs (termesztes anyagu) palcikakat amelyekkel tagitjak a mehszajat. Termesztesen ezeket megelozi a nogyogyaszati vizsgalat.Masnap vegzik a mutetet ugynevezett kabitasban. (ha altatas kell akkor kell EKG is)Ha minden ok estere mar haza is engednek.

sztem lelkileg feldolgozhato de persze ez egyentol fugg.

Nekem 2 volt (az egyiknel fiatalsag, bolondsag.. amsiknal

a szerencsetlen korulmenyek miatt). Most 25 hetes kismama vagyok 30 evesen. Szoval van elet az abortusz utan...de azert szerencsem is volt.

25hetes kismama

2008. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most annak a válaszolónak üzennék aki azt írta, h: "Most aki tini és azt mondta "védekeztünk" annak elhiszed?" Igaz már nem nagyon vagyok tini, mert 16 éves vagyok és IGENIS SZOKTUNK védekezni és nem csak gumival. Rohadtul félek egy abortusztól és attól, h utánna mibajom lehet. Nem akarok babát még ennyi idősen és még idősebb korban sem tervezem. De, ha véletlenül beesik egy mégis akkor mit csináljak? ezért volt a kérdés.
2008. júl. 8. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!