Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8. hetes terhességnél normális...

8. hetes terhességnél normális-e, ha az orvos 8,2mm-es Bpd-t állapított meg? Nézegettem a magzatnagyságoknál, de Bpd értéket 8 hetesre nem találtam. Előre s köszi. Kezdő kismama

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elírás
2013. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hét 6 naposan CRL: 21.8cm volt mást nem is néztek, csak szívhangot. Néztem az uh képet is és szerintem "mérhetetlen" még azon a koponya. De itt van egy kalkulátor, eszerint teljesen rendben van ez a koponya méret.

[link]

2013. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21.8mm nem cm
2013. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
na most eléggé beparáztam.....Már gy is volt ez előtt a terhesség előtt egy missed ab-om,megnéztem ezt a kalkulátort, 8 mm-es Bpd majd 9 hetes terhességnél lehetne, de nekem 7hetes 6 napos a Ctrl is 15,8mm volt csak Bpd meg 8,2 mm :(
2013. okt. 29. 19:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez csak egy kalkulátor, és egyik érték szerint pl. 7 hetes a másik érték szerint 9 hetes, és ha átlagolod akkor kijön a kb. 8 hét. Azt hittem inkább megnyugtat a kalkulátor, de inkább felejtsd el az egészet. Nem szabad így végig aggódni a terhességet, minden a legnagyobb rendben van a babáddal!!!! Ha baj van hidd el a dokik előbb szólnak mint, hogy benned fel merüljön, hogy talán valami nincs rendben. A dokik inkább elküldenek téged 5 ször fölöslegesen vizsgálatra és halálra paráztatnak az értékeikkel, mint, hogy ne vennének valamit észre. Az első babámat én is elveszítettem, ezért a másodikkal az első 30 hetet halálra paráztam, ha pisilni mentem folyton azt néztem, hogy nem e vérzek, ha picikét is fájt a hasam már azt hittem nem él a babám stb. Ne csináld ezt!!!! Itt vagyok 38 hetes terhesen és már nagyon nagyon pánom, hogy nem kiélveztem a terhességet ha nem végig paráztam. Minden baba máshogy más méretekkel fejlődik.
2013. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást,jól esett, de tényleg.igen,aggódom,mert sajna nekem missed ab-om volt, 3 hete halott volt a babám, én pedig tünetmentes,mire megműtöttek,mert pont a 12 Uh-n derült ki,hogy baj van...Próbálok nyugodt maradni,és nem stresszelni,még ha néha nagyon nehéz is...Sokat pihenni,nehezet nem emelni,jól étkezni,ami nagyon nehéz,minden nap cefet rosszul vagyok.Remélem ez most tényleg sikerül és minden rendben lesz.És még egyszer köszönöm a segítséget!!
2013. okt. 30. 10:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is így volt, hogy 6 hetesen minden rendben volt, aztán mikor mentünk 12 hetes uh ra, kiderült, hogy 10 hetesen leállt a fejlődésben. Én a másodikkal kaptam Duphasztront, meg nézték kb. 2 hetente, 8 héten véreztem is, de végül semmi gond nem volt. Nagyon nagyon sok nő veszíti el az első babáját, hidd el hogy nem vagy egyedül, és bár nem normális jelenség, de azért elég gyakori ami veled történt. A második babák pedig mindig makk egészségesek. Sajnos csak az idő fogja bizonyítani mennyire mondok igazat. De addig is nyugodj meg, mert teljesen rendben lesz minden!
2013. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is ezt a gyógyszert kaptam a dokimtól, napi kétszer kell szednem ,már az 5.héttől kezdve szedem,és azt mondta kb a 14.hétig ajánlatos még,hogy szedjem.Nekem is hasonló volt a problémám,mint neked azzal különbséggel,hogy én egyszer sem véreztem....én is nagyon bízom,hogy minden oké lesz,és a dokim is 2 hetente hív Uh-ra egyrészt,hogy én is nyugodtabb legyek,meg ő is tudja figyelni minden rendben zajlik-e.De nagyon jól esik valakivel,aki már átélte azt,amit én beszélgetni,mert igazán nagyon megnyugtató a számomra. :) Köszönöm!
2013. okt. 30. 10:49
 9/10 anonim ***** válasza:
5,7 vagyok: Még annyi, hogy már 39 hetes vagyok, és azon kívül, hogy 8 hetesen véreztem és bent feküdtem a kórházban 2 napot, semmi de semmi problémám nem volt. Még jóslófájásaim sincsenk :D Nem vizesedek, nem csíkos a hasam, tudok aludni, egyszerűen csodálatos terhességem van. Talán ezt kapom a sortól kárpótlásnak amiért az elsővel ilyen rosszul jártam. Neked is kívánok ilyen vagy még ennél is kellemesebb baba várást! És tényleg élvezzed minden egyes percét, mert nagyon hamar el fog repülni ez a hátra levő 7-8 hónap.
2013. okt. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!Remélem ha lemegy az első 12 hét és vége lesz a rosszulléteknek nekem is kellemes lesz a babóvárás.És hátha nekem is olyan szerencsém lesz,mint neked,hogy ennyi idős kismamaként ,hogy a szülés kapujában vagy szinte nem visel meg.Nagyon szerencsés vagy!És drukkolok,hogy a szülésnél is minden rendben legyen nálad!! :)
2013. okt. 30. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!