Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16hetes kismama vagyok terhess...

16hetes kismama vagyok terhességem alatt sajnos HPV vírusom van lehet műtétem lesz, valaki volt már ilyen helyzetben vagy tudnátok segítni, hogy mire számíthatok és a babám szintén?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve :'( Sajnos még nem 100% hogy műtenek pedig jobb lenne hogy lelkileg legalább felkészűljek. Várnám a tapaaztalatokat.
2013. okt. 21. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem kolléganőm volt hasonló helyzetben. Nem műtötték meg szülésig, utána viszont komoly műtét várt rá és sokáig tartott a lábadozás is. Ma már minden rendben vele. A babának pedig semmi, de semmi baja nem lett.
2013. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
terhesség alatt jött lettél HPV-s? vagy elötte nem nézték? ilyet még nem is hallottam hogy valaki terhesség alatt kapta el.
2013. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Műtenek? Sajnos én is hasonlóan jártam. Nekem apró szemölcsök jelentek meg a hüvelyem szélén. A doki szerint hpv okozta. A babára nincs hatása. Külsőleg kellett kezelni. Azt mondta a dokim ,hogy tipikus ,hogy terhesség alatt tüneteket okoz, nert ilyenkor gyengébb az immunrendszer. Az us lehet, hogy calakiben ugyanúgy benne van a vírzs, de észre sem veszi, mert tüneteket nem okoz. Nálad miért kell műteni?

.

2013. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!!! Nekem nincsenek szemőlcsök se semmi csak a pozitív eredmények. Amire a dokim annyit mondott kismama lehet lesz egy műtét is terhesség alatt de meg kell várni a következő eredményt. Egyeblőre nem világosítottak fel semmiről majd az eredményem után. Terhességem előtt 90%hogy volt vírusom de a akkori dokim semmibe vette ahogy engem is :'( Nagyon félek mert a sima vizsgálatnál majdnem sírtam ùgy fájt nem ám egy mùtét a terhessé alatt. Pl 5-6 hônaposan..... De a babámért mindent :-)
2013. okt. 22. 06:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi a helytelen írásom miatt telefonról írtam a korábbit.
2013. okt. 22. 07:28
 6/11 Tica0121 ***** válasza:

Nekem is ez volt. A rákszűrésem P4 lett, ami rákmegelőző állapotot jelent. Megműtöttek a terhesség 16. hetében, majd szülás után is. Az épp most volt szeptember 30-án. A babámnak semmi baja nem lett. Műtét után véreztem, fájt is, de megmondom őszintén, hogy az első műtétkor rosszabbra számítottam. Nem altattak, hanem gerincérzéstelenítés volt. 2 napot voltam kórházban, sokat kellett fekdnöm. A varratok a 36. hétig maradtak bent. A műtét miatt tudtam, h rogramozott császár lesz. Aztán végül toxémia miatt sürgősségi császár lett.

Egyébként nekem is megvolt már terhesség előtt is, nem tudom, hogy nem vették észre, ha minden évben eljártam szűrésre...

2013. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tica0121 ***** válasza:
Egyébként a műtét neve, amit ilyenkor csinának: konizáció.
2013. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tica0121 ***** válasza:

Ha gondolod itt a linkje egy másik oldalon feltett kérdésemnek:

[link]

Ott vannak válaszok ezzel kapcsolatban!

2013. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Ahogy utánaolvastam több féle tipusa van a HPV-nek. A szemölcsöket okozó törzs nem olyan veszélyes, mint amelyik méhnyakrákot okoz. Minden évben voltam rákszűrésen, és ott mindig jó eredményeim voltak, viszont arról nem tudtam, hogy külön kellene kérni a HPV szűrést. A HPV szűrés ezek szerint egy teljesen eltérő dolog a sima rákszűréstől. Persze lehetséges, hogy a rákszűrés rossz eredményt hoz és azt a HPV egyik tipusa okozta, de előfordulhat olyan is, hogy hordozod a vírus egyik tipusát, de az éppen nem okoz méhnayakrákot ill. más tünetet sem.


Azt nem értem, hogy ha annyira propagálják a rákszűrést minden fórumon, akkor miért nem hívják fel a nők figyelmét arra, hogy létezik a HPV vírus amire külön szűrés szükséges.

Most már van oltás is ellene, de ha már az egyik tipusára megfertőződtél, arra állítólag nem hat. Viszont hat a többi tipusára. Ezért valószínű terhesség után én élni fogok ezzel a védőoltással.

2013. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszőnöm válaszaitokat. Még 3 hét az eredményem akkor majd kiderűl hogyan tovább. Mindenkinek minden jòt kívánok.
2013. okt. 25. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!