Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köldökzsinór-tekeredés?

Köldökzsinór-tekeredés?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha teljesen hülye a kérdés, de első gyerek. Nagyon mocorgós a babám, és rettentően félek tőle, hogy magára, főleg a nyakára tekeri a köldökzsinórt. Hogy fogom észrevenni ha ilyen történik? Vagy teljesen esetleges? Doki CTG vizsgálatnál biztos észreveszi, ha ebből fakadó gond van? Még "csak" 36 hetes vagyok, de nagyon aggódom, hogy gond lesz így a végén... eddig is volt elég a terhesség alatt. Számoljam a magzatmozgást és az jelezni fogja?
2013. nov. 2. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
En is mindig ettol feltem,es az otvosom azt mondta,hogy gondolni sem szabad ilyesmire. Ha az eddigi uh-nem volt jele annak,hogy fennallna veszelye, magyarul mar ra van tekeredve,csak nem szorosan,akkor ilyen idos terhessegnel mar nem is fog elofordulni,mert nagy mozgasokat mar nem vegez a kicsi,nincs ra heleg heye
2013. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En is mindig ettol feltem,es az otvosom azt mondta,hogy gondolni sem szabad ilyesmire. Ha az eddigi uh-nem volt jele annak,hogy fennallna veszelye, magyarul mar ra van tekeredve,csak nem szorosan,akkor ilyen idos terhessegnel mar nem is fog elofordulni,mert nagy mozgasokat mar nem vegez a kicsi,nincs ra eleg helye.
2013. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Az én fiamnak a nyakára volt tekeredve 1x. Egyik ultrahangnál se látszodott és a CTG-én is mindig minden jó volt! Mikor beindult a szűlés .a CTG csak akkor lett rossz. Aztán a végén kiderűlt hogy sok volt a magzatvíz ezért tudot rátekeredni a nyakára! De ne izgúlj kicsi az esélye hogy a nyakán legyen és nálunk is csak az volt
2013. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az lett a vége hogy egy kicsit lilán szűletett kapót egy kis oxigént és ennyi, most már 11 hetes szép kisbaba.
2013. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak 4-szer volt a nyakán. Nem igazán éreztem már több,mint fél napja mozogni, ezért felhívtam a dokim, aki berendelt fájásmérésre. 37+4 hetes voltam.

A szívhangja stabil volt,de mozgott, így császároztak. Akkor derült ki, mi a baj. Ha pár órával később megyek, már nem él! Nekem szerencsém volt. Én ezért írom mindenkinek, hogy ha nem érzi a babát mozogni, főleg a végén, amikor már nagy, akkor inkább menjen be a kórházba.

2013. nov. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is minden rendben volt a terhesség alatt a szülésnél kitolási szakban leesett, majd elment a szívhang. Vákum lett belőle, nagyon gyorsan "kiszedte" a doki, kétszer volt a nyakán a köldökzsinór. 10-es lett az Apgárja, semmi baj nem lett szerencsére.
2013. nov. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nyakon veszélyes a köldökzsinór, hanem ha elszorul valami miatt. Nálunk ez történt. 36 hetes voltam, már nem tudtak segíteni. Ha nem érzed mozogni meg kell nézetni.
2013. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nàlunk a nyakàn meg a làbàn volt ràtekeredve,soha nem làtszott az uh-on.A lábára valószínû hogy szûlès elött pàr nappal tekerdett rà,hàton feküdtem ès úgy mozgott hogy azt hittem kiszakìtja a hasamat,kicsit magamat is hibàztatom mert biztos akkor tekerte a làbàra nem kellett volna annyit hàton fekûdnöm.Na jött a szülès elfolyt a vìz,fàjàsok jöttek aztàn elmúltak,20òràt vajùdtam aztàn csàszàr lett a vège mert 4ujjnyi tàgulàsnàl megàlltam.A vègèn derült ki hogy a zsinòr miatt volt. Mindìg ettôl rettegtem terhesen meg a csàszàrtòl ès be is vonzottam.A gondolatnak termtô ereje van.Ne is gondolj ilyenekre.Minden rendeb lesz.
2013. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tica0121 ***** válasza:
Nekem pont 36 hetesen tekeredett rá a babámra, rossz lett az NST és azonnal meg is császároztak. Bár én toxémiás is lettem már addigra... Egyébként szerintem ne parázz ezen!
2013. nov. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Nagyon remélem, hogy időben észreveszem, ha baj van. Elég mozgékony a baba, úgyhogy remélem gyorsan fel fog tűnni, ha lassul, vagy sokáig nem mocorog. Igen, tudom, hogy a gondolatnak teremtő ereje van, úgyhogy próbálom azt "programozni" magamban, hogy nem lesz semmi gond.
2013. nov. 4. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!