Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák/Anyukák tőletek...

Kismamák/Anyukák tőletek kérdeznék evéssel kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

Volt olyan étel a várandósságotok alatt, amit bár előtte szerettetek, de képtelenek voltatok a babavárás alatt-vagy utána megenni?

Nagyon szerettem a Bondulle kukoricát, valamint a sajttal töltött pulykamellet sült krumplival, de mióta babát várok, még az illatától is rosszul vagyok, öklendezem tőle. Szerintetek ezeket tartósan megutáltam most, vagy ha megszületik a baba újra szeretni fogom? Volt valakivel hasonló? 16 hkm vagyok, a 7. héttől szenvedek étvágytalanságtól, ill. hányingertől, de 1 hete sokat javult a dolog, de ettől a 2 kajától rosszul vagyok, de készíteni meg muszáj vagyok, mert a gyerekek szeretik. Köszönöm a válaszokat! :)



2013. nov. 6. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első gyermekemnél éreztem ilyet. Mindig is imádtam a húsféléket, főleg a csirkét. A terhességem alatt (kb. a 7-8. héttől) nem bírtam megenni a húst csak darált formában, jól összekeverve valamivel, hogy ne is lássam, minél kevésbé érezzem az ízét. Sem pörköltöt, sem sültet nem bírtam enni. A szülés után a kórházban még emlékszem, hogy nem tudtam megenni, aztán mikor hazajöttünk, párom nagymamája tyúkhúslevessel, és csirkepörkölt galuskával várt minket. Elkezdtük az ebédet, és párom már csak akkor szólt, amikor az első húst teljesen megettem, hogy halleluja, végre!

Tehát nálam elmúlt szülés után ez.

A második terhességem alatt nem volt ilyen.

Egyvalami változott meg. A szüléseim óta nem eszek gombát csak esetleg apróra vágva tölteléknek, se pörköltnek, se rántva, grillezve, sehogy. Ez nem tudom, hogy ennek tudható be, vagy csak egyéb életkori változás.

2013. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akár lehet még egy hónap muulva is rosszul leszel tőle, de szerintem elmúlik, a második trimeszter közepére, akkor jön meg igazán az étvágy, én volt, hogy egy vasárnapi ebéd elkészítése alatt háromszor hánytam, mert annyira undorogtam, de megfőztem, azután még pár falatot le is bírtam gyűrni belőle.Ez kb a 11-15.hétig tartott, aztán mintha elfújták volna, azóta semmi kajaundorom nincsen, mindent megeszek, amire abban a pár hétben rá se tudtam nézni.
2013. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Részemről imádtam a meggyes rétest. Van a közelünkben egy pékség, ahol isteni rétest árulnak a héten egyszer. Az elején nagyon hányós voltam, vérzés miatt feküdnöm kellett, anyukám vigyázott a kisfiamra, lelkesen hozták nekem a meggyes rétest uzsonnára. Természetesen visszaköszönt, azóta se tudom megenni. :(

De ugyanígy jártam a szőlővel, görögdinnyével, jégkrémmel is.

2013. nov. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Spagetti, és lasagne. Régen imádtam, terhesség alatt rá sem bírtam nézni, most is csak néhanapján vagyok hajlandó megenni.
2013. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy alakult a terhesség alatti étel fogyasztás?
nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!