Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama akinek...

Van itt olyan kismama akinek a gyes alatt születik a kistesó? Ezzel kapcsolatban kérdeznék?

Figyelt kérdés

kislányom 2éves lesz,

én 4 hetes kismama vagyok novemberre születik a baba.

azt már tudom hogy le kell mondanom a gyest és megigényelni a baba után, csakhogy:

úgy tudom 2 gyerek után fejenként 13 300 a családi.

ezt is külön igényleni kell hogy az első után kijavítsák 13 ezerre? (mert ugye 1 gyerekre csak 12 200)

vagy ez automatikusan tudják a MÁK-ban?

az óvódában feltudom használni a lányomra a gyerekvédelmi támogatást étkeztetésre vagy vmire?


köszi hogy válaszoltál !!


2012. febr. 27. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Felmész a mák oldalára és onnan letöltöd a formanyomtatványt, csp igénylésre, és gyes igénylésére és lemondására. Mikor az új csp-t igényled ott kikell tölteni, h hány gyermeked van. Ugyan arra a számlára vagy címre kell kérni ugyan arra a névre, és automatikusan a nagyobb összegű csp-t kapjátok majd. Nálunk legalábbis így volt.

2012. febr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyest illetve a csp-t előttem leírták. A gyerekvédelmit (ha még nincs) csak akkor kaphatod, ha nem éri el az egy főre jutó jövedelem az általuk kiszabottat. Ha meg van vagy megkaptad, akkor a papír leadásával automatice ingyenes lesz az étkezés a nagyobb gyerkőcnek.
2012. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igen már mi megkaptuk a gyerekvédelmit még mikor a lányom született

így már világos,

köszi :)

2012. febr. 27. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!