Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért rémiszgetik a kismamákat...

Miért rémiszgetik a kismamákat az orvosok, nővérkék? S miért érzik úgy hogy kötelességük valamit beszólni egy terhes nőnek?

Figyelt kérdés
Én is tapasztaltam már de az ismerőseimmel is előfordult már, hogy kaptak egy egy csípős megjegyzést, vagy beszólást. De miért? Pl tegnap mesélte egy ismerősöm hogy a nőgyogyászati aszisztens megjegyezte hogy talán nincs 3000 forintja a toxoplazmára? De az van csak kutya macska nincs a háznál. Volt olyan hogy az orvos a fülem hallatára kérdezte meg hogy minek a pecsét ha annyira nagy szüksége van arra a 64 ezer forintra ne szüljön. Vagy mikor megkérdezték hogy apuka legalább dolgozik e, miből fogják a gyereket eltartani? Száz féle vizsgálatra küldik rángassák a kismamákat. Megszabják mit és mennyit egyenek hogy mit csináljanak. Ha véletlenül egy pici eltérés van azonnal rémíszgetik őket. A legtöbb kismama nem mer jó ízűen enni vagy két kilót megemelni. Normális dolog ez? S hol a határ? Elvégre a terhesség nem betegség.
2013. nov. 8. 13:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A válaszokat olvasva nem csak az orvosok "lenézőek"...Sajnos orvostól függ! Van olyan aki már biztosan unja a munkáját, vagy egész egyszerűen nem szimpi neki egy-két ember, esetleg nem fizet zsebbe neki. Ők ilyenek általában. Nálam pl. az volt, hogy aki helyben járt ki, nőgyógyász, nem hozzá mentem szülni 50 ezer ft-ért, hanem abba a kórházba ahová tartozom, és emiatt sértődött meg, és volt nagyon bunkó. azóta már voltak nála elbeszélgetésen, mert sokan panaszkodtak rá!
2013. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondod van a kórházi dolgozókkal az ápolási igazgatót kell megkeresni, levelet írni neki. Én mindenkit biztatnék erre, mert ha hozzá eljut egy panasz, akkor azzal hivatalból foglalkoznia kell. Mindenkinek lehet rossz napja, de akire rendszeresen panaszkodnak a betegek, azokat azért a következő leépítésnél észben szokták tartani.


Ennek ellenére azt gondolom, hogy a kismamák egy része is megéri a pénzét. Nem egyszer látok a Baross utcán, a klinika előtt dohányzó kismamákat, jó nagy hassal, fújják rám is a füstöt. És ne felejtsük el a megélhetési gyerekvállalást, erre is látok számtalan példát. A kötelező vizsgálatok száma a terhesség alatt összesen 4 - én ezt nem érzem rángatásnak, az összes többire mindenki a saját döntése alapján mehet. Azzal meg egyetértek, hogy aki nem tudja eltartani a gyerekét (etetni, turiból ruházni és nem a x-box-ra gondolok) az ne vállaljon gyereket. Nem énmiattam, hanem a gyerek miatt, akinek tartozunk annyival, hogy megadjuk az esélyt arra, hogy normálisan induljon az életben.

2013. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%

11 es vagyok, és az utolsóhoz szólnék pár szót!

Egyrészt igazad van, abban hogy aki valóban nem tudja eltartani a gyermeket akkor védekezzen, a dohányzást, ivást én is elítélem, ennek ellenére járok most is terhesgondozásra olyan nővel, aki cigizik pedig már utolsó napjaiban jár. nem csak hogy nagyon káros, de ronda is amikor egy szép pocakos kismami cigizik.

Turiból én is vásároltam és vásárolok is ruhákat a gyerekemnek s magamnak is, egyrészt van ami jobb minőségű mint a kínai holmik. pl. egy adidas pólót vettem páromnak tavaly 450ért, semmi baja...a lányomnak aki másfél éves, ugyan veszek turis cuccokat mert úgy gondolom, itthonra összekoszolni, jó az is, és ugyebár ebben a korban észrevétlenül nőnek, és egy nacit már nem bizti hogy rá tudok adni egy télen. Viszont ma voltam vásárolni neki vadi új meleg nacit télire, nem turiból. nem sajnálom rá a pnzt, megveszem az újat, szépet, meleget, DE kizárólag orvoshoz, vagy vdőnőhöz vagy nagyobb kiruccanásokhoz használom az újat! Picikorában sem vettem 1000 ft-ért neki itthonra egy felsőt. összemaszatolni jó a 300 ft-os is.

Egyébként az is igaz hogy sokan az anyasági, és a családi miatt szülnek :(

Én eddig minden vizsgálaton megjelentem, nem a pecsét miatt hanem a kisbabám miatt, hogy tudjam, egészséges.

Volt rá példa hogy a doki nem nyomta le a pecsétet, nem reklamáltam, legközelebb adott egyet kész.

Kórházban sok kismamát láttam szülés előtt-és után- első dolga az volt hogy lehúzzon cigizni. az ilyen kismamik meg is érdemlik hogy leszidják őket vagy megszólják!

De van kivétel, és szerencsére a többség ide tartozik! :))

2013. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%

Találkoztam már én is bunkó orvosokkal,de ők inkább hanyagok voltak,mintsem figyelmeztettek volna.

Toxoplazmát egyáltalán nem néztek,senki sem figyelmeztetett,ha nem lenne az internet,fogalmam sem lenne róla,pedig már a második kicsivel vagyok terhes.

12.heti vérvétel még az előzőnél volt,de most már arra sem küldenek.

A védőnőm sem egy lángész,még a terhesvitaminomat sem ismerte,amit szedek.

Szóval nemhogy beleszólnának,inkább rám bízzák mit csinálok a terhesség alatt,mintha nem érdekelné őket,mi történik majd velünk.Flegmaságot tapasztaltam sok helyen,de mondjuk rémisztgetést nem.

Magándokira kellett váltanom ahhoz,hogy jó kezekben legyek,megvan az ára ugyan,de legalább emberszámba vesznek.Ez megy ma itt sajnos nálunk.

Viszont ha toxoplazmára küldik a kismamát,örüljön neki,hogy foglalkoznak vele,mert nálunk nincs ilyen vizsgálat.Ezek amúgy az anyuka,és babája védelmére vannak.Lehetne persze kedvesebben is mondani,de lássuk be,sok páciens néha kiborító tud lenni,és az eü. dolgozókon nagy a stressz.

Én is kérdeztem meg az sztk-s nőgyógyászt egy uh. alkalmával,hogy jól van a baba,minden rendben van vele?Mi volt a válasz?Nagy flegmán foghegyről odavetette,hogy azt ő meg ugyan honnan tudja?Pfff...Szóval itt is vannak ám bunkó orvosok,de inkább nemtörődömök,mint kioktatóak.

2013. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

"Régen sem volt ennyi vizsgálat de nem is féltek mindentől a nők. Mégis felnőttek a szülink nagyszüleink dédszüleink."


Rendszerváltás előtt születtem.Anyukámat nem figyelmeztették,hogy a folsavhiány mit okozhat.Nem voltak normális ultrahang berendezések és így sajnos nem vették észre,hogy nyitott gerincem van.Így születtem.Ha annak idején elküldi még 200 vizsgálatra,ha időben szólnak,hogy terhesvitaminra van szükség és precízebb a tájékoztatás minden téren,akkor nekem nem így kellett volna a világra jönnöm. Most kisbabát várok.A kötelező vizsgálatokon kívül csináltattam kombinált tesztet és rendszeresen járok vesekontrollra,mert gyengébb a vesém.Egy szavam sincs,hogy minek.Én vagyok a legboldogabb ember a világon,hogy kontroll alatt vagyok és most már a technika is olyan,hogy biztosabb lehet benne,hogy észreveszik,ha baj van a babámmal.Küldjenek is el,amire csak lehet,mert most az a dolgom,hogy rá vigyázzak,ennél semmi sem lehet most fontosabb.Tudom a veszélyeket,tudom mire kell figyelni.Nem ér meg,egyetlen szelet csokitorta sem annyit,hogy terhességi diabéteszem legyen.Tudom,hogy nem egy szeleten múlik,itt az a lényeg,hogy odafigyelek,mert most a baba az első.Majd tömöm magam és nyugodtan eszek egészségtelen ételeket,ha megszületett,akkor már csak magamért felelek,addig pedig figyelek és hálás vagyok,ha valaki figyelmeztet és tanácsot ad,hogy valamit rosszul csinálok és ebből baj lehet.Nem utána akarok keseregni,hanem meg akarok előzni mindent,amit lehet.Saját esetemből tanulva,tudni AKAROM,hogy miből mi lehet,mire kell figyelnem,rajtam nem múlhat semmi,én mindent megtesztek,amit csak lehet.

Bunkó orvoshoz és asszisztenshez már volt szerencsém.Leszarom őket.Amíg tudom,hogy a babám nincs veszélyben,addig elengedem a fülem mellett a megjegyzéseiket,mert lényegtelen.Ennél jóval fontosabb dolgok is vannak és,akit az ember felkér orvosának,az olyan legyen,akit szimpatikusnak talál és meg is bízik benne.A többiek szükséges rosszak a gépezetben.

2013. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Rám csak a védőnő nézett furcsán,mikor mondtam a címem,hogy xy város tanya..

Aztán jött apuka.Nem a férje? Hány éves? Hol dolgozik?

Fiatalok vagyunk mindketten,nem vagyunk házasok és tanyán lakunk.-Pár hónap múlva lett volna az esküvő,de én terhesen nem szeretnék férjhez menni,így elhalasztjuk a fűzős ruhám miatt.

Ezekből a "körülményekből" azt gondolhatta elsőre,hogy ránk szakad a ház,nincs villany,fürdőszoba meg fűtés és az ablakkerettel tüzelünk vagy nem tudom :-)

Kitért az állatokra is,hogy a birkák,disznók meg a marhák milyen betegséget terjesztenek,mire mondtam,hogy 4 macskánk van és egy foxi keverék kiskutyánk,nem is akarok más állatot.Mondta,hogy az sem jó,mert a macskák is betegségeket terjesztenek(gyerekkorom óta vannak macskáink,rendszeresen atkátlanítva,oltva,fürdetve időnként) és a kutyát sem hinné,hogy be van oltva "ilyen helyen nem szokás"

Komolyan,mintha valami koszos hajléktalan lettem volna.

Aztán mondtam neki,hogy hozok képeket legközelebb a házról,sőt a macskáimról is ha kíváncsi rá.

Persze aztán megnyugodott,látta,hogy szép új ház,van fürdőszoba,marad plusz szobánk is,meg központi fűtés van (még a tv-t és az számítógépet is fényképeztem bekapcsolva,nehogy baj legyen)és a macskák se "girhesek". Teljesen megváltozott az összkép.Más nem kötekedett még...

2013. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Különösebb gondom nincs, csak nem értem miért kell mindenért megjegyzést tenni meg beszolni. Persze a terhes dohányzást ivást én is elítélem. De az hogy ki mire és mennyit szül nem az orvos vagy a védőnő dolga megmondani. Ez csak két emberre tartozik az anyára és az apára. Nem kéne másokat lenézni csak mert szegényebbek vagy nem végeztek főiskolát. Én se vagyok tanult. Gondolom ez már kiderült de nagyon igyekszem megadni mindent a gyerekeimnek és becsületesen élni.
2013. nov. 9. 13:22
 18/20 fcsenike ***** válasza:
Sosem tapasztaltam még ilyet! Velem mindig rendesek, sőt.
2013. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én azt nem értem, mikor a beteg úgy beszél az orvossal/ápolóval, mint akit a s-ggéből rángatott elő, sőt, csípőből le is tegezi a kórházi személyzetet, akkor milyen válaszreakcióra számít?! A tisztelet kétirányú utca, emberek! Ez nem úgy működik, hogy úgy beszélek az orvossal vagy nővérrel, mint egy csicskással, és elvárom, hogy ő tiszteljen engem.
2016. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
"A védőnőm sem egy lángész,még a terhesvitaminomat sem ismerte,amit szedek. " Talán mert van fontosabb dolga, mint az éppen aktuális márkaneveket memorizálni? Nyiss ki szépen egy farmakológia könyvet... Ismer mondjuk 49 vitamint, az ötvenediket nem, úgyhogy biztos tök hülye. Gratulálok a logikádhoz.
2016. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!