Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Izomlazítótól könnyebb a...

Izomlazítótól könnyebb a babának "terjeszkedni" vagy csak nekem jó fájdalom ellen?

Figyelt kérdés

14 hetesen a doki felírt valami magnézium nemtom mit, kérdeztem hogy bármit tartalmaz e esetleg, ez olyan vitamin valami, ami a gyereknek is jó?, amire közölte röviden, tömören, nem ez csak nekem, hogy ne legyenek fájdalmaim (hol az alhasam fáj, hol a méhszájam, főleg ülésnél) szóval nem vettem meg anyagi okokból, de most belegondolva a baba próbálna nőni, tehát ettől tágulna a méh, vagy ez csak simán a szervezet generálja automatikusan "átállás" alapján?

szóval nekem most nem mindegy, hogy a baba "harcol" vagy ez csak egy szervezeti funkció, ami ezzel jár, mert akkor inkább a fájdalom a pénzköltés helyett.


2013. nov. 15. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Amit a doki felírt neked receptre az görcsöldó magnézium, ami receptre sokkal olcsóbb, mint recept nélkül. És azért írta fel mert szedni kell, nem pedig rád bízta, ha akarod szeded ha nem nem. Ez nem így működik. Ha már ezen spórolsz, akkor a gyerekkel mi lesz ?! Ne azért vedd meg, hogy ő tudjon terjeszkedni, mert ő tud. De a magnézium oldja a keményedést, a görcsöket, nem véletlen szedi minden kismama. Mellesleg pár száz ft-os dologról beszélünk.
2013. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
most keresem a vényt, lehet meg sincs ..
2013. nov. 15. 17:37
 3/11 A kérdező kommentje:

megvan a vény :) és most olvasom a neten:

szokásos adagja napi 2x1


a doki felírt nekem 3x2 -t...

és ráadásul a tájékoztatón az áll, ha terhes vagyok tájékoztassam a dokit, tehát nem csak úgy hipp hopp lehet enni terheseknek, meg egy másik anyuka (első válaszadó )nem is szedi be a napi 6-ot

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2013. nov. 15. 17:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért írta a 3x2 mert nagyon koraterhes vagy még ezekhez a fájdalmakhoz. Attól, mert az az anyuka nem szedi, még sok már szedi. Ki mit szed. 3-400 ft, nekem is van én is szedem. Ne ezen múljon már. Mellesleg a sok görcs a te esetedben vetéléshez vezethet.
2013. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt szedem, nagyon jó és sokat használ. Semmi baja nem lesz a gyereknek ha ekkora adagban veszed be, de ha nem akarod akkor szedj 3x1. Nekem nem mondták, hogy szedjem, de előző terhességemről tudom, hogy nagyon jó és sokat használ.
2013. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, örülnék ha az orvosok is legalább ennyire tájékoztatnák az embert...

holnap megveszem.

2013. nov. 15. 17:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért nem magyarázta túl a doki, mert általában az emberek tudják mi az a magnézium és hogy mire való. Ha valamivel nem vagy tisztában, nyugodtan kérdezd ki a dokidat. Koraterhességnél az erős fájdalmak, görcsök, keményedés nem tesz jót a babának sem és neked sem. A doki ezt nem azért írta fel, hogy legyen hová tenned a pénzed, hanem azért, mert a szervezeteteknek alapvetően szüksége van magnéziumra (ami nem vitamin, hanem egy nyomelem).
2013. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

aha, 2500 Ft volt, mert a doki kiderült egy hónapra írt fel


köszönöm a tanácsokat, megvettem, szedem

2013. nov. 17. 17:42
 9/11 A kérdező kommentje:
1,5 napja szedem, mikor fog hatni és mikor nem lesznek görcseim kb?
2013. nov. 17. 19:18
 10/11 A kérdező kommentje:
jelenleg hat. de az normális, hogy ha pl a reggelit nem veszem be, pár óra és megint görcsölök? szóval csak addig nem, amíg épp pont bennem van a magnézium aktuális adagja, csak addig vagyok rendben.
2013. nov. 23. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!