Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lehet baja a...

Szerintetek lehet baja a babámnak ha nem szedek terhes vitamint?

Figyelt kérdés
Kb 4 hetes volam amikor kiderült, hogy terhes vagyok azóta szedek folsavat napi 1-2 szemet 30 mg-ost, meg amikor eszembe jut napi 1-2 magnézium. A folsavra odafigyelek, de a magnézium úgy hallottam hogy csak a terhesség tünetek enyhítésére kell, nekem viszont semmi tünetem nincs. Terhességi vitamint nem akartam szedni, mert eléggé vitamin meg gyógyszer ellenes vagyok. Dolgoztam 1 évig egy kis bio termékeket és vitaminokat gyártó és forgalmazó cégnél ahol sajnos beleláttam hogy miket tesznek bele ezekbe az "ártalmatlan" vitaminokba amik ott vannak a gyógyszertárak és a Bioboltok polcain! Undorító és ráadásul mind "bevizsgált" és ogyi számmal rendelkező termékek voltak. Van egy ismerősöm a Richternél és ő is mesélt érdekes dolgokat...szóval nem is ez a lényeg hanem , hogy ezt a folsavat magamra erőltettem, de ezt a terhes vitamint nem tartottam fontosnak, ma viszont megijesztett egyik ismerősöm, hogy mennyi rendellenesség lehet a babánál ha nem szed az anyuka ilyen vitaminokat...:S ő nem tudja hogy babát várok, de megijedtem...:S szerintetek gáz? Sokan mondják, hog yterhesség előtt is már szedni kell, most 9 hetes vagyok, eddig semmit nem változtattam az életemen se, táplálkozásomon se. Annyi hogy próbálok több gyümölcsöt enni. Szerintetek nagy baj?
2013. nov. 21. 19:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Szerintem egyáltalán nem baj, ha nem szedsz! Régen nem is volt, mégis egészséges gyerkőcök jöttek a világra! A folsav az első 12 hétben fontos a velőcső-záródási rendellenességek miatt, meg a 20. héttől a D-vitamin, de csak addig, amíg nem jön a jó idő. A változatos táplálkozás is önmagában elegendő. Boldog babavárást! :)
2013. nov. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy a terhesvitamint szedő nők babáinál bizonyos rendellenességek kisebb eséllyel alakulnak ki.

És azért is fontos egyébként a vitamin, mert ha a szervezetedben nincs elegendő vitamin és azt a keveset is a babád felhasznál, akkor te leszel piszkosul vitaminhiányos, ami megint csak nem jó!

Gondolj csak bele, hogy egy gyereknek mennyi kalciumra van szüksége a fejlődéshez. És ha azt mind felhasználja a tiédből, akkor mondjuk te leszel kalciumhiányos, ami több betegséghez, pl. csontritkuláshoz hozzájárul. Vagy éppen a fogaid romlásához.

Én alapvetően elég vitaminhiányos vagyok, ezért én terhesség alatt szedtem terhesvitamint.

De egyébként ha kiegyensúlyozottan és jól táplálkozol és rendben vagy vitaminügyileg, akkor nem kell terhesvitamint szedni. Ez nem egy kötelező dolog. De egy jó dolog azoknak, akiknek meg szüksége van a vitaminokra.

2013. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

A mai kismamák kezdenek átesni a ló túloldalára.

A terhesvitamin étrendkiegészítőnek számít arra az esetre, ha a kismama nagyon keveet és/vagy egyoldalúan táplálkozik.


Ha normálisan étkezel, akkor nem kell.


De nehogymár úgy kezdjen kijönni, hogy kötelező és elhagyhatatlan, máskülönben fogyis lesz a gyerek!

2013. nov. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szinte rettegésbe tartják a kismamákat. És ez úgy amblokk az emberiségre igaz. Jöttek ezzel a méhnyakrák elleni védőoltással is, hogy mindenki adassa be, van ahol szinte kötelezővé is tették most meg kiderül, hogy rengeteg esetben meddőséget okoz..és ez nem csak nálunk van...nem vagyok egy nagy összeesküvés elméletes ember, de feltűnő már ez az egyre kevesebb születés szám...ami szerintem nem véletlen, ugyanígy vagyok ezzel a vitaminnal is, hogy beszedem, aztán kitalálják majd pár év múlva, hogy ez meg ez a betegség is ennek tudható be, vagy ha nem szedem akkor meg arra lehet fogni miért nem szedtem...őrület...:S:S
2013. nov. 21. 20:02
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

A baba elvesz mindent, ami kell neki. A folsav a velőcső záródási rendellenesség miatt kell, de te azt szeded.

Túl vagy már az első trimeszteri vérvételen? Ha valamiből hiány lesz, a vérvételi eredményen úgyis látni fogja a doki és annak megfelelően javasol vitamint vagy készítményt.

Általában elmondható, hogy a magnéziumot azért jó szedni, hogy ne legyenek görcseid, jobban viseld a méh növekedését, az izmok és tartószalagok nyúlását. Ha nincsenek ilyen tüneteid vagy bírod nélküle, akkor ne szedd, de ha vannak, ne tartson vissza semmi a szedésétől.

Sok kismamának az utolsó trimeszterre szokták még a vas szedését javasolni, de az is vérképből látható.

(Engem totálisan leszív a baba, az első trimeszterben csak Elevitet szedtem, a másodikban már az orvos utasított a jód szedésére, most, a harmadikban már szednem kell plusz káliumot és vasat is, annak ellenére, hogy igyekszem változatosan táplálkozni és ugyebár ott a vitamin is...)

2013. nov. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%
nem 100 éve sem szedtek aztán vagyunk elegen szóval
2013. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Én sem szedtem :) Van egy egészséges 21 hónapos fiam.
2013. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha jó a vérképed, ne aggódj! Én sem szedek. Dokim sem rajong érte és a védőnőm sem erőltette :-)
2013. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a doki csak a folsavat mondta, én sem szedek más vitamint. Jól írták, ez a legfontosabb az első 12 hétben.:) Utána már ezt sem fontos szedned.
2013. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Remélem 30 mikrogramm folsavat szedsz és nem miligrammot.

Amúgy ha normálisan, egészségesen eszel, az szerintem teljesen elég. A folsav jó az elején, nem gáz, hogy nem szedted babatervezéskor. A baba elveszi tőled, ami neki kell, szóval a kismamavitaminok a kismamáknak kellenek elsősorban. Ha hiány lesz valamiből, az a vérvételen úgyis kiderül. Én szedek mondjuk, főként a jód és az omega-3 miatt, de nem táplálkozom túl egészségesen amúgy.

2013. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!