Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lehet baja a...

Szerintetek lehet baja a babámnak ha nem szedek terhes vitamint?

Figyelt kérdés
Kb 4 hetes volam amikor kiderült, hogy terhes vagyok azóta szedek folsavat napi 1-2 szemet 30 mg-ost, meg amikor eszembe jut napi 1-2 magnézium. A folsavra odafigyelek, de a magnézium úgy hallottam hogy csak a terhesség tünetek enyhítésére kell, nekem viszont semmi tünetem nincs. Terhességi vitamint nem akartam szedni, mert eléggé vitamin meg gyógyszer ellenes vagyok. Dolgoztam 1 évig egy kis bio termékeket és vitaminokat gyártó és forgalmazó cégnél ahol sajnos beleláttam hogy miket tesznek bele ezekbe az "ártalmatlan" vitaminokba amik ott vannak a gyógyszertárak és a Bioboltok polcain! Undorító és ráadásul mind "bevizsgált" és ogyi számmal rendelkező termékek voltak. Van egy ismerősöm a Richternél és ő is mesélt érdekes dolgokat...szóval nem is ez a lényeg hanem , hogy ezt a folsavat magamra erőltettem, de ezt a terhes vitamint nem tartottam fontosnak, ma viszont megijesztett egyik ismerősöm, hogy mennyi rendellenesség lehet a babánál ha nem szed az anyuka ilyen vitaminokat...:S ő nem tudja hogy babát várok, de megijedtem...:S szerintetek gáz? Sokan mondják, hog yterhesség előtt is már szedni kell, most 9 hetes vagyok, eddig semmit nem változtattam az életemen se, táplálkozásomon se. Annyi hogy próbálok több gyümölcsöt enni. Szerintetek nagy baj?
2013. nov. 21. 19:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Eddig 3x voltam ultrahangon, de semmit nem mondtak. Még azt sem, hogy mennyi hetes vagyok azt mondták majd a következőn pontosítják (holnap). Szerintem ahogy számolgattam 8 hetes lehetek, utoljára szeptember 21.-én jött meg. Szóval eddig semmi vérvétel, se kiskönyv ükség a babának.semmit nem kaptam. De kicsit megnyugtat, hogy ennyien írjátok, hogy tényleg nem létsz
2013. nov. 21. 21:02
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

En se szedtem. De ugyanilyen dilemmaban voltam mint te. Magneziumot szedtem mert gorcsolt neha a hasam, az elejen folsavat es ennyi. Minden egyes alkalommal dicsert az orvos h milyen szep a verkepem. :-) Teljesen egeszseges gyekem szuletett 9 honapos es nagyon szepen fejlodik. Nem csak testileg de mozgasban is es ertelmileg. Oke h ha mar lehet h megelozd akkor szedje aki gondolja. De en is ugy gondolom h elegdurva az h aki nem szedi azt felelotlen es idiotanak van titulalva, es raadasul tele beszelik a fejet h beteg lesz s gyereke es nem valo szulonek sem.

Egyik gyogyszeres ismerosom mondta h ezeket a vitaminokat legfokepp azoknak a noknek talaltak ki akiknek amugy is van egeszsegugyi gondjai, vagy cigizik, iszik ...stb ugye a karos dolgok miatt vagy amint mar emlitettek h nem valtozatosan eszik nem jut be eleg vitamin a szervezetbe. Ez csak kiegeszites de ha most nem szeded nem attol lesz egeszseges vagy esetleg beteg babad.

Ez mondjuk csak az en velemenyem ne vegye magara senki. Es kizarolag a kerdezonek irtam le a kerdesere valaszolva, senki olyat nem akartam megserteni aki esetleg nem ugyanigy gondolkodik mint en.

2013. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló most elbizonytalanítottál, a doki annyit mondott szedjek folsavat napi 2-t. Bementem a gyógyszertárba és kértem, azt hiszem ezt adták pontosan nem tudom, mert a dobozt kidobtam. [link] a kapszulára az van ráírva 3,00 mg ebből szedek napi 1-2-t. Ez így jó??
2013. nov. 21. 21:11
 14/21 anonim ***** válasza:

10-es vagyok, itt egy rövidke cikk a szükséges mennyiségről: [link]

Napi 0,4-0,8 miligramm a szükséges mennyiség várandós nőknek, tehát jóval kevesebb, mint amennyit szedsz. Túladagolás csak akkor problémás, ha nagyon túl van adagolva, mert ugye vízben oldódik. De ha úgyis gyógyszerellenes vagy, akkor fölösleges szedni jóval többet, mint amennyi elég.

2013. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Az frankó...gyomor problémáim vannak mostanában, mármint úgy érzem, hogy folyamatosan tele vagyok, kis kajától is totál telinek érzem magam, mintha összeszűkült volna a gyomrom, lehet akkor ettől lehet...
2013. nov. 21. 21:50
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok, szerintem ez csak a várandósság miatt van, ne aggódj, folsavból még több kell a tünetekhez.
2013. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a fajtából elég ha egyet szedsz naponta. Én is ezt szedem, ez a legolcsóbb, és ennek a legmagasabb a folsav tartalma. A terhesvitaminokban jóval kevesebb van.

A dokim szerint a terhesvitamin szoptatáskor fontos. Ennek ellenére én szedtem az első terhességemnél, most nem szedem, csak a folsavat. Ne aggódj azon, hogy túladagolod túl, nem attól érzed rosszul magad.

2013. nov. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy voltam vele, hogy inkább hallgatok az orvosilag alátámasztott tényekre, statisztikákra, mint a huhogásra és ijesztgetésre. Az pedig bizonyított tény, hogy a magzatvédő vitaminok kivédhetnek egy csomó súlyos fejlődési rendellenességet, és az is tény, hogy ártani nem árthat a vitamin. Ezeket figyelembe véve én úgy gondolom, hogy ha van egy lehetőség a kezünkben, amivel kivédhetünk bizonyos problémákat, akkor felesleges kockáztatás lenne nem élni ezzel a lehetőséggel.

Valóban a folsav a legfontosabb az elején, de 4 hetesen szedni a velőcsőzáródás szempontjából már gyakorlatilag késő. Persze ilyenkor is kell a folsav, de a velőcsőzáródás lezajlik addigra, mire egyáltalán kiderül a terhesség, ezért lenne fontos szedni már a fogantatás előtt.

Az az érv, hogy 100 évvel ezelőtt sem szedtek vitamint, mégis egészségesen megszülettek a gyerekek, az viszont teljesen abszurd. 100 évvel ezelőtt sokkal gyakoribbak voltak a vetélések, halva szülések, súlyos fejlődési rendellenességek, és ezeknek egy része bizony a vitamin és ásványi anyag hiányra vezethetők vissza. Nagyanyáink korában az volt a "normális" hogy teherbe estek 6-8 alkalommal, és abból jó, ha 2 gyerek megmaradt. Az az érv sem állja meg a helyét, amikor itt leírják, hogy ők bizony egészséges babát szültek vitamin nélkül. Senki nem állítja, hogy biztos baj lesz, ha nem szedünk vitamint, de nagyobb esély van a bajra, még ha csak picivel is, ha nem szedjük.

2013. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%

én mondjuk szedek terhesvitaminokat,nem is egy fajtát szedtem már,de én amondó vagyok,hogy ha beteg akar lenni az a baba akkor beteg lesz a vitaminok mellett is. Sok ember szült már egészséges babát vitaminok nélkül is,de van olyan is akinek a vitaminok mellett is beteg babája született.

22 hetes kismama

2013. nov. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%

Szia, 33 + 2 hkm vagyok, nem szedek kimondottan terhesvitamint, hanem korábban a tavaszi / őszi időszakban a Lenkei féle klasszikus alap multivitamint szedtem, most is ez van, kétnaponta. Az első hónapokban folsavat ajánlott az orvos az idegrendszer fejlődése érdekében, aztán 3-4 hónap után ezt cseréltem Omega 3-ra ami szintén az agy és idegrendszer fejlődésére hat.

( Nem sok termékben hiszek én sem, viszont ez a "márka" talán azért hitelesebb számomra, mert Lenkei egykori orvosként a gyógyszergyárak ellen fordult, és a megelőzésre törekszik. )

Amit talán még szedhetsz, az kalcium, mivel a baba növekedésével a te szervezetedből kivonja, így a fogak is könnyebben romlanak. A vasat majd a vérkép után meglátod.. :)

2013. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!