Mit tanácsoltok?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most 15 hetes kismama vagyok. A folytonos görcseim miatt az orvosom az elejétől fogva szigorú ágynyugalomra ítélt. Ki is fejtette,hogy max mosdóba meg fürdeni mehetek, felejtsem el az 5 percnél hosszabb sétákat, ha fontos kocsival menjek mindenhova (csak a férjemnek van jogsija) de azt is keveset szóval mindent megtiltott. Mivel a kicsi egészsége a legfontosabb nem is zavart. Csak ugye most,hogy 3 lassan 4 hónapja csak fekszem az ágyban teljesen kiborultam. Tök depis vagyok,mert egész nap csak netezhetek,tvzhetek, olvashatok vagy néha skypeolhatok. De mivel a férjem este ér haza tök egyedül vagyok. Már kiolvastam 4 könyvet is de már ahhoz se lenne erőm. Sétálgatni szoktam de már az is unalmas, pláne,hogy egyedül sehova se mehetek. Néztem távmunkákat de a legtöbb azt kérte,hogy itthonról telefonálgassak azt meg azért mégsem.

Szerintetek ebben a helyzetben mit lehet tenni?! Akik voltak hasonló helyzetben mit ajánlanának.

Köszönöm


2013. nov. 26. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
én is veszélyeztetett terhes voltam, szintén anyai görcsök miatt. ha a babával nincs baj, nem vérzel, stb, akkor sétálni nyugodtan mehetsz egyedül is, sőt, akár laza bevásárlásra is, csak ne cipekedj. kirakatnézegetéssel, barátnőkkel beülős beszélgetéssel kapcsolódtam ki. ők tudták, mi a helyzet és megértették, ha esetleg idő előtt asztalt bontottam és hazamentem vízszintesbe helyezkedni. szerintem egyéni mérlegelés kérdése. nálam nem volt szükség arra,h végig feküdjem 9 hónapot, mert lelkileg többet ártott volna, mint amennyit fizikailag használ, de tény, h sajnos vannak ilyen esetek is. érezni fogod,h melyik kategóriába tartozol, de azért kérdezd az orvost is. nálam a baba végig jól érezte magát, de én a 3. trimeszterig végig görcsöltem, csak az intenzitása változott (amikor erősen, akkor én is végigfeküdtem a napot)
2013. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-es miért írod a kérdezőnek, hogy menjen sétálni,barátnőzni, bevásárolni, mikor a dokija azt javasolta, hogy felejtse el még az 5 perces sétákat is?

Kérdező, biztos nagyon nehéz, meg unalmas, de a babára gondolj! Olvasás, netezés. tv, ilyesmi. Kitartás Neked!

2013. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyelvtanulás? Skype-on keresztül is lehet órákat venni,de ha csak fel akarod frissíteni a tudásod vagy gyakorolni szeretnél,akkor le lehet tölteni anyagokat a netről.Ha hónapokig mindennap gyakorolsz,annak már lesz eredménye.Ezt pedig ágyban fekve is megteheted.
2013. nov. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kötés vagy valamilyen kézimunka?
2013. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1 es jól írta! Nem szabad elhagyni magad kérdező. Nekem is szigorú fekvést írtak elő. Viszont többen, köztük a védőnő is javasolta, hogy ne egész nap ágyban legyek, menjek sétálni, mozogni egy kicsit, mert ha végig pihen, akkor sokkal nehezebb lesz a szülés.

igen egy kis vásárlás, pl. ruhavásár, vagy konyhára fűszerek,kifli, só, vagy bármi ami nem nehéz még belefér.

2013. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, bocsi, kifelejtettem, hogy akinek van már gyereke, ő hogyan oldaná meg a fekvést?
2013. nov. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. :) Aranyosak vagytok.

Nos azt nem írtam oda,hogy vidéken lakok (pest megye) új építésű lakóparkban ami kinn van a város szélén. Nos. Az egész utcában egyetlen kisbolt van ahova ki szoktam járni de kb 5 perc összesen és az eladó se barátságos. A ruhabolt gyalog fél óra csak oda a nagyobb bolt pl Coop 1 óra séta. S mint írtam ezeket nem szabad. Busz csak Pestre jár más városokon át vissza pedig egy másik faluba ahol nem viccelek semmi sincs és a busztól is óv a dokim. Megjegyzem túlzásnak tartom de a férjem szerint ő az orvos. Nem a kifogást keresem de sajnos ez tényleg így van. Mivel 3 hónapja lakunk itt így senkit se ismerünk. Néha barátnőim átszoktak jönni, de mivel csak ide 600 ft a buszjegy hát az se minden napos. A párom próbál segíteni de neki is dolgozni kell és hát mikor este 8ra hazaér nem sok kedve van semmihez. Ezért is vagyok tanácstalan. De köszönöm a kedves válaszokat nagyon jól esik.

2013. nov. 26. 19:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a dokid utasítása a legfontosabb, azt kell betartani. Nem mindenki ugyanolyan, nem mindenkinél ugyanaz okozza a görcsöket, ezt csakis az orvosod tudja. Amikor én hasonló cipőben jártam, nekem a doki fenyegető vetélést, meg koraszülést emlegetett. Mondhatom, nagyon megijedtem, be is tartottam a szigorú fekvést.


Esetleg rokonok, barátok, barátnők nincsenek, akik meglátogathatnak, és jókat dumcsizhattok?

2013. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen én is betartom szigorúan. Csak az a probléma,hogy mindenki dolgozik. Szüleim is, nagyszüleim is. Barátnőim is és nagyon ritka,hogy kijönnek ugye a busz költsége miatt. De azért köszönöm aranyosak vagytok. Megpróbálok valamit kitalálni.
2013. nov. 27. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!