Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nincsenek sűrűbben...

Miért nincsenek sűrűbben ultrahang vizsgálatok koraterhesen?

Figyelt kérdés

6 hetesen voltam első ultrahangon. A következő, amire mennem kell már a 12. heti lesz. Tudom, hogy minden rendben van és lesz is, de furcsállom kicsit, hogy ilyen kevés az ellenőrző ultrahang. Orvoshoz is csak 2 hét után kell mennem, ráadásul nincs ultrahangja, szóval nem fogunk kukucskálni. Szerintetek jó így, vagy lehetne sűrűbben is uh? Ugyanakkor nem akarok aggodalmaskodni, teljesen jól vagyok, de hallottam már pár történetet, amik kicsit elgondolkoztattak.

8+3 hetes kismama vagyok.


2013. nov. 28. 09:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A 21. hétig míg nem éreztem minden nap a baba mocorgását valóban nagyon nehéz volt. Legszívesebben minden nap mentem volna ultrahangra. Az igaz azonban, hogy a babák nem szeretik az ultrahangot. Én például alig vártam, hogy vége legyen a 12.heti és 19. heti ultrahangnak, mert nem volt kellemes látni, ahogy a kisfiam szó szerint menekül a készülék elől. Úgy képzeld el, hogy annyira megrémült, hogy bebújt a lepény mögé. Onnantól kezdve meg nem is igazán tudták méregetni szegény babát :)Most 29 hetes vagyok és két hónapja nem voltam ultrahangon, így már megint várom én is, hogy mehessek. Nálunk a betöltött 30. héten van a következő, szóval már nem sokára itt lesz. Kitartást és bízz a babádban, hogy Ő nagyon jól érzi magát odabenn. Imádkoztam sokat én is és ez a tudat vitt előre :)
2013. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen baromságot... egyáltalán nincs rájuk káros hatással, már ezer cikk van róla, de megkérdezhetsz egy orvost is. Aki nagyon parás az vegyen szívhang-figyelőt otthonra. Az sem jobb amikor elkezd mocorogni, aztán kétségbe esel, mert már fél napja nem mozgott.
2013. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én nem mondom hogy káros hatással van, de hogy sok baba nem szereti az biztos. Az enyém is mindig menekül előle, takarja a fejét ahogy csak tudja.
2013. nov. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!