Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek okkal tartanak...

Szerintetek okkal tartanak bennt? Megőrülök! Hogy tudnék hazamenni?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok,hétfőn be kellett feküdnöm a kórházba mert a méhlepényem 2.fokban érett,kicsit kevesebb a magzatvíz és a baba 2 héttel kisebb (de már az elejétől kezdve,akkor még senkit nem érdekelt).Naponta 2-szer van NST-m,ami tökéletes és 2 naponta flowmetria az is jó.A dokim azt mondta h csak 1 hétre kell befeküdnöm de kedden meg h bennt kéne maradnom a szülésig.Viszont megbeszéltük h hétvégére hazamehetek,de nem találkoztam vele sem tegnap sem ma.Állítólag vmi továbbképzésen van nem is tudom elérni.A nővérek azt mondták h más nem engedhet haza.De én nagyon szeretnék hazamenni legalább erre a 2 napra.Mit tehetnék?És szerintetek jogosan tart itt a szülésig?
2013. nov. 29. 12:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem még egy nővérrel és ő végre felfogta h mit szeretnék,mondtam neki h kedden megbeszéltem az orvosommal de azóta nem láttam mondta h nem is lesz bennt mert továbbképzésen van de nincs akadálya h hazamenjek hétvégére ha megbeszéltem vele,holnap reggel lesz 1 nst-m és a reggeli viztinél majd mondanom kell az ügyeletesnek h hazamegyek hétvégére,de vasárnap estére vissza kell jönnöm az nst miatt.Nem bánom de legalább 1 éjszakát otthon lehetek :)
2013. nov. 29. 13:27
 12/19 anonim ***** válasza:
Milyen messze van a kórház?
2013. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kocsival kb 15 perc.
2013. nov. 29. 14:07
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes. Nekem az első babámmal a 20. héttől végig kisebb volt, 38 + 4 hetesen majdnem 4 héttel, súlyra 2500-ra becsülték, II. fokban érett lepény, de eszük ágában sem volt befektetni, sőt, a dokim ki volt akadva, hogy miért hozzák rám a frászt. Elküldött másik uh-shoz, ott már 3 kg körül saccolták, bár szummában itt is 2 héttel kisebb a terhességi kornál, kicsit kevesebb magzatvíz, bélkacsok nagyobbak vagy mi volt.

De erre mind azt mondta a doki, hogy tök normális, a szülés közeledte és a terhesség vége 4 jelből állapíítható meg: egyre kevesebb a magzatvíz, érik a lepény, telítődnek a belek (emésztőrendszer is készül), negyedikre nem emlékszem. És, hogy ez mind élettani, normális folyamat.

Az, hogy kisebb pedig egyszerűen genetika, 20 hét után nem fejlődnek már egy ütemben, óriási a szórás, ahogy a felnőttek közt is...

Nekem is minden nst, flowmetria tökéletes volt, 2 naponta nézték csak, pár nappal túlhordtam és 3,3 kg-al 50 cm-vel született a fiam. Szóval átlagos volt, még csak nem is volt túl picike.

(Amúgy nálunk a haskörfogatot húzta le mindig az adatokat, az legalább 5 héttel kisebb volt a sztenderdnél. De én terhességi diabétesz miatt végigdiétáztam az egészet, szóval valahol nem is csoda, hogy nem tudott annyi hurkát növeszteni magára :) )

2013. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Súlyt nekem sose mértek.Nincs túl nagy hasam az igaz de én is vékony vagyok és alacsony,anyukám mondta h neki még ennél is kisebb hasa volt,2800 grammal születtem,párom is elég vékony,szóval nem aggódom,de az orvosomat én sem értem.
2013. nov. 29. 14:36
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan így voltam majdnem, csak nekem 4 héttel volt kisebb a lányom és 3.fokban érett meszes lepényem volt. Anno velem sem foglalkoztak úgy, hogy le van maradva, csak a vége felé. Az NST meg a flowmetria is jó volt, de nekem is csináltak fájás próbát is, ami csak kielégítő volt, mert oxigén hiányos volt.

De annak biztos megvan az oka, hogy azt mondta a doki, hogy szülésig bent kellene maradnod.

Szerintem megér annyit a babád, hogy rendben legyen minden. hogy egy kicsit tovább maradj bent.

Én 4 éve több mint egy hetet voltam bent, mert közben megindították, és még a picike lányommal voltam majdnem 2 hetet , tehát kb 3 hetet voltam bent, de engem nem engedtek haza, de neked még ez is könnyebb.

2013. nov. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
És egész pontosa mi ez a fájáspróba?Igazából mindegyik orvos mást mond,múltkor ugye h kevesebb a magzatvíz,ma meg h rendben van még vissza is kérdeztem h akkor nem kevesebb?Azt mondta h épp csak egy picit de ez ilyenkor már megszokott.
2013. nov. 29. 16:29
 18/19 anonim ***** válasza:
32%

Az anyám 34 éve az utolsó 5 (azaz öt) hónapot fekve töltötte a kórházban, csak vécére mehetett ki, és akkoriban nem volt mobiltelefon, és a kórház egyetlen érmés telefonja is 2 emelettel lejjebb volt, ahova nem mehetett le.

Heti 3x volt csak látogatás, és mivel 10 év alattiak nem mehettek be, így az akkor 8 éves bátyámat csak egyszer látta abban az 5 hónapban (mikor dugiban becsempészték.)


Nem sírt, nem panaszkodott, hanem türelmesen és kitartóan kivárta amig megszületek, mert tudta, hogy az én egészségem előrébbvaló az ő óhajainál. Ő AZ ANYA az én szememben!!

2013. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jó hát ez nagyon szép és jó,nyilván anyukád nem azért volt bennt amiért én ha ilyen szigorú ágynyugalom kellett neki tehát nem vagyunk egyforma helyzetben :)
2013. nov. 29. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!