Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok, megnyugtattok kicsit?...

Lányok, megnyugtattok kicsit? Ma voltam 4d UH,17 hetes terhes vagyok. A nyakán volt a köldökzsinór?

Figyelt kérdés

Minden rendben volt a babával, mindene ép, egészséges, gyönyörű szívhanggal, jól működő szervekkel. De láttuk, hogy ott a nyakánál, körbe van a zsínór. Tudom, hogy ez gyakori, és még százszor kibújhat belőle, az orvos is mondta, hogy nincs itt baj. Na de akkor is rossz látni, hogy a kis nyaka körül van már most a zsínór.

Tudtok nekem ilyen esetet mondani, amikor nem történt semmi baj? Csak pozitívakat szeretnék hallani, nem is keresek rá direkt a neten, mert több rosszat olvasni, mint jót. Szóval kérlek, nyugtassatok meg.

Nagyon köszönöm!


2013. nov. 30. 22:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A kisfiammal a kiírt dátum előtt három nappal voltam NST-n. A szülésznő azt mondta valami nem teljesen tökéletes, de majd a doki eldönti mi a teendő. A dokim is megnézte az eredményt, azt mondta a baba teljesen jól van, de valami nem 100%-osan jó odabent, ezért aznap szülünk. Befeküdtem, kaptam oxitocint, elég hosszú vajúdás után megszületett a kisfiam. A köldökzsinór kétszer volt a nyakára tekeredve, de nem lett semmi baja. Szerintem az orvos, már a NST eredményből sejtette, hogy ez lehet a gond, csak nem akart megijeszteni. Jobban is tette, hogy nem mondta, mert akkor egész szülés alatt ez járt volna a fejemben. A kisfiam azóta 20 hónapos, egészséges boldog kisfiú és jövőre érkezik a kis tesója. Nyugodj meg, ez nagyon gyakori, az orvosok fel vannak készülve rá.
2013. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok, mára már megnyugodtam, mert tényleg nem okoz gondot, csak szülésnél kell figyelni. A vérellátást is nagyon nehezen nyomja el, mert a zsinór egy zselés anyagból áll, védi az alatta spirálban futó ereket, így százezerből talán ha egy esetnél tud gondot okozni, de azt is inkább szülésnél.
2013. dec. 1. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!