Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam első ultrahangon,...

Ma voltam első ultrahangon, hallatszott a szívverése a meggymagomnak. A kérdésem a következő lenne? :

Figyelt kérdés
Mivel sztk,így nem sok idő jut a dolgokra, ezért itt kíváncsiskodok. Utolsó menstruáció 10.04-én volt, a leletre ez van írva:Élő iu. grav.CRL2,7mm. YS:4,5mmx3,8mm,szabályos. FHR:78/min. Az utolsó gondolom a szívverés, de hozzáfűzte a doki,hogy kicsi a 8héthez képest, vagy ezt csak arra érthette,hogy ugye később volt a peteérés?
2013. dec. 2. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány naposak a ciklusaid ?
2013. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehetett későn a PÉ, nekem crl 3 mm kb. 6 hetesen volt. Szóval gondolom ezért mondta, hogy pici, hiszen a dokik mindig az utolsó menzesztől számolják.

Ne aggódj, az a lényeg, hogy mennyit fejlődik bizonyos idő alatt. Mikor mész vissza UH-ra?

2013. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarosítva a lényeg: élő méhen belüli terhesség, az ülőmagasság: 2,7 mm. a szikhólyag szabályos, mérete: 4,5x3,8 mm. Az FHR a szívhang.

A 2,7 mm tényleg kicsi a 8 héthez, inkább olyan 5 hetes terhesség. A menzesz alapján tényleg 8 hetes lennél, de valószínű hogy később volt a peteérés, az UH a mérvadóbb.

2013. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1hét,mire "letisztulok" általában.Ő egy kis becsúszott baba lesz már az is meglepő, hogy 10.15-16-án volt esélye becsúszni, vagy pedig mi vagyunk a 99%os védelemből az 1%:D
2013. dec. 2. 17:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyit mondott csak a doki,menjek védőnőhöz, semmi egyebet...sztk...gondolom majd a védőnő felvilágosít egy két dologban remélem.
2013. dec. 2. 17:56
 6/8 anonim ***** válasza:

egy hét mire letisztulsz? :)

A ciklus hossza kérdés arra irányult, hogy hány naponta jön meg. Azaz menzesz első napjtáól a következő menzesz első napjáig mennyi idő telt el. Ez sok szempontból mérvadó, mert az orvosok mindig 28 napos ciklussal számolnak, holott van kevesebb és több napos ciklus is.

2013. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy " 1 hét mire letisztulok " ????
2013. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 15-16-án estél volna teherbe, akkor az stimmelne a menzesz első napjához képest nagyjából, ha még hozzászámoljuk a spermák 2-3 napnyi túlélését is. Viszont akkor már 8 hetes lennél, ami meg nem passzol az UH-hoz. Mivel az UH-on volt szívhang és minden rendben volt (vagyis nem elhalt a baba, és ezért kisebb a méret), ezért tuti, hogy később estél teherbe, kb. 3 és fél héttel ezelőtt. A fogamzásgátló módszerek nem 100%-osak, úgyhogy ez nem zárja ki, hogy védekezés mellett estél teherbe.


Ha mész a védőnőhöz, szerintem ő is az UH alapján fogja számolni a terhességi kort, ez alapján fogják majd a szülés várható idejét is kalkulálni. Lesz majd még UH a 12. és 18. héten is, ezek is majd még pontosítanak a koron esetleg.

2013. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!