Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik az első lépések miután...

Mik az első lépések miután pozitív a teszt? (Vitaminok, orvos, vagy még pihentessem a témát. )

Figyelt kérdés

Sziasztok, pár napja már sejtem, hogy terhes vagyok. Ma reggel erősen pozitív lett a tesztem és hányok, mint a gép:) Utolsó menstruációm november 1-én volt. Mikor érdemes először dokihoz menni? Szegeden kit ajánlatok? Mi az amit semmiképp ne tegyek, vagy mindenképp..

Előre is köszi a válaszokat.


2013. dec. 1. 08:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Gratulálok! :)


Ha gondolod, szedhetsz terhesvitamint, ártani nem fog. Nekem a dokim a Gravidát ajánlotta, mert itthon az az egyetlen, amiben jód is van.


Dokihoz kb a 6-7. héten érdemes menni, akkor már nagy eséllyel van szívhang is.


Amit tilos: nyers hús, nyers tojás, tonik, különböző tengeri halak (a bennük lévő higany miatt).


Ha esetleg fejfájás, vagy más erős fájdalom jönne rád, akkor a Panadolt szedheted, egyébként mást ne!

És ha görcsölgetne a hasad, akkor a magnéziumot is nyugodtan elkezdheted szedni. Az enyhébb görcsök, hasszúrkák amúgy teljesen normálisak.

Ha barnázni, vagy vérezni kezdenél, akkor ne ijedj meg, nagyon sokan barnáznak a terhesség elején, de akkor mindenképp azonnal keresd fel az orvosod.


Boldog babavárást!

2013. dec. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat. Annyira izgatott vagyok, el sem merem hinni, hogy ez velem történik. Görcsölgetek és tegnap nagyon szurkált a köldököm felett. (Ezért is csináltam a tesztet) Megpróbálom akkor a magnéziumot. A magzatvédőt már most elkezdjem szerintetek, vagy előbb beszéljek orvossal?

Neked is boldog babavárást 1. válaszoló!

2013. dec. 1. 08:54
 3/14 anonim ***** válasza:

Gratula. Itt leírják, miért fontos legalább a folsav:

[link]

[link]


Dokihoz meg mehetsz rögvest, ha fontosnak gondolod, hogy kizárja a méhenkívüli terhességet, vagy (újra) mehetsz a 6. héten, mert akkor már lát szívhangot és onnantól ad igazolást élő terhességről, amivel mehetsz tovább védőnőhöz, háziorvoshoz. Vérzés vagy erős görcsök esetén irány az ügyelet.

Babás oldalakon sok hasznos infót találsz, melyik héten hogy fejlődik a magzat, mit szabad és mi ajánlott, és mik jelentenek a leeteid és melyik héten milyen vizsgálat következik. Pl:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem 4.én volt mensi,ma szép pozitív lett a teszt :) Szerdán megyek dokihoz bogyóért. Alap esetbe a 6.-7. héten ráér elmenni mert akkor már van szívhang.

2013. dec. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A terhesvitamint nyugodtan elkezdheted, már eddig is szedhetted volna, de nem kötelező.


Ha elkezded szedni, akkor abban van folsav is, szerintem az mellé egyenlőre ne szedj külön folsavat, a doki úgyis csináltat majd teljes vérképet, és ő eldönti, hogy kell-e.


31 hkm

2013. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Annyira aranyosak vagytok, mindenkinek köszönöm a válaszokat. Úgy döntöttem, hogy elkezdem szedni a Gravidát és holnap elmegyek a háziorvosomhoz, hogy melyik nődokit javasolja. A hét vége felé (ha addig nincs valami baj) akkor elmegyek nőgyógyászhoz. Addig meg itthon örömködünk a párommal. (szerencsére pont szabadságon vagyok a héten)
2013. dec. 1. 09:27
 7/14 A kérdező kommentje:
3. válaszoló! Neked is gratula. Első baba lesz?
2013. dec. 1. 09:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához! A magzatvédőt én javaslom, h este vedd be, különben napközben jobban fogsz tőle hányni.


11 hkm

2013. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi, majd észben tartom:)
2013. dec. 1. 10:03
 10/14 anonim ***** válasza:
3. baba lesz :)
2013. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!