Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány db cumisuveget vegyek a...

Hány db cumisuveget vegyek a babámnak és mellszivot vegyek vagy majd maglatjuk ha megszulok, szerintetek?

Figyelt kérdés
Milyen egyszer hasznalatos pelenkat vesztek vetettek elsonek?en egy olcso fajtat vettem 300 forint 10 db az is jo lesz?
2009. nov. 22. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is olcsot vettem,Lidl-be,mert ugyis sokra lesz eleinte szükséged,és szerintem ugyis kapsz ajàndékba màrkàsabbat.

Én csak egy cumisüveget vettem,mellszivot egyàltalàn nem.Végül tàpszeres lett a lànyom,de idöközbe se volt nehéz megvenni.Neki hat darab van.2 teàs,2 tejes.Mellszivot kölcsönkaptam.

2009. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Semmi ilyesmit ne vegyél, hanem bízz magadban, hogy fogod tudni szoptatni!!! Csak erre koncentrálj!


Én semmi ilyen mű dolgot nem vettem anno (cumi, cumisüveg, mellszívó...). Einte nagyon jól ment a szoptatás, aztán, mikor volt pár nap, mikor úgy éreztem, baj van, nem nyúltam rögtön cumisüvegért és tápszerért, mert nem volt itthon. Hanem sűrűbben szoptattam, hogy fokozzam a tejtermelést, illetve fejtem. Kézzel! Minden gond nélkül.

Pár nap alatt újra beállt a kereslet-kínálat egyensúly, és szépen gyarapodott továbbra is a babám.


Pelenkából nekem a Pampers vált be, bár nem túl olcsó, mg az igazat megvallva, nem is nagyon kísérletezgettem. Használtunk Huggiest, Liberót, meg valami környezetkímélő nem tudom milyet, de a Pamperst szerettem a legjobban.

2009. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Mellszívót mindenképpen vegyél, az már fog kelleni a kórházba is!!! Én szoptatás mellett azért adtam neki teát is. Csak indulj ki magadból, két evés között te is megszomjazol. Szerintem hülyeség is, hogy anyatejes babának nincs szüksége + folyadékra. Igaz nekem kellett is őt teáztatnom, mert besárgult.
2009. nov. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Ne vegyél semmi, mert ha lesz tejed akkor nem kell cumisüveg mi beszereztünk van vagy 6 de egyiket se használtuk még csak anyatej tárolásra. Mellszívót se vegyél előre szerintem én is akkor vetettem amikor bent feküdtünk még a kórházba és megindult a tejem manapjág éjjel nappal nyitva van minden legalábbis mi a tescoba vettünk mellszívót Avetosat, mert akkor még csak az az egy fajta volt a tescóba. Pelenkát mi pemparst vettünk 1-eset. Utána én is azt az olcsót vettem.
2009. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

mellszívót vegyél használtan nyugodtan.

nehogy úgy járj, mint én, hogy nem vettem mellszívót, mer spóroltam, aztán meg amikor hazajöttem a kórházból, pár nap múlva rosszul lettem, belázasodtam (tejláz), és akkor rohangáltunk elfogadható árú mellszívóért, végül a védődnő adott egyet.

cumisüvegből egy elég, egyelőre, majd m eglátod.

pelenkából én először pamperst vettem, azóta csak diszkontosat, nagyon jó az is.

2009. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

A szopizás elején híg, vizes tej jön a mellből, ez a baba "innivalója", ezzel oltja a szomját, ezért nincs szüksége teára.

A szopizás második felében zsíros, laktató, sűrű tej jön, ezzel pedig az éhségét csillapítja.


Ne hasonlítsd egy felnőtthöz, a babák máshogy működnek.


Cumisüveg használattal könnyen le lehet szoktatni a szopizásról.

2009. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Már most láthatod, hogy mindenkinek más jön be és a saját tapasztalatát nyomatja...


Én nem vettem semmi ilyet előre, úgy sem fog kelleni! Ha mégis, majd apa beszerzi...

Mellszívót kölcsönözni is lehet tudtommal. MI kaptunk, szerintem hasznos, de kézzel is lehet:)

Cumisüveget vettünk egyet: vizet kapott, a fiamat az nyugtatta meg.

Cumit is később vettünk, azzal alszik el. De nem minden gyereknek kell, fölösleges szerintem előre megvenni.

Szülés után egy héttel már így kezdte a férjem: Na ma miért megyek a DM-be? ;)

2009. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
Kedves 13.50-es! Épp ez az, hogy szopizás elején jön híg tejcsi, a végén a sűrű. Te erre nem szomjaznál meg? Jó mi még a kórházban szoktunk rá a teára, mert mint írtam besárgult és muszáj volt őt itatnom. Viszont rendesen szopizott is, semmi gondunk nem volt ezzel sem, de akkor is az a véleményem, hogy attól, mert anyatejes, még lehet szomjas! Egyébként mindenki kitapasztalhatja, hogy mire van igénye a babájának!
2009. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Vegyél mellszívót is és cumisüveget is. Mind kettőre szükséged lesz. Mindenki használta szinte azok közzül akik előttem írtak. Ha anyagilag nem számít akkor mindegy mikor veszitek meg mert már mindenhol lehet kapni. Bármikor beszerezhető. De ha spórolni akarsz akkor a teszveszen használtat veszel . Sok pénzt megspórolhatsz. Ahoz adnak cumisüveget is. Szépen lesterilizálod és tökéletes. És akkor a cumisüveg probléma is meg van oldva. Mert az aventesthez jár. Sok eladó még pluszban szokott adni sok hasznos dolgot mellé ami jól jöhet, de a boltban minden apróság nagyon sokba kerül a mellszívóhoz. Arra figyelj hogy a mellszívó és a cumisüveg márkája ugyan az legyen bármely tipust is választod. De én Aventet ajánlom neked nyugott szívvel. Sok márkát próbáltam és ez a legjobb. Pelenknának én a liberót vettem elsőnek. A 2-4 Kg ostabból elég egy csomag a kórházban is azt adták. Utánna már röktö9n veheted 3-6 Kg-ost.Én úgy gondolom, hogy az elején jobb a jóminőségűt venni. Több okból is mert az újszülötnek sokkal érzékenyebb még a bőre és egy olcsó pelussal hamrabb tönkre teheted utánna meg ha már kipirosodott akkor nehéz helyre hozni. A másik ok meg az, hogy hamarabb történik benne baleset. És amikor még rutintalan vagy az öltöztetésben akkor kellemetlen átöltöztetni 3 szor is egy nap. A pammpersnek is jó az újszülött pelenkája de a nagyobb méretekkel már én nem voltam megelégedve. Spórolni ott tudsz majd a pelenkán ha a Dm.ben kártyát váltasz ki és 25%-os kuponnal vásárolsz. És ha megszületik a baba akkor meg regisztrálsz a babaprogramjukba.Sok pénzt tudsz megtakarítania kuponjaikkal.
2009. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 14:03-as! Erre jó az igény szerinti szoptatás. Én mindkét gyerekemnél azt tapasztaltam, hogy ha jót evett, elaludt, nem is tudtam volna itatni, ha akartam volna se.

A szoptatásnál nem néztem az órát, nem 3-4 óránként etettem, hanem amikor azt láttam rajta, hogy éhes (szájába veszi az öklét, ha felveszem, keresi a cicit...stb). Volt, hogy nemrég szopzott, aludt rá egy kevesett, aztán cicit kért, de akkor csak rövid ideig szopizott....na, akkor volt szomjas. Megitta a híg, vizes tejet, és kitolta a mellbimbót.

Aztán, ha ltelt valamennyi idő, visszaraktam ugyanrre a mellemre, hogy kiszopizza a laktató tejet is. Ha úgy éreztem, a cici üres, ő meg még nyugtalan, akkor áttettem a másik mellemre, amiből megint csak a híg, vizes jött elsőként.


Mindegy, én csak leírtam az én tapasztalataimat, lehet velem nem egyetérteni. :-) Csak arra szerettem volna felhívni a kérdező figyelmét, hogy ha minden kéznél van, hamarabb nyúl ezekhez a pótszerekhez. Ha nincs kéznél, akkor megpróbálja természetes úton megoldani a problémát. Jó esetben sikerül is. Ha meg nem, akkor még mindig el lehet szaladni a boltba beszerezni a hiányzó dolgokat.

2009. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!