Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár kérdés gátvédelemmel...

Pár kérdés gátvédelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi h mit csináltatok a gátvédelem érdekében?Gátmasszázs esetleg vmi krém vagy torna vagy hasonló?és akik ezeket csinálták tényleg sikerült gátvédelemmel szülni?és hol olvashatnék utana részletesen a gátmasszázsnak?esetleg link vagy könyv is jó.Köszönöm elöre is a válaszokat.27 hetes kismami
2009. nov. 22. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én "csak" jógázni jártam,és minden nap intim tornát végeztem.Nekem tökéletesen sikerült a gátvédelem.Se repedés,se külső,se belső sérülés.
2009. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod.még annyi h ha én itthon dvd-ről csinálnám az intim tornát lehet eredménye?könnyen megtanulható?eteleg tudsz dvd-t ajánlani.köszönöm előre is
2009. nov. 22. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Sztem simán meg tudod tanulni.A jógán tanították,de már az első alkalom után is végeztem otthon.Sztem ha DVD-ről tanulod,az is olyan,mint amikor az oktató tanítja.
2009. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gátmasszázs pl a Stadelman könyvben le van írva. A legfontosabb a jó pozició kitoláskor, mert ha hanyatt fekszel, akkor szinte természetszerűen repedsz. Ezen kívül lehet intimtornázni, az tuti jó, meg gátmasszázst is, aminek a hatékonyságát lehet vitatni. A legfontosabb talán egy jó szülésznő, aki elvégzi a gátvédelmet.
2009. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
gátmasszás a weleda olajjal és a homeopátiás szer. Félig ülő pozícióban szültem, teljes gátvédelem mellett.
2009. nov. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a gátvédelem szót. Tudom mit jelent, de mit tehettek ellene? Ezt mindig az adott helyzet és szülés dönti el hogy vágnak-e vagy sem. Tőlem meg nem kérdezte az orvos hogy akarom-e, pedig fegyelmezetten szültem. Ha úgy látják, hogy szakadnál akkor vágnak teljesen mindegy hogy te mit akarsz.
2009. nov. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na,ez nem egészen így van!Először is ezt nem az orvos,hanem a szülésznő csinálja.A dokim tőlem se kérdezte meg(pedig fogadott,3 gyerekes nő!),de amikor felfogadtam a szülésznőt megkérdeztem tőle,h van-e lehetőségem gátvédelemre.Mondta,h igen.Valóban ezt előre nem lehet megjósolni-h kell-e vágni,avagy sem-de ha alapból nincs gátvédelem,akkor az esélyét sem kapod meg,h megúszd vágás nélkül.És te annyit tehetsz,h megpróbálod a gátizmot edzeni.Persze ez sem garancia a sikerre.
2009. nov. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.tudom h ha kell akkor vágnak ezzel teljesen tisztába vok de szeretnék tenni érte hátha mégis elkerülhető a végén.tudom h a szülésznő is csinálhatja csak az a baj ahol én szülök nem választható mint a késöbbiekben kiderült és bevallom kicsit félek nehogy egy Ursulat fogjak ki:)
2009. nov. 23. 19:51
 9/11 A kérdező kommentje:
kedves 20:36-os válaszoló milyen homeopatias szer esetleg tud a nevét.köszönöm
2009. nov. 23. 19:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Caulophyllum C-30as és elég érdekesen kellett szednem a szülésznő utasítására. 34. héttől kellett elkezdenem heti 1x5 golyót, hétfőn. Következő héten, heti 2x5 golyó, hétfőn és kedden, 3. héten 3x5 golyó... stb. a 40. hétig. Igaz én a 38. hétre szültem.


8.10es: nagyon nagy tévedésben vagy. Gátvédelemmel szülni azt jelenti, hogy megfelelően felkészíted a gátad a masszázzsal és a homeós szerekkel ÉS szülés közben a szülésznő végig masszírozza és tágítja a gátat!

Nekem így volt és teljesen ép maradt a gátam.

2009. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!