Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek császára volt, mennyire...

Akinek császára volt, mennyire fájt utána, milyen volt a felépülés?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 07:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem idén májusban jött világra a kisfiam sürgősségi császárral. A műtét utáni napok bizony elég nehezek, fájdalmas minden mozgás. Nekem kb. 2-3 hét volt a teljes regeneráció,amikor már nem éreztem fájdalmat és a saját tempómban tudtam csinálni újra a dolgokat.
2013. dec. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 JnéHN ***** válasza:
Szia! Nekem mind a két fiam császárral született. Nagyon fontos, hogy amint lehet, kelj fel az ágyból és mozogj. Mindig egy kicsivel többet sétálj. Ha egész nap fekszel, akkor hosszú lesz a felépülés, de ha nem hagyod el magad, akkor hamar rendbe jössz. Műtét után ne emeld meg a fejed, még egy icic-picit sem. Vigyél sok innivalós, szívószálat vagy sportkupakos vizet.
2013. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szia. Áprilisban szültem császárral, az eslő 2 nap borzalom volt, felkelni kb fél óráig tartott :) Az fájdalmas is, de ha már felkeltem, nekem nem fájt annyira. A tüsszentés, köhögés nagyon rossz, meg a nevetés is. Nekem olyan 2 hát volt, mire összeszedtem magam, utána már minden könnyen ment.
2013. dec. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem is két császárom volt, és igaza van az utolsónak. Minél hamarabb kelj fel. Az első nap biztos nagyon nehéz lesz, szinte kínokkal keltem fel én is a babámhoz, de muszáj volt. A 2. nap már jobb volt, sokan nem is hitték el, hogy császárom volt, és mire itthon voltunk a 5. napon már mindent tudtam csinálni, igaz nehezebb volt a seb miatt, de nem volt olyan vészes.
2013. dec. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Első nap szörnyű, de már akkor jobb volt, amikor sétáltam kicsit és lezuhanyoztam. Szinte érzed napról napra hogy feleannyira se fáj már. 3. nap már nem ettem semmi fájdalomcsillapítót, mert nem akartam hogy a babám is egye a tejen keresztül és simán lehetett bírni. Kb. 5 nap múlva már mindent csináltam. Olyan 2 hét volt mire megszűnt a seb érzékenysége. Otthon nekem az volt a legkellemetlenebb hogy pár napig nem érheti víz, úgy nehéz zuhanyozni:)
2013. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szia! Egy hónapja szültem császárral. Az első felkelés az tényleg nagyon durva volt, de aztán már kibírható volt, minden felkeléssel jobb lett. Én viszonylag jól bírtam, 3. nap hazajöttünk, akkor már nem fájt, csak húzódott a seb, miután kivették a varratot, onnantól már semmi bajom nem volt. Én is azt tudom javasolni, hogy ne feküdj folyamatosan, mászkálj egy kicsit.
2013. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Fürdésre egy tipp: lehet kapni vízhatlan kötést a patikákban, olyan, mint egy óriási sebtapasz, azzal nyugodtan lehet zuhanyozni, nem ázik át! Különben a sima kötéssel is lehet zuhanyozni gyorsan, csak utána le kell venni, hogy megszáradjon a seb.
2013. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szia!Augusztusban volt egy éve hogy császároztak.Kinek milyen az orvosa és ki ért hozzá az is fontos.Én 12 óra után kelhettem fel nagyon nehéz volt az tény de segítettek.Iszonyú nehéz volt mozogni is leülni felkelni lefeküdni ha lefeküdtem nem bírtam megmozdulni stb. adnak fájdalom csillapítót amivel szoptathatsz is de ezt ne úgy vedd hogy halálos fájdalmaid vannak.Őszintén megmondom nekem csak addig fájt míg ki nem szedte az orvos a varratot mikor kiszedte semmit nem éreztem nagy megkönnyebbülés volt úgy jöttem mentem mint aki simán szült de ez ember függő is szóval nekem 5-6 napig tartott.
2013. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Első két nap volt rossz,bár akkor is csak a felkelés-lefekvés,a seb nagyon húzódott,és rossz volt nevetni,köhögni is.De fekvő helyzetben nem volt gáz.Harmadik napra már jobb volt,simán mászkáltam egyedül is,mire hazajöttünk,nem volt gond,kis húzódás a sebnél,dehát az van akkor is ha csak az ujjod vágod el.

Viszont sokkal jobb volt mint az első szülésem,az sima volt,de szanaszét repedtem,maga a szülés borzalom volt,utána a varrás méginkább,hetekig fájt alul,fél évig nem volt szex,utána is csak sikositóval,óvatosan jóideig.Császár után 5 héttel már volt szex,nem volt gond.

Bár nem tervezünk harmadik gyereket,de ha valahogy mégis jönne,akkor mindent megtennék,hogy császár legyen,én inkább a 2 nap szenvedés,pár hét húzódást választanám a hónapokig szenvedés helyett...

2013. dec. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia! Tavaly decemberben szültem császárral több ok miatt. Az átlagnál hosszabb volt a sebem, mert beszorult a kisfiam, és így tudták kiszedni. Nekem a kórházban töltött napok voltak a legnehezebbek! A felkelés a legdurvább, de a mozgás csodákat tesz! Otthon még egy-két kellemetlen napom volt, de a varratszedés után minden helyreállt! Jelenleg a heg 3/4 része piros, de ahol már nem, ott szinte nem is látszik!
2013. dec. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!