Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamák, mivel...

Cukorbeteg kismamák, mivel helyettesítitek a tésztát, rízst ha már unjátok a zöldséget?

Figyelt kérdés

egszerűen annyi szénhidrát van bennük,hogy egy maréknyi nem jönne ki belőle.Mit lehet helyette enni?

A bio részlegeken annyi ilyen zabkorpa,meg köles féle van,de egyiket sem tudom hogyan kell enni vagy egyáltalán mire jók.



2013. dec. 7. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne azt nézd, hogy egy maréknyi jön ki belőle, mert ha megfőtöd a rizst, akkor többszörösére dagad. A megadott szénhidrát mennyiségen belül lehet enni barnarizst, meg durumtésztát. Ráadásul a barnarizs nagyon egészséges is. Mielőtt megfőzöd, leméred, úgy kapod meg a szénhidrát értékét, de utána angyobb adag lesz.. Ezt még mindig kiegészítheted párolt zöldséggel vagy bármivel. Amúgy az ilyen kölesféléknek sem sokkal kevesebb a szénhidrát értékük..
2013. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tönkölybúza, barna rizs, gersli. SZénidrátra ugyanannyi, de sokkal lassabban emészted meg, így sokkal több ideig nem leszel éhes utána.
2013. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kölessel és hajdinával,néha barna rizzsel, előtte is ettem mind a kettőt, nekem nem volt jelentős átállás. Norbi update tésztát vettem egyszer, nem volt rossz, de nem vagyok annyira tésztásm úgyhogy arról könnyen lemondtam.
2013. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azt a mütyűr adag rízs ettem ami kijött adagra, meg próbáltam a tésztát, de az még kevesebb, a norbisat is vettem egyszer, de azzal sem fogsz jól lakni :)

Én inkább húst ettem zöldséggel, vagy megtöltöttem a zöldséget pl juhtúró tejföllel összekeverve és bele a papírikába, ebből ehetsz bőven. De variálhatod is, darálthússal.

2013. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,

de azért aza rízs megdagad főzésnél, de így is kevesebb, mint egyébként ennél :)

2013. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet kapni pl Tescoban ilyen lilacsomagos diabetikus tésztát, az szénhidrátcsökkentett valamennyire a simához képest, így abból nagyobb mennyiséget ehetsz.. És az íze sem rossz..
2013. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok és köszönöm a lepontozást, valakinek biztos jó szórakozása ez..
2013. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

hát megpróbáltam tegnap tésztát enni husival.5 dkg volt csak a durum tészta,de felvitte a cukrom.

Ma zöldség mellé nem natúran sütöttem meg a húst,hanem anyós a tetején sajttal sütötte meg,attól is felment...Akkor ezt a pár hetet tényleg inkább kibírom zöldséggel,sima hússal.:(

2013. dec. 8. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy tapasztalatból tudom, hogy néha nem lehet tudni, hogy mitől megy fel a cukorszint.. Lehet fronttól bármitől, van amikor nem úgy hat az inzulin(már aki inzulinos). Úgyhogy hiába tartod be szó szerint a diétát, előfordul, hogy nem úgy sül el a dolog, ahogy kellene..
2013. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol jársz a terhességben, de egy idő után növekedni fog a cukrod, ne lepődj meg. Nekem legalábbis úgy lett és egyre szigorodott a diéta, pl csak barna kenyér, rízs, teljes kiörlésű cuccok. Szénhidrátilag ugyanannyi amúgy, de nem dobja meg hirtelen a cukrodat és így másképpen hat a szervezetedre.
2013. dec. 10. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!