Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rantott trapista sajtot...

Rantott trapista sajtot ehetek 13hetesen?

Figyelt kérdés

Tudom elègbuta kèrdès de azèrt biztosra mennèk, a vèdőnőm nem a tàjèkoztató tipus.

Camambert, fahèjat, kamillàt tudom nem ehetek/ihatok....mi tilos mèg?


2013. dec. 9. 11:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. dec. 9. 11:22
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Ami tiltott:

nyers hús (pl. tatár bifsztek), nyers tojás (nyers tojásos ételek, pl. tiramisu), pasztörizálatlan tejtermék (a csomagolásban kapható Camambert-ek 98%-ban pasztörizált tejből készülnek, de meg kell nézni a csomagolást, ha boltban veszed, étteremben inkább a trappistát kérd)


MInden mást ehetsz, amit megkívánsz.

2013. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Ne stresszelj rá ennyire a dolgokra, mert azzal többet ártasz. Ez igaz akkor is, ha már meglesz a babád.

Hidd el, semmi bajod nem lesz a sütitől ás a májtól sem. Ha egész héten csak májat ettél volna májjal és leöblítetted volna egy kiló mézzel, akkor ESETLEG befolyásolhatott volna valamit. Sarkos példa, de tényleg nem kell ilyen véresen komolyan venni.

Az én védőnőm ugye azt is hozzátette, hogy csak teljes kiörlésű kenyeret egyek, mert a "ima" hízlal (177 cm-vel és 55 kilóval kezdtem a terhességet), a gyümölcsökön is ott a permetszer, a csoki is nyilván az ördögtől való stb. Bólogattam, jót mosolyogtam és ennyi.

Most akkor ne egyek SEMMIT, mert hujjuj, mi lesz?!

Muszáj megtalálni az aranyközéputat, mint minden másban.

Ne haragudj, nem kioktatni szeretnélek egyáltalán!

(Már válaszoltam a kérdésre is.)

2013. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%
"sima" kenyér akart lenni, bocsi
2013. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm semmikèpp nem veszem kioktatàsnak...
2013. dec. 9. 11:31
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Utolsó,

itt azért szét kell választani pár dolgot:

az, hogy valaki aggódik a súlya miatt és ezért kevesebb gyorsan felszívódó szénhidrátot fogyaszt terhesen, az egy másik kategória mint az, hogy az esetlegesen szalmonellával fertőzött ételeket kerüljük, mint ahogy az is más, hogy bizonyos "terhesen nem annyira egészséges" ételeket mértékkel fogyasztunk. (Pl. kóla nem engedi beépülni a kalciumot, ha egy keveset fogyaszt a kismama abból semmi baja nem lesz, de ha liter számra issza, akkor hiánybetegség felléphet az anyánál, mert a baba elszipkázza azt, ami neki kell)

2013. dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%

Ezzel pontosan tisztában vagyok, inkább arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem kell mindent túlagyalni és védőnőknél is létezik a két véglet.

Az egyik a Kérdezőé, a másik az enyém, aki beleköt az él fába is és szerintem a saját árnyékát is veszélyesnek tartja önmagára nézve.

Nyilván én sem eszek nyers tojást kólával. De egy fahéjas-almás szelet talán nem okozza vesztemet. :)

Bocsánat, ha félreérthető voltam, vagy túlzó.

2013. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
78%

Mézet az esetleges fertőzöttség miatt szokták mondani, de az egy sütiben vagy forró teában simán elpusztul.

Elvileg fahéjat, bazsalikomot se lehetne mert méhösszehúzódáspkat okozhat, de ez persze csak egy nag adag pesto elfogyasztása után jutott eszembe, sminek a 60%-a bazsalikom :D Semmi bajom. Lágytojással is hasonlóan jártam...


Ez mind egyéni hajlam kérdése is, van aki a hidegvíztől is begörcsöl.

Szerintem egy buszon több bacit lehet összeszedni, mint otthon kajától.

2013. dec. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%
a konyak ot nekem is ajánlotta az orvosom sőt a körzeti is hogy ha nagyon görcsölök akár pálinkát is :D de szerencsére még egyiket sem kellet alkalmaznom de dugiban van 1dl konyak a szekrényben mert sosem lehet tudni :) én a sűrű görcsölésekre "kaptam" ezt a javaslatot hogy nyugodtan igyak 1-2 kortyot! 21hkm
2013. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kötözködni akarok, de még mindig azt gondolom, hogy a fahéj meg a lágy tojás nem egy kategória.

Természetesen a tojásoknak az esetek 99,99%-ban semmi baja, ezért is fogyasztjuk nyugodtan (nem terhesen) ezeket az ételeket (ugyanez a hússal meg a pasztörizálatlannal), és ez az egész "kerülés" csak megelőzés, mert ha véletlenül belefutunk abba a szalmonellába, akkor az végzetes lehet sajnos.


A fahéj meg nem okoz csak úgy méhösszehúzódást, egy orgazmus sokkal nagyobbat okoz, ami egészséges terhesség esetén nem probléma, és nem is indítja be a szülést sem ideje korán. (Tapasztaltam, a szülést akkor sem indította be, amikor már nagyon akartuk...)

Ha valaki veszélyeztetett terhes, az persze más, de a kérdés nem erre vonatkozott...


De itt kiszállok, egye minden kismama azt, amit jónak lát és legyen szép egészséges babátok!

2013. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!