Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor/hányadik héten vannak...

Mikor/hányadik héten vannak uh-k? Mikor mit néznek vele? Mikor lehet már hallani a baba szívverését?

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Magánrendelésen akár 2hetente is lehet uh. Sztk alapon 6-8 hetesen,. a terhesség megállapításánál csinálnak uh-t, majd 12, 18, és 32 hetesen van a következő kötelező.

A baba szívverését kb a 7-8 héttől lehet hallani.

2013. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Hivatalosan" 4 (5) UH van, ha jól emlékszem. A nulladik a 6-7 héten, ilyenkor ellenőrzik, hogy jó helyen van-e, ill. valóban terhesség, ilyenkor lehet szívhangot is hallani.

Utána 12-30. hét (tarkóredő miatt fontos - Down-szindróma szűrése), 18-20. hét ("genetikai" vagyis a belső szerveket ellenőrzik), 29-31. hét (méretek, elhelyezkedés), 37-38. hét (méretek, elhelyezkedés stb).

2013. dec. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hangot nem mindenhol kapcsolnak. Látni már6 hetesen is láttam a pulzálást,de hangja nem volt.
2013. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a magzat szíve a fogantatás után 22 nappal kezd el verni, nekem úgy a 6. héten hallgatta a doki - SZTK-ba jártam terhesgondozásra. mivel alapos orvosom volt, eleinte a kötelező időpontoknál 12. hét, 16. hét, illetve a második trimeszter közepétől 4 hetente kellett járnom, és mindig ultrahangozott, 34. héttől meg már hetente kellett járnom, 36. héttől meg már nem csak ultrahang, hanem ctg is volt ugye. én gyakorinak találtam ezt, de mikor lecsaltam egy hetet, úgy leb..ott a dokim, hogy csak na. nagyon felelősségteljes orvos, alapos, rendes, gondos. - barátnőmnek szintén sztk-s fogadott orvosa volt, de őt nem rendelték be ennyiszer. orvosa válogatja...
2013. dec. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!