Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki vizesedik? 32 hetes...

Aki vizesedik? 32 hetes vagyok és iszonyatosan vizes.

Figyelt kérdés
Mit csinál az aki vizesedik,vagy mit adott az orvos. Éjjelente sírni tudnék annyira zsibbad és görcsöl a kezem a víz miatt. Sokat szenvedek.
2013. dec. 12. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is vizesedek, legalábbis a doki szerint, de nem adott semmit. Azt mondta kerüljem a sót. Mondtam, hogy én, aki köztudottan alig eszek sót???!!! Már nem tudom, mennyire lehetne csökkenteni a mennyiségét. A másik meg, hogy éjjelente is pócoljam fel a lábam. Jah, aludjak oldalt felpócolt lábakkal :-) Nem túl kényelmes de megteszem. Amúgy nem tudom, miből gondolta, hogy vizesedek, mert nem érzek semmit. Mondjuk nnéha nagyon görcsöl a karom, a lábaim pedig éjjelente zsibbadnak és fájnak. Eddig azt hittem, hogy elnyomok valami ideget, de aztán lehet, hogy a dokinak van igaza és a vizesedés okozza...31 hkm
2013. dec. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, tartsak egy gyümölcsnapot sok víz ivásával, ha vizesedek, az jól beindítja a szervezetet.

Ha van olyan nap, amikor nem kell csinálnod semmit, tudsz pihenni otthon, akkor próbáld ki.

2013. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Orvosok nem igazán szoktak ezzel foglalkozni, amíg nem társul hozzá valamilyen rossz laborérték, magas vérnyomás vagy fehérje a vizeletben. Vízhajtókat, gyóygteákat nem szabad szedni, mert a magzatvízet is hajtják. Én 20 kilót hiztam 3 hét alatt a 35. héttől: tokám nőtt, a gyűrűm beleépült az ujjamba és csak egy szétvágott tornacipő jött a lábamra, mert a papucs se.

Annyit tudsz tenni, hogy mozogsz (pl. fél óra kilépősebb séta, akkor is, ha fáj a talpad), vénás torna, lábpolcolás, kerülöd a sót (ásványvízben is) és a fűszereket, és tartasz heti egy almanapot (amikor csak azt eszel). És mindenképp menj el még az ünnepek előtt vérvételre háziorvoshoz, vérnyomás meg pisitesztre pedig a védőnőhöz.

2013. dec. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Hetente járok a védőnőhöz,mert a háziorvos így rendelte a toxémia miatt,de hála az égnek a vizesedésen kívül más nem utal rá. Vérnyomásom majdnem el múlik és a vizelettel is rendben vagyok.Nincs fehérje meg semmi. Jövő kedden megyek vérvételre meg uh-ra a 32 hetesre. Csak gondoltam van valami ötlet mert nagyon szenvedek sokszor.

Kedves első. A láb zsibbadás és a kar görcsölés pont a víztől van. Te is pihenj sokat ha tudsz. Én annyit nem tudok itt a háztartás+ férj + 3 gyerek.

2013. dec. 12. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!