Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi barnázásnál menjek...

Mennyi barnázásnál menjek dokihoz/ügyeletre?

Figyelt kérdés

8 hetes kismama vagyok. Most reggel vettem észre, hogy az éjjel egy picit barnáztam - kicsit megijedtem, mert már több mint két hete nem volt ilyen, azt hittem, elmúlt. Anno nem is adtak rá semmit.

Nem görcsölök, csak kicsit fájdogál a hasam tegnap délután óta, mint még az elején.


Mikor kellene orvoshoz menni? Amikor már intenzívebb vagy görcsöl is? SZTK-ba hétfőn tudok, kórházba meg félek, hogy kinevetnek, minek megyek ilyen hülyeséggel rögtön oda...


2013. dec. 14. 09:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként még folytatódott reggel is a barnázás, nem vészes, de látszik, és még hasmenés is társult mellé...
2013. dec. 14. 09:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Semennyi barnázás nem normális terhesen. Ha akkor mész, amikor intenzívebb, görcsölős, akkor már valószínű elvetélsz.


Menj be az ügyeletre. Nem fognak kinevetni.

2013. dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyen úgy sem tudnak veled semmi kezdeni a kórházban. Ha akar maradni a baba akkor marad ha nem akkor el fog menni, mindegy milyen gyógyszert adnak. Pihenést fognak javasolni a kórházban is esetleg adnak sárgatest hormont Rutascorbinnal. (tapasztalat) Viszont anyukaként én azt mondom, ha valami furát érez az ember igen is be kell menni kórházba, én is véreztem, barnáztam, görcsöltem terhesség alatt 5 alkalommal mentünk be "hülyeség" miatt a kórházba (ebből 3 alkalom az első 12 hét előtt volt) én is kaptam hideget-meleget a kórházban, de egyik alkalmat sem bántam meg mert több napi idegességtől kíméltem meg magam. Nem érdekelt milyen bunkók voltak (amúgy 1 alkalommal voltak csak bunkók, de akkor konkrétan 40 hetesen fájásaim voltak és az ügyeletes azt mondta ezek nem fájások minek tartom őt fel, másnap hajnalra megszültem) na de a többi 4 alkalommal viszonylag rendesek voltak. Nem normális barnázni terhesen, általában semmi baj nem történik, de ettől még nem normális. Én bemennék , már csak azért is, hogy ne idegeskedjek ami viszont okozhat gondot.
2013. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem mindenkepp menj be, lehet egy hematoma, ami epp urul, vagy barmi... Inkabb menj f´be foloslegesen.

En is barnaztam, nagyon pici hematoma miatt, kaptam duphastotn es a 12.hetre kiis urult.

2013. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyáltalán nem nevetnek ki a kórházban!

Sokféle oka lehet a barnázásnak de az első és a legfontosabb, hogy ne pánikolj, nyugdj meg és mindenféleképpen hívd fel vagy keresd meg az orvosodat a problémáddal.

Lehetséges okok között lehet a felfázás, fertőzés, dohányzás és a szex is.

Jelenleg én is barnázok, voltam dokinál és azt mondta, hogy sajna frankón felfáztam és beleestem ebbe a vírusos fertőzésbe ezért kúrálnom kell magam.

Vannak olyan kismamák akik a szülésig barnáznak vagy véreznek míg semmi "életbevágó" dolog nincs.

Vigyázzál magadra és a picire is!

Mindenféleképpen tudasd az orvosoddal a történteket + kérj ultrahangi vizsgálatot, hogy megbizonyosodjatok róla, hogy minden oké.


12 hetes kismama

2013. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!