Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.4-5 hetes terhes lehetek,...

Kb.4-5 hetes terhes lehetek, de a párom azt akarja, hogy vetessem el a babát! Félek az abortusztól, mert hallottam, hogy valakinek utána nem lehet soha többé babája! Létezik ilyen? De én akarom ezt a babát! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 16:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Páran írtátok,hogy keveset tudtok rólunk így nem nagyon tudtok tanácsot adni!Röviden.....2 és fél éve vagyunk együtt a párommal,neki már van egy 11éves fia,dolgozunk mindketten,de emellett van elég sok fizetni valónk!Én 23 éves vagyok ő pedig 33!Segítségem lenne a szüleimtől,de ezt nem várhatom el!Velük lakom és így is sokat segítenek!Köszi az eddigi tanácsokat!
2009. nov. 24. 19:22
 12/15 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy mennyit tudunk rólatok, egyet biztosan:hogy a párod nem akarja a babát. és én ilyen embernek nem szülnék, hanem otthagynám.
2009. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

a missed abortuszok ugyan olyan mutettel tortenek mint a sima abortusz szoval akinek volt attol meg lehet babad,nekem 2* volt sajnos es 35 hetes vagyok most.

hat te tudod de en nem szulnek neki a tuti ugyis elhagy ha mar igy velekedik,es akkor egyedul maradnal egy gyerekkel az sem jobb.

2009. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én is kértem, hogy írj magatokról. Így azért valamivel könnyebb véleményt mondani, bár hangsúlyozom, hogy ez csak vélemény.

Szóval a párod úgy gondolja, hogy neki van már gyereke...vagy rosszul gondolom? Vagy az anyagi megterheléstől fél...vagy esetleg rossz tapasztalatai vannak az első gyerekkel? Mindegy is ez. Ha én a helyedben lennék, és úgy érezném, hogy van elég erőm végig csinálni akár egyedül is, vagy szülői segítséggel, akkor biztos megtartanám. Adnék időt a páromnak ezt feldolgozni, mert valószínűleg kell neki majd idő, elhamarkodottan nem döntenék az ő sorsa felöl, magyarán nem rúgnám ki, majd eldönti, hogy akar-e maradni vagy sem. Könnyen lehet, hogy ahogy gömbölyödni kezdesz, vagy megjelennek az első babaholmik a lakásban, kedvet kap hozzá. Szóval én türelemmel lennék. A hirtelen indulat nem mindig szül jó megoldást még akkor sem, ha az ember úgy érzi igaza van, és a másik fél jár el erkölcstelenül, vagy akár kegyetlenül.

Az abortus egy kegyetlen dolog, mármint átélni. Sajnos volt benne részem, pedig nagyon akartuk a babát, de sajnos el kellett venni, mert beteg volt. Az eljárás viszonylag kíméletes, de a tudat, hogy mit történik, nagyon kínzó.

Szerintem szövődményként ma már nem nagyon kell számtani arra, hogy nem lehet több gyereked. Fiatal vagy, gondolom egészséges, ha az orvos nem hibázik, akkor szerintem ebből sem lehet gond. Én a beavatkozás után 3 hónap múlva ismét terhes lettem.

Tehát ne úgy dönts, hogy most vagy soha, mert ez nem így van. Inkább arról gondolkozz el, hogy mennyire szereted a párod, mit szeretnél tőle, és mennyire akarod ezt a gyereket. Biztos, hogy jó döntést fogsz hozni!

(28 hetes mami)

2009. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Azt hiszem, már meg is fogalmaztad a választ, amikor ezt írtad: "én akarom ezt a babát".

Igen, valóban előfordul, hogy abortusz után nem sikerül többé teherbe esned. De ne csak emiatt ne vetesd el a gyerekedet.

Egy új élet fogant meg benned, nyilván nem véletlenül. Őt még nem lehet erről megkérdezni, hogy meg akar-e születni vagy sem, de vajon mit válaszolna?

Sok nehézség van ebben az életben, kudarc, próbák, de szerintem mi mindannyian, Te is, én is meg akartunk volna születni, hisz mindennek ellenére az élet maga a csoda. Szerintem - bár ez a Te döntésed - ne dobd el magadtól semmiképp. Bármit is kér a párod.

Bár nehéz ezt hallani, ha igazán szeret, elfogadja a döntésedet. Ha nem szeret, és emiatt elhagyna, akkor pedig olyan ember miatt ne vetesd el a babádat, aki nem is szeret igazán.

2009. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!