Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hat hetes terhes vagyok és...

Hat hetes terhes vagyok és rosszak a fogaim. Ez baj a terhességre nézve?

Figyelt kérdés
2013. dec. 15. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A terhességre nézve nem, a babának nem árt. Viszont ilyenkor gyorsabban romlanak - ezért szokták rendbe hozatni. Bármilyen orvoshoz, fogorvoshoz mész: mindig mondani kell, hogy babát vársz. Ők tudják, mit szabad, mit nem, mit kell tenni a rossz foggal, mit nem. Röntgen, tüdőszűrés TILOS.
2013. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezekkel már semmit nem lehet csinálni.
2013. dec. 15. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nem, ami menthető mentik, ami nem azt húzzák. Mindenképp dokihoz kell menni, mert egyrészt tőle is kell pecsét, másrészt ha egy fog begyullad az veszélyt jelenthet a babára is.
2013. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Akkor legfeljebb kihúzzák, ha begyulladnának vagy fájnának. De nem is értem, hogy hanyagolhattad el ennyire? Miért nem mentél előbb fogorvoshoz, amikor még menthetők lettek volna?
2013. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát biztos nem fogom a fogaimat kihúzatni. Az ismerőseim azt mondták, hogy nekik csak nőgyógyászhoz kellett menniük párszor.
2013. dec. 15. 12:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyulladtak, az bizony baj lehet a babára nézve is.

Kell és ajánlott is menni fogorvoshoz, kell a pecsét a kiskönyvbe!


Terhesség alatt nagyon gyakori az ínygyulladás (hormonális okokból), ha amúgy is rosszak a fogaid biztos lehetsz benne, hogy egy pártól búcsút vehetsz.


[link]

2013. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is baromi rosszak (az nem kifejezes). Elso terhessegem alatt sem mentem el es most sem fogok. A lanyom makk egeszsegesen szuletett es azota sem volt beteg a megfazason kivul. Ha elmennék akkor a 3/4 fogsoromat kihuznak, mar 3 fogam hianyzik, 3-nak meg tovug van torve a koronaja. En megvarom amig szulok, addig osszegyujtunk annyi penzt hogy altatasban megcsinaljak. Meg egyszer ilyen hentesekhez biztosan nem megyek! mind harom fogamat mas orvos huzta es mindegyik egy vadallat volt, egyiknel el is ajultam annyira fajt az injekciok ellenere is.

Egyebkent meg rendszeresen mosok fogat, szajfertotlenitot is hasznalok de olyan rossz a fogallomanyom hogy a dokik mondtak hogy erdemesebb lenne műre cserelni az osszeset. De sajnos nincs erre 1,5 millio forintom.

Egy szo mint szaz, nyugi semmi baja nem lesz a picinek tole :-)

2013. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A babában semmilyen kárt nem tesz, ha neked rosszak a fogaid....Az esetleg neked lehet csak rossz, senki másnak.Ha nem csináltatod meg,akkor nem,a te döntésed, ha nem fáj,akkor te tudod.De elég hülye ismerőseid lehetnek,már bocs, főleg ha voltak már kismamák,mert minden kismama tudja hogy nem csak nőgyógyászhoz kell menni párszor, hanem Uh-ra, belgyógyászatra,vérvételre,védőnőhöz, És FOGORVOSHOZ IS!!
2013. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a kérdező elhanyagolta a fogait.

Nekem is nagyon rosszak. De én apukámtól örököltem. Tök mindegy, hogy mit csinálok vele, semmi nem jó. Akárhányszor mosom, szájfertőtlenítőt és öblítőt is használok nem segít semmi sem.

2 fogam hiányzik, sokat tömni kellene. De amíg nem fáj és nincs rajta olyan lyuk amit már látok addig nem csináltatom meg. A pénzt még amúgy is gyűjteni kell rá, mert ilyen szemét, sztk-s fogorvoshoz én többet az életben nem megyek. Amit ott az emberrel művelnek...

2013. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam,hogy elhanyagolta....Ezt lehet örökölni is...szegény anyukámnak is nagyon rossz fogai voltak,hála istennek az apámét örököltem,sosem volt rossz fogam...Ezt embere válogatja,hogy megcsináltatja-e vagy nem....Tudom,hogy rengeteg pénz,és kifogni ,hogy jó fogorvosod legyen talán azt a legnehezebb.De a lényeg az, és szerintem ezért aggódott a kérdező,hogy a babában semmilyen kárt nem tesz,ha a kismamának rosszak a fogai...viszont ha gyulladt is,az már lehet veszélyes a babára nézve...
2013. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!