Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódom az anyagiak miatt,...

Aggódom az anyagiak miatt, kezdő terhes vagyok. Hogy vagytok ti ezzel?

Figyelt kérdés
A következőben szeretnék tanácsot kérni, főleg olyanok válaszát várom, akik már rendelkeznek babával, de mindenkié érdekel. Jelenleg még terhességem elején vagyunk, fizetésileg nem panaszkodom, viszont számolgattuk, ha majd már nem fogok tudni dolgozni, táppénzre kell majd mennem, ami a fizu 60%-a, szülés után a fizu 70%-a lesz. A párom jövedelmével+ majd leendő családi pótlékkal együtt marad, majd mindent kifizetve (hitel, számlák) kb. 40 ezer Ft-unk marad/hó. Még nem tudom hogy fogunk ebből majd kijönni, kaja + baba. Ti hogy vagytok ezzel? Nem felelőtlenség így babát várni?
2009. nov. 24. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Háát.. felelőtlenségnek azért nem mondanám, hiszen már most látszik, hogy felelősen előre gondolkodtok. Max.a párod ha tud, vállaljon majd valami kiegészítő munkát...


Ha pld. tápszeres lesz a baba, akkor a tápszer elég sokba van havonta.. Nekünk egy éves, épp múltkor számoltuk ki, hogy havonta 25 ezer körül csak rá költünk... Pelenka havi 10 ezer (3 csomag), tápszer 8 ezer, positörlő kb. 1 ezer, gyógyszerek, vitaminok, kúp, stb. 3 ezer, bébiétel kb. 3 ezer, és ebben még semmi ruha sincs...


De biztosan meg fogjátok tudni oldani, arról nem is beszélve, hogy alapból ne legyen tápszeres baba, nálunk sajnos muszáj volt, mert a 3. hónap végére teljesen elfogyott a tejem.


Amúgy mi 3-an a számlák és a hitel kifizetése után (ami kb. 100 ezer), olyan 60-80 ezret költünk havonta, ebben már benne van a kislányunk 25 ezre is. És nem élünk nagy lábon, de minden szükségeset meg tudunk venni, és sokat fagyasztok, okosan főzök...

2009. nov. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem lesz egyszerű.Nem kell a legdivatosabb cuccokat megvenni,tápszert csak addig adni neki,amíg feltétlen szükséges.Nagyon drágák,és nem is egészségesek.Igaz,hogy ma nem divat időben kezdeni a hozzátáplálást,de a legtöbb kispénzű szülő már 4 hónaposan elkezdi az anyáink módszere szerint etetni a babákat.És egészségesebbek a gyerekeik,mint a mesterséges tápszerektől.
2009. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, ez nem valami sok, valóban. Gondolkodnod kéne nem e tudsz vállalni vmi különmunkát, egy kis pluszpénzért.

A gyed meg maximalizálva van 80000 Ft/hó.

A legdrágább tétel a pelenka, ez az eldobható, utána számolhatsz nem e jössz ki olcsóbban ha nem eldobhatót használsz.

Ha szoptatsz, annak nincs költsége az első hat hónapban legalábbis.

Gyűjtögess kuponokat, regisztrálj be mindenféle oldalakra, onnan küldenek kuponokat 400, 500 Ft-os engedményre.

Babaruhákat, babaholmikt pedig börzéről tudsz olcsón beszerezni. Vannak új cuccok is amiken még a cimke is rajt van, ha nem akarsz használtat.

A tescoban meg jó minőségű cuccok vannak, potom pénzért és sokszor leárazva 50 %-ra. Olcsóbbak, mint a használt cuccok.

Úgyhogy maga a baba szerintem nem fog olyan hatalmas összeget felemészteni, ha nem hiper szuper Brendonos, Kenguru Kides cuccokat akarsz neki.

Bár eleresztve biztos nem lesztek. De nagyon más választásod sincs szerintem, felelőtlenség vagy sem. Mi is vállaltunk gyereket sőt gyerekeket. Próbálunk boldogulni, aztán kész.

2009. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Így sem költök ruhára nagyon, mert azon lehet spórolni. Nem ragaszkodom a márkához, tiszta legyen. Gondolkodtam a kiegészítő melón, elvállalok bármit, ha lesz mit. gondoltam, hogy heti 2*1/2 napot elmegyek dolgozni, szerencsére kéznél van anyósom. Várom a további válaszokat és köszönök minden eddigit.
2009. nov. 24. 22:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó válaszokat kaptál, én még kiegészíteném azzal, hogy a család biztosan fog segíteni! A nagyszülők (már amelyik) szívesen vásárol az unokájának.

Nekem anyukám segít rengeteget, sokat főz és hozza h nekem ne kelljen ezzel foglalkozni, a barátoktól is sok mindent kaptunk, pedig szerencsére nem szorulunk rá, de azért elereszteni sem tudjuk magunkat.

A tesco-s rucik nagyon jók, csak dicsérni tudom! Ezen felül a vatera és a teszvesz oldalon is nagyon olcsóért juthatsz cuccokhoz!


Ne aggódj, minden megoldódik, és nem vagy/tok felelőtlen/ek!!


Sok boldogságot!

8 hetes baba anyukája

2009. nov. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ neked is!
2009. nov. 25. 07:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Megértem a helyzetedet, nálunk sem egyszerűbb! Nekünk is 30-40e jut a végén. Most születik a második babánk. Mi sem tudjuk hogy hogyan, de eddig mindig kijöttünk. Nem kell a legdrágább pelenkát megvenni - sőtt, nálunk a tescos volt ami a legjobban bevált - nem kell a legdrágább popsitörlőt, nem kell márkás cuccokat vásárolni... Ill. annyit helyesvítenék, hogy az én gyerekeimnek szinte csak márkás cuccaik vannak, de mind használtam vettük. :) Nagyon hasznos oldalak a www.vatera.hu és a www.teszvesz.hu Én úgy szoktam, hogy átgondolom, hogy mi kell a gyerekeknek és utána arra rákeresek, körülnézek és ott megveszem. Van, mikor márkára keresek, pl. most édes next felsőket vettem pár száz forintért. Nagyon hasznos oldalak és rengeteget lehet spórolni! Tulajdonképp csak addig kell kicsit összehúzni a nadrágszíjat, míg itthon vagyok, de így is meg van mindenü(n)k. :)

Ja kaja: nálunk bevált, hogy hónap elején kitalálom az egész havi menüsort és bevásárolunk hozzá hónap elején. Aztán már csak a napi tej, kenyér...miatt kell a boltba menni.

2009. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bocsi az off-ért, én az utolsótól szeretném megkérdezni, hogy kisgyerek mellett ezt az egész havi bevásárlást hogyan oldjátok meg? Úgy értem, mi is hasonlóan vásárolunk ránk kettőnkre, de ha van egy picid is mellette, hogyan tartod el az egész havi gyümölcsöt és zöldséget, hogy neki is mindig legyen friss ennivalója? Azt mondtad, hogy csak tejet és kenyeret vesztek. De mi van a banánnal, almával, tökkel, sóskával, stb? Azokat is meg tudod venni egyszerre? Utána elkészíted és lefagyasztod, vagy hogyan tárolod?

30 hetes szintén szűkösen élő kismami

2009. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezzel a problémával szerintem mindenki szembe néz!! nekem volt egy olyan esett amikor anyósom annyit mondott elég mindent mevenni az utólsó hónapba csak ö azt hiszi hogy tele vagyunk pénzzel nem tudja felfogni hogy mi is kb160000ft-ból élünk ami hitelel és rezsivel eggyüt kifizetünk 100000ft-ot !igy marad 60000ft.siró görcsöt kaptam hogy ö milyen könnyen veszi fel!!szerintem lehet válalni gyereket mert ha mindenki arra várna hogy mikor lenne jo akkor milyen kevés lenne a gyermek születés !!lesz majd valahogy a mi szüleink is felneveltek minket!!és nekik se volt jobb az életkörülményük!!
2009. nov. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és még sokat tudsz ott spórolni, ha tájékozódsz előtte hogy mi az amire feltétlenül szüksége van a babának, mi az ami szükségtelen, mi az amiből az olcsóbb is megteszi. Persze ez sem egységes mert vmire vki biztos esküszik, hogy aztán anélkül nem lehet. Mi felkerestünk egy ismerőst aki korábban szült és megnéztünk mindent nála és mivel csecsemőorvos voltaz illető, jó és hasznos tanácsokat is kaptunk.
2009. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!