Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Férfiasabb mentalitású,...

Férfiasabb mentalitású, terhes hölgyek?

Figyelt kérdés

A nagy átlaghoz képest úgy érzem, hogy jóval férfiasabb a gondolkodásmódom, inkább realista, mint érzelmi beállítottságú vagyok.

A becézett szavak, elérzékenyülés távol áll tőlem.


Szívesen beszélgetnék, ismerkednék hasonló beállítottságúakkal. Májusra vagyok kiírva, első gyerek - így nem vagyok túl tapasztalt a babákkal kapcsolatban.


2013. dec. 20. 19:18
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
63%

Itt vagyok. :)

Én sem vagyok egy érzelgős fajta, aki felett átveszik a hormonok az uralmat. Április végére vagyok kiírva, szintén első gyerek.

A has nálam nem pocak/poci, babám van, nem pocaklakóm, tejem lesz, nem tejcim, szoptatni fogok, nem cicizni, és nem lesz kaksi, fürcsi, és kismama vagyok, nem kismami.

2013. dec. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
70%

ettől a pocaklakó dumától kitudok borulni rendesen úgy hangzik mintha azt mondanák hogy bucka lakó

meg ezek bungyur szövegek!

én március végére vagyok kiírva.

2013. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Szevasztok :)


Igen, ilyesmire gondoltam, csak nem mertem ennyire sarkosan fogalmazni.

Munkahelyen is kényszervigyor néhány kérdésre ("látom már nagy a babóca"...whááá), gyakorlatilag a férfikollégák érdeklődnek csak számomra feldolgozható stílusban: hogy érzem magam, érzek-e már valamit, hol tartok a terhességben. Aztán vállveregetés, már gyerekkel rendelkező férfiaktól vicces történetek terhes feleségről és ennyi.


Hol éltek, melyik országrész?

2013. dec. 20. 20:11
 4/46 anonim ***** válasza:
57%

En is ilyen vagyok, örülök, hogy nem vagyok egyedül.

En nem fogok gügyögni a gyerekemnek, az ilyen szavak,amiket irtatok engem is kiboritanak.

Nekem is elsö terhesseg, azt sem tudom mit kell kezdeni egy gyerekkel.Meg a kezemben sem volt egy sem. Februärra vagyok kiirva.

2013. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Nekem se nagyon, szerencsére nálunk a férjem gyakorlottabb, úgyhogy egy hétig állok majd mellette és tanulok. És nem fogom apának hívni, az az én apám :)


Jelenleg inkább a szüléstől vagyok betojva, valahogy nehéz elképzelni, hogy egy 3-4 cm átmérőjű lyukon átnyomnak egy mangót és ez teljesen normális... Meg fog történni (vagy megkéselnek és úgy), de akkor is nehezen tudom elképzelni.


Budapesti vagyok - ti szintén fővárosiak, vagy vidéken valamerre?

2013. dec. 20. 20:18
 6/46 anonim ***** válasza:
78%

#1 vagyok. Külföldön élek.

Amitől a hajam hullik az a hassimogatás. Nem akarom kedvüket szegni azzal, hogy hiába a babának szánják a simogatást, a tény az, hogy a hasamat simogatják.

a másik az a "nő a baba?" kérdés... Nem, nem nő. 5 centis marad a 9. hónap végéig, utána pedig tojáskeltetőben fogom tartani, amig eléri az 50 centit.


Ne érezzétek azt, hogy bunkó vagyok, mert nem. Örülök a terhességemnek, és szívesen beszélgetek róla, de emberi módon, nem gügyögve, elalélva.

2013. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
81%

Jaj, a méreteket meg ne is említsd!!!

Egy kisember fog kijönni egy akkora helyen, ahova egy supertampon is alig fért be.

Nem beszélve arról, hogy eddig teljesen más, és élvezetesebb funkciója volt.

Hát így lesz az input-ból output.

2013. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

"Nem, nem nő. 5 centis marad a 9. hónap végéig, utána pedig tojáskeltetőben fogom tartani, amig eléri az 50 centit. "


Made my day :) Igen, hasonlóan érzek. A gyereknek örülök, de semmi anyai ösztön nincs bennem. Anyám is úgy mesélte az én születésem környékét, hogy hazavittek, aztán álltak felettem, hogy vazze, ez itt marad örökre... A kötődés pár hét alatt alakult ki, addig kötelességtudat és merő pánik volt az ellátásom (vajon életben tud-e tartani).

Ez számomra realistább, átérezhetőbb hozzáállás, mint a "kivették, odaadták, és elöntöttek az anyai érzések".

2013. dec. 20. 20:20
 9/46 anonim ***** válasza:
74%

En is külföldön elek, az itteni nögyogyäsz akaszt ki a fejecske läbacskäk kezecskek szöveggel.

A hassimogatäsbol nekem is elegem van, meg jo hogy a ferjemnek nem gratulälnak a micsodäjät simogatva.

2013. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Pont ma kérdezték tőlem elképedve, hogy miért nem hordok kismamaruhákat. (Ahogy körbenéztem, átlagos méretű a hasam a terhesség korához képest, tehát már bőven látszik)


Minek, amikor a pólóm anyaga rugalmas, még beleférek, a farmerom meg csípőfarmer és elférnek még felette a domborzati viszonyaim is.

2013. dec. 20. 20:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!