Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Székrekedésre valami jó praktika?

Székrekedésre valami jó praktika?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok, eddig nem volt szerencsére, minden nap volt székletem, de kb. 1 hete már csak két naponta, most pedig már két napja nem volt, de fel vagyok puffadva. Erőlködni nem akarok, tanácsokat várnék.

Iszom eleget, és nem diétázom, eszem gyümölcsöt is, almát, mandarint.


2013. dec. 22. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
vegyél valamit amiben van édesítőszer, de a xilit is hashajtó eleinte amíg hozzá nem szoksz
2013. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meleg tejet igyál és egyél hozzá 1-2 kanál szilvalekvárt. Nem vicc! Nagyon hasznos. 4-5 órán belül teljesen kitisztít minden erőlködés nélkül. 32 hkm
2013. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Joghurt v. párolt zöldség
2013. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mesterséges édesítőszert nehogy egyél, mert bizonyítottan magzatkárosító. Az én dokim leordította a kórházban az egyik kismamát, amikor a teába édesítőt tett. Neten is utánanéztem és a védőnőmet is kikérdeztem. Senki nem ajánlja!
2013. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én is nagyon székrekedéses voltam mind a három terhességemnél, pedig előtte és utána sem soha.

Nekem használt szintén a szilvalekvár, aszalt szilva. Ami még hatott a 3,5%-os tej, literszámra ittam minden nap.

Sok rosttartalmú étel jó, de nekem már nem igazán segített.

Ha nagyon rossz a helyzet, akkor én a glicerines kúpot használtam, attól legalább el tudtam menni a wc-re. :(

Borzasztó rossz dolog ez!! :(

2013. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én az egész terhesség alatt székrekedéses voltam. Némelyik felért már-már egy szülésfelkészítővel, úgy erőlködtem.

Én ettem ittam mindent, de csak és kizárólag az aszalt szilva jött be. Pár szem és utána percre pontosan megindult. Csak a szervezetem egyre jobban hozzászokott és a végén már fél zacskónyit meg kellett ennem a siker érdekében. :-(

Azóta utálom az aszalt szilvát...

2013. dec. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom,ettem ma szilvalekvart es par ora mulva sikerult.

Koszonom a tippeket.

2013. dec. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!