Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kismamák büdösek, igénytelen...

A kismamák büdösek, igénytelenek, dagadtak és ápolatlanok?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Tegnap este böngésztem az oldalon, amikor rátaláltam erre a kérdésre, és még mindig nem térek magamhoz.

Valaki mondja már meg nekem, hogy mi az a tulajdonság, amitől egy ilyen kérdező fajtájú nő több, mint egy kismama/anyuka? MI??

Csak egy személyes példa, én világ életemben igazi "műcsaj" voltam, a terhességem előtt ki sem lehetett rángatni a plázákból(na jó, talán még most sem), mű a mellem, a körmöm, sőt, még a szempillám is. De SOHA az életben egy rossz szót nem mondtam a kismamákra, akármilyen duci, vizes, striás lett volna, sőt! Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért egy olyan ember alkot véleményt a terhességről, aki soha a büdös életben nem tapasztalta ezt meg....?!

A másik meg, hogy "minden kismama dagadt és ocsmány lesz"

Nem önfényezésből, de ismét magamat hozom fel, amióta terhes vagyok, talán méginkább hiú lettem, gyakrabban járok fodrászhoz, kozmetikushoz, ugyanúgy festetem a hajam, mindig sminkelek, sőt, még szőrős sem vagyok sehol se. Ugyanazokat a ruhákat hordom, mint a terhességem előtt, és még mindig bőven beleférek a 36os gatyába. Eddig egy dkg felesleg nincs rajtam, és azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül.

Miért? Milyen ember az, akiben ennyi megértés és jóság nincs, hogy -nemcsak egy terhest- hanem bármilyen nőt ilyen szinten megaláz és pocskondiáz? Mi az, hogy "szülés után nem nő a nő?" Kismillió anyukát ismerek, rengeteg közülük gyönyörűbb mint terhesség előtt, vagy bármikor, látszik rajtuk, hogy élvezik az anyaságot, ezáltal ők is megszépülnek!!

De akkor miért? Mik ezek az emberek,és honnan szedik ezeket az iszonyatos f.aszságokat???

Anyukák, kismamák, nektek mi a véleményetek?

Üdv, 19hkm



2013. dec. 23. 13:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Szia nem minden kismama hagyja el magát, de van aki igen. Most nem higiéniára gondolok mett általában egy nő ilyenkor jobban vigyáz a tisztasàgra önmagával kapcsolatban. De ez az "elhagyás" nagyban attól is függ hogy érzi magàt a kismama. Van aki végig betegeskedik rosszul van, hányik stb,... Így nehéz jól kinézni. Én az első terhességemmel szuperul voltam és adtam arra hogy a legjobban nézzek ki terhesen is. A másodikat sajnos végig hánytam, így a magam hibàján kivül nem néztem ki a legjobban... Most ismét 22 hetes terhes vagyok, és szuperul nézek ki és érzem magam. Mindhárom terhességet ugyanarról a súlyról 58 kilóról kezdtem és 170 centi magas vagyok. Sosem volt egy stirám sem és semmi nem mű rajtam.
2013. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg valami nagyon nincs rendben az életében annak, aki azt a kérdést kiírta, és azzal kompenzál, hogy másokat bánt, pocskondiáz, leszól...
2013. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
HUUUUHHUUUU, háát remélem, hogy nem is szül gyereket ez a kis gyökszi...nem is kommentálom...agyoniskolázott IQ harcos...
2013. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
A idézett kérdés Kérdezője egy igen buta, primitív, hiú, és öntelt "valami", mert az ilyen sose lesz nő... Ha szül, ha nem.
2013. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én annyira szeretném, ha ezt a kérdést többet nem feszegetné senki. Még hányszor lesz ez a "kérdés" idézve?

Van, aki büdös, koszos, igénytelen és elhagyja magát. De persze a kismamák túlnyomó többsége nem ilyen, hanem nagyon is ápolt és figyel magára. Akkor is, ha elhízik közben, csúnya a bőre és tiszta víz.

Egyébként meg onnan szedik, hogy egy barom kitalálta és ezek a magas intelligenciával rendelkező emberek továbbmondják egymásnak, általában saját gondolatként tálalva. Ezektől színes a világ :) Csak legyen elég jó idegrendszerünk elviselni őket...

2013. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%

Az aki ezt kiirta, am en is olvastam, nem normalis. Fogalma sincs vagyni gyerekre es ha az meg az alakjaba is kerul csak lehessen. Egyszer talan felfogja. De nem vagyok benne biztos. Ez meg h altalanosit nevetseges.

En meghiztam oke, lettek csikjaim is. De nem banom. Nem mondom h nem elnek szivesebben a regi alakommal mert jo volna de ha eut osztottak nekem ez van, DE attol nem vagyok igenytelen. Rendben tartom magam es igenis olyan rucikat hordok amik jol allnak. 170 cm vagyok es sajnos 75 kg vagyok meg mindig. Lassacskan de mennek lefele a kilok. Mindig is ilyen 60 kg voltam max.

Eszt annak a kerdezonek nem sokat osztott az sors de hat jobb is ha ilyennel nem foglalkozunk. Ha bele ennyi ertelem szorult csak ot tudom sajnalni. Es nem magamat mert esetleg nem ugy nezek ki mint a tobbi de megse erzem magam csunyanak. Es a legfontosabb en mar megtapasztalhattam nilyen egy apro eletet kihordhatni a szivem alatt ami sokkal fontosabb es tobbet er mint neki a velemenye. :-)

2013. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam, hogy a "kívülállók" honnan a viharból veszik ezeket a hülyeségeket?

Mind a két terhességem alatt is ugyanúgy ápoltam magam, sosem járkáltam zsíros, lenőtt hajjal, letört körmökkel, topisan. Sosem voltam vékony, de mindig igyekszem úgy öltözni, hogy az csinos és igényes legyen.

Nagyon sokat jártam, járok orvoshoz, ezáltal rengeteg kismamával találkozom, és őszintén szólva, eddig sem vérvételen, sem a dokinál, sem a diabetológián nem találkoztam igénytelen kismamával. Teljesen mindegy, hogy valaki csak pár kilót szed fel, vagy 15-20-at, az ápoltság mindegyiken látszik. Az alkatuknak megfelelően öltöznek, sminkelnek, sokan már csak azért sem engedhetik meg maguknak a topis külsőt, mert dolgoznak. (Ellenben sokszor találkoztam már fiatal, nem terhes nővel, aki a csillogó külső alatt izzadságszagú és büdös volt!)

Akinek igénye van arra, hogy ápolt legyen, az a terhessége alatt és szülés után is igyekszik csinos lenni, akinek meg nincs, azt meg a külső környezete véleménye sem érdekli.

2013. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Buta liba az ilyen.
2013. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Tica0121 ***** válasza:

Van aki terhesség nélkül is büdös, igénytelen és dagadt. :)

Én nagyon sokat híztam a terhességem alatt, mert ellég nagy problémák voltak velem. Szerencsére a kicsivel nem. Megkaptam én is sok idegentől, hogy mennyire elhagytam magam és stb... Senki nem tudhatja, hogy a másik ember miért néz ki úgy ahogy.... lehet nem telik neki műcicire és műmiegymásra (akinek telik vagy tettszik, engem nem zavar), lehet nincs rá igénye, de az is lehet, hogy terhessége alatt kiderült, hogy rákos (nálam ez történt), és a kezelések miatt nőtt kétszer akkorára, mint amekkora előtte volt. Sajnos aki "jó nőnek" hiszi magát, gyakran hajlamos másokat megítélni anélkül, hogy tudná, hogy mi van a háttérben. És ezt nem Rád értem, kérdező! Nem kívánom az ilyen embernek, hogy élje át azt, amit az az ember, akit megszól a kinézete miatt, de valóban nem kell, hogy az ilyen még szaporodjon is.... Az, hogy mennyire marad nő a nő szülés után, szerintem nagymértékben függ attól, hogy a férje/párja hogyan bánik vele. Az én férjem soha egy szóval nem bántotta a kinézetemet, mindig csak azt súlykolta belém, hogy gyönyörű vagyok... Boldog babavárást kedves kérdező és jó egészséget Neked és a Babádnak is!

2013. dec. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%
Azért van benne igazság, ahogy elnézem a mai kismamákat. 5ből 4 elhagyta magát, zsíros a haja, szét van folyva a teste, mackónacit hord, ésatöbbi. És akkor ez szülés után még csak rosszabbodik! Sajnos ilyen az átlag, aki meg nem ilyen, az ne vegye magára a sértő szavakat. Amúgy pár dologban nagyon is egyetértek. Számomra sem olyan "nő" aki szült, mint egy olyan, aki nem. Én nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ő anyuka. És a terhes hasat is gusztustalannak tartom. Még a sajátomtól is undorodtam.
2013. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!