Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kismamák büdösek, igénytelen...

A kismamák büdösek, igénytelenek, dagadtak és ápolatlanok?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Tegnap este böngésztem az oldalon, amikor rátaláltam erre a kérdésre, és még mindig nem térek magamhoz.

Valaki mondja már meg nekem, hogy mi az a tulajdonság, amitől egy ilyen kérdező fajtájú nő több, mint egy kismama/anyuka? MI??

Csak egy személyes példa, én világ életemben igazi "műcsaj" voltam, a terhességem előtt ki sem lehetett rángatni a plázákból(na jó, talán még most sem), mű a mellem, a körmöm, sőt, még a szempillám is. De SOHA az életben egy rossz szót nem mondtam a kismamákra, akármilyen duci, vizes, striás lett volna, sőt! Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miért egy olyan ember alkot véleményt a terhességről, aki soha a büdös életben nem tapasztalta ezt meg....?!

A másik meg, hogy "minden kismama dagadt és ocsmány lesz"

Nem önfényezésből, de ismét magamat hozom fel, amióta terhes vagyok, talán méginkább hiú lettem, gyakrabban járok fodrászhoz, kozmetikushoz, ugyanúgy festetem a hajam, mindig sminkelek, sőt, még szőrős sem vagyok sehol se. Ugyanazokat a ruhákat hordom, mint a terhességem előtt, és még mindig bőven beleférek a 36os gatyába. Eddig egy dkg felesleg nincs rajtam, és azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül.

Miért? Milyen ember az, akiben ennyi megértés és jóság nincs, hogy -nemcsak egy terhest- hanem bármilyen nőt ilyen szinten megaláz és pocskondiáz? Mi az, hogy "szülés után nem nő a nő?" Kismillió anyukát ismerek, rengeteg közülük gyönyörűbb mint terhesség előtt, vagy bármikor, látszik rajtuk, hogy élvezik az anyaságot, ezáltal ők is megszépülnek!!

De akkor miért? Mik ezek az emberek,és honnan szedik ezeket az iszonyatos f.aszságokat???

Anyukák, kismamák, nektek mi a véleményetek?

Üdv, 19hkm



2013. dec. 23. 13:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kedves 9es, gratulálok a kitartásodhoz!!!!!

Köszönöm a kedves szavakat, azt elfelejtettem említeni, hogy ketten vannak :))

2013. dec. 23. 13:53
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
Én személy szerint leszaron ki mit gondol és ki mit hisz. Az meg pláne nem érdekel ki mit gondol rólam. Nézhetek ki akárhogy a terhesség alatt nekem két dolog számít a babám egészségesen szülessen meg és szeressen a párom. Lehetek kócos az egész napos alvástól vagy hordhatok polót a terhességem alatt, mert az a kényelmes egy igazi férfi megérti és terhesség alatt még szebbnek lát. Hisz nők vagyunk és erre lettünk teremtve egy igazi férfinek ez az egyik legcsodálatosabb dolog a világon. Engem csak ez érdekel... bocsi a hibákért teloról átláthatatlab irni ide. :s
2013. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%

Én nem is a kismamákon szoktam látni az igénytelenséget, hanem a kezdő anyukákon..

Annyi édesanya jár kinyúlt pólóban, foltos farmerban, tréning ruhában, felfogott hajjal, ápolatlanul. De aki még nem ápolatlan, az is igénytelen és sem egy kicsit kényelmetlenebb viseletű haj, sem egy kis gél lakk, sem egy szemceruza vonás nincs rajtuk, pedig annyit számít!!

Sokan mondják, h hú, ha megszülök, majd hetekig nem fürdök, időm sem lesz mindenre..

DE igen, arra van időd, amire szánsz.

Én szülni is megigazított hajjal mentem, és szemceruzával ki volt festve a szemem, szemöldököm.

Nem kell szégyenkeznem közvetlen a szülés után készült fotókon sem.

Mindig is fontosnak tartottam az ápoltságot, igényességet.

Igen, igényes voltam a terhesség végén 112 kilósan is a 183 centimhez, de leadtam!!

87 kiló vagyok és 80 a cél!!

A tesónál még jobban figyelek és nem szedek fel 12 kilónál többet!! :))

Minden anyukának kitartást és pár reggeli percet kívánok CSAK magára!! Higgyje el, jobb lesz az egész napja, ha kellemes tükörbe néznie!! :)

2013. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
19. hetben ikrekkel 0 +kg??? Uristen, nagyon ugyes vagy, gratulalok :))
2013. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14es, köszönöm szépen, igyekszem :-)


13as, szerintem a tiptop szülésnél nálam sem lesz gond, 14 hetes uhn a doki kikerekedett szemmel nézte a 15 centis sarkú cipőmet, és riadtan kérdezte : ugye ez a szülésnél nem lesz ott, kismama? :DD

2013. dec. 23. 14:35
 16/19 anonim ***** válasza:
34%
tapasztalatom szerint a többségre igaz ez,amit leírt.mert ha ápolja magát a kismama,csak magával törődik,és ugyan ez van szülés után is.nekem is volt műkörmök terhesség alatt(kivéve szülés és 6 hét gyermekágy)de most is van.minden nap hajatmosok,havonta fodrász,festem a hajam és sok új ruhát veszek.hogy miért?mert a párom elvárja hogy tiptop legyek.nem mackónadrágba,kontyal ismert meg,nem is fogom emiatt elveszíteni.sőőt mondok még jobbat is amit a tökéj anyucik imádnak :D 2 hetente megyünk a gyerek nélkül is.mert milyen önző vagyok..
2013. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem kinyiffantak a térdizületeim, pedig eddig le sem szakadtak rólam a tűsarkúak :-( Azért szilveszterre felveszem :-D.

14 hkm

2013. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom van sok igénytelen ember,nem kell ahhoz kismamának lenni vagy anyukának,körülnézünk és 10 emberből 7 zsíros hajú,igénytelen,el van hízva,legyen férfi,nő,gyerek.

Ez a kiscsaj buta,szűklátókörű és abszolút nincs benne semmi tolerancia,valószínűleg a szüleitől is ilyen példát látott nos egy olyan ember aki már úgy kezdi a kérdését,hogy Ő nem lesz bálna ezért nem szül,arról nem sok jót tudok elmondani.24 vagyok mindig is igényes voltam,és ápolt,rajtam semmi sem mű hacsak a néhány melírcsík nem számít műnek,terhesen és szülés után is maradtam az a csinos lány akit nem néznek 18nál többnek.Válaszoltam a lánynak,de sajnos a a fejében hatalmas sötétség van,így nem értette meg a mondandóm.

Nem szeretem az általánosítást semmilyen témában,attól,hogy vannak olyan nő akik nagyon elhagyják magukat még nem kell ezzel a példával előállni.Aki terhesen,és szülés után igénytelen az előtte is az volt.

2013. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

annak a kérdésnek csak az első oldalát olvastam el, és a kérdezőnél van némi igazság... ahogy a válaszolóknál is...

kicsit off: "hogy egy no, ha anya lesz, az mar nem no tobbe" ezzel nem értek egyet

"Tul sok iszonyatosan lepukkant es igenytelen anyukat lattam 2-3 eves gyerekkel" ezzel pedig igen

2015. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!