Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit NEM ehet egy kismama?

Mit NEM ehet egy kismama?

Figyelt kérdés

Étterembe megyünk ma a nagy családdal és semmi értelmeset nem találtam az étlapon (étterem honlapján).

Így marad a rántott sajttál.


Viszont úgy tudom, hogy valamilyen sajtot tilos enni. Csak nem tudom, hogy melyiket.

Valaki segítene?


2013. dec. 26. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Penészes sajtokat nem szabad enni, nyers húst és tojást tartalmazó ételeket.
2013. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
nyers húst(pl lazac) és nem teljesen megfőtt(lágy) tojást nem szabad enni.és a penészes sajtokat.ezen felül ehetsz mindent
2013. dec. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Mindent ehet, amit szokott, nem beteg, hanem várandós.
2013. dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Nyers hús (tatár bifsztek) és nyers tojás (tiramisunál kérdezz rá, de az éttermekben nem szoktak tojást tenni bele, talán még a majonéz lehet necces).

Penészes, nyers (pasztörizálatlan tejből készült) sajt, tej, tejtermék.

Minden más mehet.

2013. dec. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
qkker, mondd, miért írsz hülyeséget?
2013. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Mi a hülyeség?! Miért ne ehetne mindent, amitől nem lett beteg a várandóssága előtt, attól várandósan sem lesz, és a magzatnak sem lesz baja.
2013. dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
qkker, akkor gondold végig, és találd ki, hogy pl. nyers dolgokat miért nem szabad...
2013. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
amitõl terhesen megbetegszik,attól egészsêgesen is megbetegedne. csak ugye a tatàrnàl pl. nagyobb a rizikó,ezêrt nem AJÀNLOTT. de ha tudod,h. frissen kêszült,megfelelõ alapanyagbôl,akkor lehet. semmi nem àrtalmasabb terhesen,mint nemyerhesen,csak a kockàzati tényezõ egy magzattal magasabb.
2013. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyél valami zöldségeset
2013. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom már lezajlott a vacsi. Este olvasgattam és teljesen meglepődtem, hogy mi mindent nem tanácsos enni terhesség alatt. Persze a fórumokon óriási viták kerekedtek belőle, de mindenki maga döntse el, hogy az alábbiak neki beleférnek-e?

Máj, májkrém, májpástétom: Alapvetően nem javasolják a belsőségeket terhesség alatt, a májat a nagy mennyiségű A vitamin miatt. A magyarázat szerint az A vitamin felhalmozódik a szervezetben, nem ürül ki és a baba vérkeringésébe kerülve problémákat okozhat. (saját vélemény, hogy nagyon finom a májkrémes kenyér zöldpaprikával és én szoktam enni)

Méz: A lysteria nevű baktérium miatt óva intenek a fogyasztásától. Tény, hogy a méz nagyon egészséges és nagyon finom. 1 éves kor alatt viszont a botulizmus miatt kockázatos. 40 fok felett a mézből minden jó "elfő", ezért nem pasztörizálható... (gondolom ezen tulajdonsága miatt megfontolandó)


Találtam egy olyan oldalt, ahol a gyógynövényeket és fűszernövényeket taglalják. Én teljesen hanyatt estem, hogy mik szerepelnek a listán.


"Terhesség alatt nem ajánlott gyógynövények"


A lista sajnos meglehetősen hosszú, a gyógynövényekkel terhesség alatt hasonló a helyzet, mint a gyógyszerekkel. Vannak olyanok, amelyek vetélést okozhatnak, amelyek károsíthatják a babát és olyanok, amelyekről gyanítani lehet, hogy nem babavárás idejére valók.

Általános szabály, hogy gyógyteák használata előtt fitoterapeuta vagy orvos véleményét kell kikérni, bizonytalanság esetén pedig inkább nem használni gyógynövényt.

Az erős vagy vitatott hatású növények (acsalapu, aggófű, árnika, csikófark, csombormenta, vérehulló fecskefű, fehér fagyöngy, fehér üröm, fekete nadály, kálmos, kankalin, kígyószisz, libapimpó, martilapu, salamonpecsét, sédkender, sóskaboborlya, szarkaláb,tüdőfű, varádics és zsurló, a menstruációt szabályozó gyógynövények és az erősebb hajtószerek mindenképp kerülendők.

Az ismertebb növények közül a teljesség igénye nélkül:


aloe vera, bazsalikom, kék és fekete poloskavész (inkább az Egyesült Államokban népszerűek Black és Blue cohosh néven), szegfűszeg (kis mennyiségben elfogadható, angyalgyökér, palástfű, pásztortáska, ginzeng, görögszéna (lepkeszegmag), édesgyökér, petrezselyem (fűszerként, kis mennyiségben elfogadható, gyöngyajak, oregano (kis mennyiségben elfogadható, majoranna (fűszerként, kis mennyiségben elfogadható, lestyán (fűszerként, kis mennyiségben elfogadható, rozmaring (fűszerként, kis mennyiségben elfogadható, sáfrány (inkább kerüld), zsálya (fűszerként kis mennyiségben elfogadható, kurkuma (fűszerként, kis mennyiségben elfogadható, boróka, szenna, ricinus, medveszőlő, tárkony (fűszerként, kis mennyiségben elfogadható, macskagyökér, kerti ruta (rutafű), erdei mályva és ezerjófű.


Hacsak valamiért elő nem írták, a babavárás alatt ne igyál kamillateát, lévén a menstruáció zavaraira (is) használatos.

A málna a babavárás első felében inkább kerülendő, az utolsó hat hétben kifejezetten ajánlott. "


Ezt már nem is kommentálnám. Mindenki eldönti, hogy mennyire népbutítás, vagy igaz. Kinek mi fér bele.


Jó étvágyat mindenkinek! :)

2013. dec. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!