Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik meterséges szülésmegindít...

Akik meterséges szülésmegindítással szültek túlhordás miatt, pontosan mennyi ideig zajlott a szülés a burokrepesztéstől a fájásgeneráláson át a kisbaba kibújásáig?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem, ezek nem az Ő szervezetébe kerülnek, hanem a Tiedbe. Ha kerülnek. Az oxitocin a méhtevékenységet fokozza, az epidurál pedig helyi érzéstelnítés. Az egész szülés alatt figyelik a baba szívhangját, de nem emiatt, henm, hogy nem akad-e el odabent, vagy valami. Ne aggódj!
2009. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Reggel 7 körül burokrepesztés. Fájás szinte semmi. 11-kor kaptam oxitocin hormont de az sem segített és délután 4-kor úgy döntöttek, hogy császár. 17:25-kor megszületett a kisfiunk.

2009. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

szia

éjjel egytől enyhe fájásaim voltak, reggel 7 re mentünk be a kórházba, tágulás szinte semmi, és a fájások is elmúltak

2 óránként megvizsgáltak, aztán lassan beindultak a fájások is, délután 4 kor döntöttek a burokrepesztés mellett, 5 kor repesztettek, oxitocint kaptam, és este 9re lett meg a babóm

1 héttel hordtam túl

2009. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, leírnátok hogy milyen érzés a tágulás, és mit lehet kibírni, mikor kértetetek csillapítót és akinek császármetszést hajtottak végre a végén az miért volt?
2009. nov. 27. 22:27
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!

A tágulást nem érzed, csak nagyon erős (nagyon-nagyon erős) görcsöket a pocakodban. Mikor még levegőt venni sem tudsz. Mikor úgy érzed szét fogsz szakadni. De ezt ott és akkor egészen másként érzed majd, vagy fogod fel, ezért nem tudod most átérezni. Majd meglátod, ez egészen más. Borzalmasan fáj, és mégsem :-)

Nekem az epidurál volt az utolsó mentsvár, ha az nem segített volna, császár lett volna. Én nagyon azon voltam, hogy símán szüljek, nekem a császár csak egy operáció. Természetesen vagy, hogy szükség van rá, de az "előre megbeszélt" számomra érthetetlen.

2009. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

11:27, kommented előtti vok

nekem a vajúdás alatt csak és kizárólag a derekam fájt, amikor a görcsök jöttek olyan volt, mintha a derekamat hasogatnák, mondjuk mensikor is csak a derekam fáj, de ez 10szer olyan erős volt

az oxit. elvileg felerősíti a fájásokat, de nekem semmi fájdalomcsillapítót nem adtak, pedig kértem, a válasz az volt, h még 5 percet birjak ki

nem tudom hogyan, de kibirtam, ráadásul tolófájásaim egyáltalán nem voltak, monitor szerint nyomtam ki a babót, ez már kellemes volt

2009. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!