Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnak segíteni azon,...

Hogyan tudnak segíteni azon, ha nem mozog a babuci?

Figyelt kérdés

Velem minden ok,csak kíváncsi lennék arra,hogy minek szaladni a kórházba,ha sokáig nem érezni a babamozgást?Ha megtörtént a baj,feléleszteni úgysem tudják már!

16h


2009. nov. 28. 11:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon aggódós voltam, de okom volt rá. Szegény babám nem tudott mozogni, mert haránt feküdt és felszorult a bordám alá. Nemhogy 1 óra alatt, de 1 nap alatt sem számoltam össze 10 magzatmozgást!!!! 30 hetesen sem!

Minden nap rohantam a védőnőkhöz, hogy meghallgassuk a szívhangot. Két doki is megnézett, nem látták, hogy nem ok valami. A császáros szüléskor derült ki (34 hetesen), hogy mi a gond. 10 hónapos koráig naponta 5-ször húsz percet tornáztattam, akkorra rendbe jött a beszorult kezecskéje. Ma már 6,5 éves és makk egészséges.

Szóval most még nem gond, ha nem érzed mindig. De huszonhetesen erre már figyelj, és ha valamit nem érzel "normálisnak", bármily apróság is legyen, irány a doki. Azért tartjuk!

Sok boldogságot nektek!

2009. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ezt a történetet is megtudhattam!Így már világos,hogy miért is kell rohanni a dokihoz...nem szabad rögtön azt hinni,hogy azért nem mozog mert....!!!
2009. nov. 29. 09:56
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem túl szerencsésen tetted fel a kérdésed, ezért és csakis ezért voltak a számodra negatív hozzászólások. Azt írtad, veled minden ok..... Kb. úgy jött le, mintha eltúlzottnak tartanád, hogy esetleg más kismama rohan a dokihoz, ha esetleg nem érzi a baba mozgását x ideig. Ezért ne mást hibáztass. Ha te nem érzed még állandóan, teljesen normális, ilyen idős terhesen általában még csak elcsípnek az anyukák egy-egy "buborékot". Majd később pár hét múlva állandósul, akkor majd nézheted többször naponta. Majd lesz benne rendszer is, hogy épp a te babád mikor szeret mozogni. Az enyém mindig akkor mocorgott, ha én nyugiban voltam, ha buszon ültem és ütemesen rázkódott a feneke és ha ettem, utána. Ha HIRTELEN ebben változás állna be, akkor irány az orvos.
2009. nov. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Értem,köszi neked is a tanácsokat!Sajna nem érzem még a mozgását,de nagyon várom már!

Igen,igazad van,nem jól tettem fel a kérdést,legközelebb jobban átgondolom,hogy hogyan írom le a gondolataim!

2009. nov. 30. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!