Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi nem szeretnénk tudni hogy...

Mi nem szeretnénk tudni hogy milyen a babánk neme, meglepetés lesz, más pár is va így ezzel? 26 hetes Azért tippetek van?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az első babánál mi is meglepit akartunk mindenképp. Úgy voltunk vele, hogy ebben a túlszabályozott világban ennyi kis misztikum maradjon már meg... A vizsgálatok alkalmával külön szóltam a dokiknak nehogy elszólják magukat.

mi valamiért úgy gondoltuk, hogy nekünk csak fiunk lehet... úgyhogy jól meglepődtünk a kis hercegnőnk születésekor. :D

Persze alighogy megfogtuk, már el sem tudtuk képzelni, hogy fiunk is lehetett volna :D :D :D


Most a kistesó születését februárra várjuk. Nála a 12.héten kiderült hogy fiú lesz. Én a kezdetektől tudtam, hogy most fiú lesz!

Nem bánom, hogy tudjuk, mert könnyebb készülni a kelengyével: kiszortíroztam a nagyon csajos holmikat és mivel ellentétes évszakra esik a születésük, a beszerzendő ruháknál nem kell figyelnem hogy uniszex legyen, bátran válogathatok a skacos cuccok közül.


Szal mi így mindkét oldalt megtapasztaltuk: az egyik izgibb, a másik praktikusabb :)


Kellemes babavárást, könnyű szülést és boldog babázást kívánok!!!

2009. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nem látták, de én tuti biztos voltam benne, hogy csak fiam lehet. Gyönyörű, egészséges lányom lett:-)A következő babánál viszont látta a doki, mondtam neki, hogy csak akkor mondja meg, ha 100%-ig biztos benne. Fiúnak mondta, az is lett.
2009. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi mindig tudtuk, hogy leányzó lesz. Azért volt egy fiúnevünk is talonban.
2009. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bennem fogalmazódott meg, hogy nem akarom tudni, aztán a párom is kezdte élvezni. Választottunk két nevet, igaz utolsó percig hezitáltunk a sok lehetőség közül. Nagyon kíváncsiak voltunk rá. pocaklakónak, babókának hívtuk, így meg tudtuk szóéítani. A keresztmamija mindig keresztbabókának hívta. Aki elfogadta a döntésünket, az mind élvezte a várakozást, az izgalmat.Volt olyan is, aki kötözködött, h különcök vagyunk, meg akkor milyen színű lesz a babakocsi, milyen ruhákat veszünk, stb Amúgy turkálóból vásároltam, mind a két nemnek vettem ruhát, sok olyant is kaptam amit mind a kettőnke fel lehet adni. A szülés után megtudtam, h kislány, az első pillantással a nuniát kellett megnézzem, hogy tényleg az. Csodás élmény volt, mintha örökké őt vrtuk volna. A következőt sem akarom tudni, ha véletlenül elkotyogja az orvos, az sem baj.

Jó várakozást!

2009. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én sajnos nem szeretem az ilyen jellegű meglepetéseket. Úgy gondoltam, épp elég nagy változás, jó értelemben vett trauma, hogy kettőből háromfősre bővül a család, fontos volt nekem, hogy időben felkészülhessek arra, hogy kisfiunk vagy kislányunk lesz. Fontos volt, hogy a nevén szólíthassam, hogy elképzeljem, milyen lesz, ha nagyobb lesz, mik érdekelhetik majd, milyen játékokat fogok neki venni. Szerencsére nem volt szégyenlős, és kicsit fel is lélegeztem, hogy kisfiú, mert tudat alatt azt szerettem volna. Már a 16. héten megmutatta a fütyijét. A második baba mindegy, mi lesz, de azért fontos lesz, hogy az ő nemét is tudjam előre.
2009. nov. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én alig várom, hogy megtudjam, hogy kisfiú lesz-e vagy kislány. El akarom tervezni, hogy miből mit veszünk, milyen lesz a babaszoba stb. Ha kisfiú lesz sokmindent kapunk is, bár én titkon egy kiskirálylányt szeretnénk. Apa pedig fiamnak hívja. A nevében sem tudunk kiegyezni. :) Szerintem segíteni fog, ha végre már látják, h mi lesz.

14+3 hetes km

2009. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnél mi sem szerettük volna tudni, de mindketten úgy érzetük, hogy csakis lány lehet. Fiú névvel nem is készültünk. Mikor megszületett a kislányunk, teljesen természetes volt, hogy az, még csak nem is izgultunk.

A másodiknál már fontos volt, hiszen úgy gondolom nincs is annál csodálatosabb, mikor megadatik egy szülőnek, hogy megélhesse a másik nemű gyerek felnevelését is.Éreztem, hogy kisfiú, a fiú nevünk az elejétől meg volt. A 18. héten derült ki, hogy valóban kisfiú.

Jelenleg a harmadik, utolsó gyermekünket várjuk, az elején nem volt fontos, hiszen már van mindkét nemű gyermekünk, de aztán a 20. hét környékén nagyon érdekelni kezdett minket. Én lányt éreztem, a férjem megint kisfiúban reménykedett. Kislányt várunk. :)

38 hetes km

2009. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi a 3. babát várjuk és most tapasztaljuk meg a várakozással teli izgalmakat. Az elsőnél természetes volt, hogy nekünk csak lányunk lehet, az UH rácáfolt és kisfiúnk született. Tavaly a lányunknál már nagyon hamar megmutatta magát, így örültünk, hogy egy ilyen, egy olyan babánk van. Most már tényleg úgy voltunk vele, hogy mindegy , és akkor már legyen meglepi. Ahogy közelítünk a végéhez egyre kíváncsibb vagyok, de kibírom:-))

34 hetes km

2009. nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A harmadik babával vagyok 7 hónapos várandós. Most sem tudom a nemét, ahogy a nagy testvérei is meglepetések voltak, mert úgy szerettem volna!

Ez nekem így sokkal jobb :) Mindig úgy megyek UH-ra, hogy jó előre szólunk, hogy NEM akarjuk tudni a nemét! :)

A szülés még izgalmasabb így szerintem. :)

2009. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi megbeszéltük a párommal, hogy nekünk teljesen mindegy, hogy kisfiú vagy kislány lesz a babánk, ezért nem kérdezzük meg a nemét.

Aztán amikor még 30 hetesen is vitatkoztunk a neveken, úgy döntöttünk, hogy mégis megkérdezzük, mert akkor csak egy nevet kell választanunk. 39 hetesen lett neve a kisfiúnknak. (lánynév nélkül mentem szülni)

2009. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!