Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátlót szedek ez a 4....

Fogamzásgátlót szedek ez a 4. hónapom. Szombaton hagyom abba és jön a 7 gyógyszermentes nap, de tegnap óta kicsit vérezgetek. Ez mitől lehet? Terhes lehetek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. Szedtél be antibiotikumot, vagy egyéb gyógyszert az elmúlt napokban?

2. Minden szemet rendesen bevetted?

Ezrk okozhatnak vérzést ugyanis, mert a fenti két esetben kiürülhet a hormon a szervezetedből vagy gyengülhet a hatása.

3. Valami gond van a tablettával és esetleg nem véd rendesen.

Szerintem menj el orvoshoz és kérd ki a véleményét! Addig pedig kiegészìtő védekezés kell!

2014. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szedtem antibiotikumot sem más gyógyszert. Pontosan vettem be minden gyógyszert, max 10 15 perces késséssel. Eddig a 3 hónap alatt semmilyen problémám nem volt a gyógyzerrel nem volt sem közti vérzés sem pecsételés és mindig gyógszermentes időben kedden jött meg vagy reggel vagy délben vagy este.
2014. jan. 8. 13:55
 3/12 A kérdező kommentje:
De akkor ez nem jelenthet beágyazódét vagy esetleg babát?
2014. jan. 8. 13:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha esetleg valami miatt nem jól működött a gyógyszer, akkor simán előfordulhat a terhesség is. Én a helyedben már nem szedném be a gyógyszert, hanem mennék dokihoz. A beágyazódási vérzés amúgy csak 1-2 csepp, de két napig nem tart. Első voltam.
2014. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért fogamzásgátló mellett sem működik mindig minden előírásszerűen. Fog. gátló mellett is van, hogy néha vérezget az ember, vagy éppen nem a szokásos pl. gyógyszerszünet 4. napján, hanem a 6. napon jelentkezik vérzés.

Nekem egy olyan kérdésem lenne kérdező, hogy nem voltál véletlenül együtt a pároddal a vérezgetést megelőzően? Mert ha éppen picit erősebben csináltátok vagy nem voltál úgy benedvesedve, vagy mélyebbre sikerült a hatolás, akkor azért is előfordulhat, hogy vérzel.

Én is szedtem évekig fog. gátlót és velem is előfordult, ugyan nagyon ritkán, de megesett, hogy volt 1-2 nap pici vérzés, aztán elmúlt és a szokásos időben megjött rendesen a vérzés. Vagy éppen 1-2 napot csúszott a vérzés időpontja. És egyszer sem voltam közben terhes.

Én azt mondom, hogy szedd tovább nyugodtan a gyógyszert, de ha nem múlik a vérzés hosszabb időn át, vagy éppen nem jön meg rendesen, biztos ami biztos alapon csinálj tesztet és menj orvoshoz.

De ha minden rendben volt a szedéssel, akkor azért nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy terhes legyél.

2014. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is évekig szedtem, mégsem volt ilyen vérzésem. Rá is szokták írni a betegtájékoztatóra, hogy ha bármilyen szokatlan vérzés lépne fel, orvoshoz kell fordulni. Mivel még szeded a tablettát, nem szabadna megjönnie a megvonásosnak. Vérzés fogamzásgátló mellett akkor lép fel, ha az nem működik jól és valami miatt csökken a hatás. Az aktus után lehet vérzés persze, de szerintem az sem normális ha két napig vérzik emiatt. Nekem van méhszájsebem, de általában egy napon belül elmúlik és csak varnázgatok. Ha rám hallgatsz, mindenképpen megkeresed az orvosod.
2014. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
* barnázgatok
2014. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen,amikor fogamzasgatlot valtottam es furcsa mod csak a 3. es 4. honapban verezgettem.En egybol mentem vele dokihoz,aki azt mondta ez normalis,ha 3 honap alatt nem valtozik,majd akkor menjek vissza.
2014. jan. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
vasarnap reggel vtam utoljara parommal es kedden kezdtem el verezgetni de azon is gondolkodtam hogy lehet az idegesseg mert ugye hetfon kezdodott a suli es hetfon reggel gyomorideggel indultam el es kedden is ... kedden mikor hazaertem 1kor akkor kezdodott el ez es szerdan is hazaertem es akkor....meg a betegtajekoztatoban az benne van hogy gyakori mellekhataskozt hogy pecsetelo verzes 10fogamzasgatlot szedo nobol 1 vagy tobb esetben. keddre varom a rendeset remelem minden rendben lesz folytatom tovabb a szedest es ha kovetkezo honapban is elofordul akkor irany az orvos! koszonom a valaszokat!
2014. jan. 9. 08:36
 10/12 A kérdező kommentje:
jaj es nem voltam parommal verezgetest megelozoen
2014. jan. 9. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!