Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tesóm és a barátnője nálunk...

A tesóm és a barátnője nálunk neveli a gyerekét, de engem ez zavar, hogy vegyem rá a szüleimet, hogy küldjék el őket?

Figyelt kérdés

A bátyám 23 éves és négy éve született meg a kisbabája. a barátnője kicsit fiatalabb, de ő nem fejezte be az érettségit, csak tavaly, mert pont akkorra esett a szülés, közben meg ide költözött hozzánk és pont a mellettem lévő szobában laknak :§


a tesóm csak néha-néha dolgozik, mert nem nagyon talál munkát, mi meg nem élünk olyan jól, úgyhogy a szüleim mindig idegese meg feszültek, és rajtam vezetik le :/// a barátnőjének ráadásul lejárt a támogatás a baba után, de ő sem kap munkát... szóval, minden rajtam csapódik le.


Szeretem az unokahúgom, de gyakran nem tudok tőle tanulni, a tesómék meg a szüleim is gyakran veszekednek a pénz miatt, most azt mondták, nem biztos, hogy később fizetni tudják majd, hogy egyetemre mehessek, ha tesómék nem költöznek el addig, de hogy tudnának, ha munkájuk sincsen???


2014. jan. 10. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem fog neked menni.
2014. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

hát figyi elhiszem hogy kellemetlen de mégis hova akarnád őket tenni? Utcára? Ez egy szukseghelyzet. Te sem örülnél ha hasonló esetben téged eresztenének szélnek hogy csinálj amit akarsz, ráadásul fiatalkent kicsi gyerekkel. Irtad h nincs bevételük. Mégis miből költözzenek külön és hová?

Ha jól tanulsz, felvesznek államilag finanszírozott szakra. Ha gáz van azon pedig nem vitatkozni kell mert az nem segít, hanem megoldani a problémát. Keressenek melót. Nyugodtabb lesz a légkör ha lesz valamennyi pénzük.Első körben ennyi.

2014. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem fogod tudni kirakni őket, hiszen a szüleid lakása és ha ők finanszírozzák az életüket, akkor maradni fognak. Reménykedj, hogy ne hozzanak össze még egy gyereket. Tanulj a könyvtárban, és tényleg húzz bele, mert államilag finanszírozottra kell bejutnod. Hidd el, van aki korgó gyomorral, sokkal rosszabb körülmények között is sikeresen veszi ezt az akadályt. Neked is menni fog!

Ami érdekelne, hogy mit csinálnának a szüleid, ha te is összehoznál valakivel egy gyereket minden pénz nélkül és nekik kellene eltartani illetve maradnátok a te szobádban.

2014. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos a felelőtlen testvéredékkel nem tudsz mit tenni, és nem is nagyon érdemes szítani még a feszültséget, gondolom van elég. Próbálj bejutni állami finanszírozott képzésre, ha nem sikerül, akkor is ott van még a diákhitel, sokan végeznek egyetemet minimális vagy semmi otthoni támogatással. Neked ez nagyon rosszul eshet, hogy tellene rá, ha nem lenne ez a szitu, de muszáj kihozni a helyzetből a maximumot, hogy tanulhass. Diákmunkát biztos találsz majd akár egyetem mellett, akár a nyári szünetben, szociális és tanulmányi ösztöndíjak is vannak, érdemes ezeket is nézni majd mindig. Tegyél meg mindent, hogy te ne kerülj ilyen helyzetbe. Esetleg a szüleiddel majd beszéld meg, hogy neked is támogatásra lesz szükséged ha felvesznek az egyetemre, ugyanolyan gyerekük vagy te is, de csak finoman, mert ez nekik is nagyon rossz, biztos nem vágytak erre a helyzetre.
2014. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok még egyszer, párom is diákhitelből végezte az egyetemet, szülei csak minimálisan tudták segíteni a rajtuk élősködő nővére miatt. Az egyetem jó befektetés, ne félj a diákhiteltől! Ő is hamar visszafizette, mert kapott hamar állást, a nővére most is rosszabbnál rosszabb helyeken dolgozik ha épp van munkája, azt se tudja mit kezdjen az életével, mert mindig a szülei kisegítették ha gond volt. Ha magad lábára állsz és egyetemre mész, akkor sokkal jobban jársz majd mint a testvéred, akit agyon támogatnak.
2014. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!