Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérdés több gyerekes anyukáknak?

Kérdés több gyerekes anyukáknak?

Figyelt kérdés
Az lenne akérdésem, ami bár hülyén hangzik, de érdekelne, hogy aki második babával volt terhes, milyen érzése volt ezidő alatt? Ugyanúgy várta mint az elsőt? Nem voltak aggodalmak hogy mi lesz ha meglesz a második baba is? Kire mennyi idő jut majd? Ill.nem volt egy kicsit erősebb a kötődés a már meglévő gyerekhez?
2014. jan. 15. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Oooo dehogynem voltak aggodalmaim:))

Ugyan úgy vártam a 2.-at is,csak nem olyan intenzitással...mármint teltek a napok,el kellett látni a nagyobbat,aki még nem volt 2 éves és így sokkal kevesebb idő volt arra,hogy csak üljek mondjuk és simizzem a pocakom:)De mikor aludt fiam,én is pihenhettem,a pici akkor kezdett el rugdalózni,mintha tudta volna,hogy ez most az ő ideje:)

Én őszintén féltem attól,hogy fogom mindkettőt ugyan úgy szeretni,szerintem ezzel mindenki így van,de a szeretet tényleg megduplázódik,mindkettőt ugyan úgy szeretem:)

Az időbeosztás nehezebb, a picire nyilván nem jut annyi,mint anno a nagyra,de ő már ebbe nő bele.Most 1 éves és úgy felnéz a bátyjára,szinte imádja:) Ja és természetesen ő utána csinál mindent:)

2014. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az elsőnél volt időm a terhességgel foglalkozni, többet figyelni a testem jelzéseire, aggódni, hogy minden rendben van-e, könyveket bújni, babával beszélgetni gondolatban és hangosan is

a másodiknál már csak az aggódás maradt, de teljesen más formában, mert akkor már volt veszteni valóm az első gyermek személyében

mivel nálunk 17 hónap van köztünk, ezért a másodiknál sokszor előfordult, hogy az egyetlen magzattal kettesben együtt töltött időszak minden nap este volt, amikor már a kicsit lefektettem, volt, hogy egész nap eszembe sem jutott a terhességem.

később a kötődés nem volt erősebb az elsőszülött iránt, mind a kettőhöz másként kötődöm, mert teljesen más személyiség mindkettő

2014. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy vártam, meg nem aggódtam, de magát a terhességet máshogy éltem meg. Nem jártam terhestornára,meg nem nézegettem a neten, hogy na most éppen mekkora a magzat, csak tudomásul vettem, hogy egyre nagyobb a hasam. Amikor a harmadikkal voltam terhes, akkor azért aggódtam, hogy hogy lesz, 3,5 és 1,5 voltak a tesók, mikor született. Persze, sokkal kevesebb idő jut így egy-egy gyerekre, a harmadikra összehasonlíthatatlanul kevesebb,mint az elsőre, de cserébe egymástól tanulnak.
2014. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mindhárom választ köszönöm, mindegyikben "magamra ismertem" viszont az első választ mintha én fogalmaztam volna :) most vagyok 27 hetes és a nagylány májusban tölti a 2.-dik évét! Most még minden időm az övé, eddig is igényelte, mert kimondhatatlanul anyás, de most hogy történt egy kis baleset, és kórházban voltunk másfél hétig, nagyon megviselt mindkettőnket, főleg hogy éjszakára nem maradhattam bent vele! Így most kb. a szobából a konyhába nem mehetek nélküle :) Mégjobban ragaszkodunk egymáshoz, és még annyi időm nincs a terhességemmel foglalkozni ahogy kellene. pedig ezalatt a rizikós idő alatt kb akkorára ment össze a hasam mintha kb. 3-4 hónapos terheslennék. de egyébként a picivel minden rendben van, éjjel nappal mozog.
2014. jan. 15. 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most vagyok terhes a másodikkal. 4 év lesz a kettő között. Pont azért vártam ennyit, hogy a másodikkal is tudjak kettesben lenni, amíg a nagy suliban van (Angliában élek, itt 4 évesen kezdik a sulit) De már más ez a terhesség, de aggódom most is, mint az elsővel. De azért más, mert tudom, hogy mi mi után következik:D
2014. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:) kicsit ledöbbentem hogy olyan korán kezdik az iskolát. itt 3 évesen még az ovi megy, bár szívem szerint még nem adnám be 3 éves korában. főleg hogy a kicsivel otthon leszek, neki meg oviban "kell" lennie...ő sem nézné jó szemmel :)
2014. jan. 20. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!